Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez kaskarzyna » poniedziałek 20 lipca 2015, 20:27

i pojeździć sobie poza miejscowością w której zdawało się egzamin? Rok temu zrobiłam sobie prawko w małej miejscowości, ostatnio stwierdziłam że jestem kierowcą z "najniższej półki" I w związku z tym chciałabym się bardziej doszkolić, ale tym razem w nieco większym mieście. Co myślicie, czy istnieje taka opcja jak wykupienie jazd "doszkalających" i czy można u tego samego instruktora co się uczyłam jeździć na początku kursu? Proszę o odp. :)
kaskarzyna
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 20 lipca 2015, 20:11

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez Makabra » poniedziałek 20 lipca 2015, 21:12

Można wykupić u swojego albo u innego instruktora, tylko możesz się spotkać z tym że będziecie jeździć bez 'elki" na dachu. Przynajmniej tak to powinno wyglądać zgodnie z prawem.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez Borys_q » poniedziałek 20 lipca 2015, 21:50

I jak nabroisz to ty dostaniesz mandat. Ja bym zakombinował jakieś auto i jechał sam lub ze znajomym,
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez kaskarzyna » wtorek 21 lipca 2015, 15:58

To istnieje, na to, jakieś prawo??? (jestem bardzo zaskoczona ... :( Myślałam, że jak się będę doszkalała, to będzie "L" na dachu, w końcu użytkownicy ruchu drogowego powinni wiedzieć, że ktoś się uczy, a przy okazji nie będą zaskoczeni niedozwolonymi zachowaniami kursanta (o ile takie będą).
kaskarzyna
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 20 lipca 2015, 20:11

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez Borys68 » wtorek 21 lipca 2015, 17:39

Prawo do "L" ma tylko kursant nie posiadający uprawnień.
W zeszłym roku wziąłem sobie jazdy doszkalające to jeździłem bez "L".
Samochody do nauki jazdy zzwyczaj są oznakowane ... więc dziwne zachowania nie powinny zaskakiwać, bez względu na to, czy l-ka na dachu czy tez nie.
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez Borys_q » wtorek 21 lipca 2015, 19:24

Prawo o ruchu drogowym nie przewiduje doszkalania w ruchu miejskim osób posiadających już prawo jazdy, co jest logiczne jeśli zdałaś to umiesz jeździć.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez szerszon » wtorek 21 lipca 2015, 20:41

Oczywiście jest to bzdura. Zdarza mi sie jeździć z takimi osobami i świadomie łamię idiotyczne prawo.
Jakie umiejętności ma osoba , która 10 lat nie jeździła ?
W jaki sposób mogę ostrzec innych uczestników,że tutaj jest cos nie halo ?
Może zamiast elki czerwona flagę ?
W razie czego nie przyjmuje mandatu i idę do sądu.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez Borys_q » wtorek 21 lipca 2015, 20:46

Oczywiście jest to bzdura.


Jest jak najbardziej.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez kaskarzyna » środa 22 lipca 2015, 21:38

Już mniejsza o to, czy ta "L" będzie na dachu czy też nie. Mnie się wydaje, że skoro to, nazywa się OSK to istnieje możliwość wykupienia sobie jazd, (choćby nawet u tego samego instruktora) i spróbować ekstremalnej jazdy. Oczywiście jeśli ktoś lubi jeździć i nie chce być kierowcą po "prostych drogach".
kaskarzyna
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 20 lipca 2015, 20:11

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez sankila » środa 22 lipca 2015, 23:21

kaskarzyna napisał(a):skoro to, nazywa się OSK to istnieje możliwość wykupienia sobie jazd, (choćby nawet u tego samego instruktora) i spróbować ekstremalnej jazdy.
Od tego są certyfikowane ośrodki doskonalenia jazdy - osobiście bardzo polecam, ale może jednak najpierw jazda w ruchu drogowym - tu OSK wystarczy.
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez waw » wtorek 28 lipca 2015, 21:35

szerszon napisał(a):Oczywiście jest to bzdura. Zdarza mi sie jeździć z takimi osobami i świadomie łamię idiotyczne prawo.

A właśnie, co ma zrobić osoba, która zdała egzamin i na przykład chce poćwiczyć przed pierwsza samodzielną jazdą? Może jeździć z "L" czy nie?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez sankila » wtorek 28 lipca 2015, 22:49

waw napisał(a):co ma zrobić osoba, która zdała egzamin i na przykład chce poćwiczyć przed pierwsza samodzielną jazdą? Może jeździć z "L" czy nie?
Możesz sobie wykupić kilka godzin szkoleniowych - żaden ośrodek nie będzie sprawdzał, czy masz pj. Ale w razie kolizji - policja do tego dojdzie.
Tyle, że jeżdżąc szkolnym autem, nigdy się nie "odpępkujesz" od L-ki. Lepiej wykupić godziny instruktora, który będzie jechał z Tobą, Twoim samochodem, jako "profesjonalne wsparcie moralne".
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez szerszon » środa 29 lipca 2015, 00:25

Możesz sobie wykupić kilka godzin szkoleniowych - żaden ośrodek nie będzie sprawdzał, czy masz pj.
Znowu głupoty. Po co sie wypowiadasz, skoro nie masz zielonego pojęcia ?
Ale w razie kolizji - policja do tego dojdzie.
Trzeba reprezentować naprawde żenujący poziom, aby dowiadywać sie o fakcie posiadania PJ dopiero od policji.
Stawia sie sprawę jasno..osk może w inny sposób sprawdzić, czy masz pj, czy dopiero sie szykujemy do egzaminu.
Ze wszystkimi osobami z którymi jeździłem żadna nie ukrywała faktu posiadania PJ.
To nie o to chodzi.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez Makabra » środa 29 lipca 2015, 20:16

szerszon napisał(a):Oczywiście jest to bzdura. Zdarza mi sie jeździć z takimi osobami i świadomie łamię idiotyczne prawo.
Jakie umiejętności ma osoba , która 10 lat nie jeździła ?
W jaki sposób mogę ostrzec innych uczestników,że tutaj jest cos nie halo ?
Może zamiast elki czerwona flagę ?
W razie czego nie przyjmuje mandatu i idę do sądu.


Szerszon, sprawa wiadoma że każdy rozsądny instruktor patrzy z przymrużeniem oka na ten przepis. Ale niech taka osoba z PJ ma świadomość że jadąc z tą L na dachu to chyba ona już popełnia wykroczenie, a nie pasażer "instruktor".
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez szerszon » środa 29 lipca 2015, 21:35

Ale niech taka osoba z PJ ma świadomość że jadąc z tą L na dachu to chyba ona już popełnia wykroczenie, a nie pasażer "instruktor".
Ja podchodzę do sprawy w ten sposób. Świadome działanie to sprawa oczywista. Informuje o tym. Natomiast błędy wynikające z braku wprawy biorę na siebie.
Po coś taka osoba przyszła do mnie, obdarza mnie zaufaniem i liczy na to,ze jak popełni błąd to ja z racji swego doświadczenia wyciągnę ja z opresji.
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości