Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez sankila » sobota 01 sierpnia 2015, 00:09

Makabra napisał(a):Mnie bardziej interesuje kto dostaje mandat w opisanej sytuacji i ile :) Ciekawe jakie argumenty przedstawia Policja.
Skoro za kierownicą siedzi osoba z pj, to ona dostaje mandat; przy weryfikacji umiejętności - również. Co policję obchodzi, że delikwent miał przerwę w jeżdżeniu?
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez Makabra » sobota 01 sierpnia 2015, 08:27

Tylko jaki to jest mandat :) I nasuwa sie inne rozwiązanie. Skoro to jest jeden stał mandat za jazdę z L na dachu to czy nie wyjdzie takiej osobie na to samo jak sobie L założy na swoje auto? Czy wtedy drugi mandat za samochód nauki jazdy niesprawny technicznie dojdzie? :)
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez sankila » sobota 01 sierpnia 2015, 22:49

Makabra napisał(a): czy nie wyjdzie takiej osobie na to samo jak sobie L założy na swoje auto? Czy wtedy drugi mandat za samochód nauki jazdy niesprawny technicznie dojdzie? :)
Wątpię, żeby na mandacie się skończyło; to sytuacja jak przy "dzikim" taxi - podszywanie się pod firmę, nielegalna działalność gospodarcza ... Który sąd uwierzy w wyjaśnienie, że delikwent nie prowadzi nielegalnych kursów, tylko sam się uczy jeździć? :D
To jest głos w dyskusji a nie: "zaśmiecanie forum, wprowadzanie bałaganu, kłótnia, prowokacja".
Avatar użytkownika
sankila
 
Posty: 2378
Dołączył(a): środa 25 lutego 2009, 01:56
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez oskbelfer » środa 05 sierpnia 2015, 00:36

ludzie jakie jest pytanie ?

chcę się doszkolić, mam prawko ? odp. nie ma w chwili obecnej opcji doszkalania w osk dla kogos kto ma prawko (zgodnie z prawem prd i prawem podatkowym.)


juź prędzej można to zrealizować z odtj.

a jak ktoś chce poza "skarbówka", czyli łamiąc prawo, to idzie do osk, bierze instruktora z autem bez lki na dachu i jazda.

@ dylek - widzę że Cię coś boli. Instruktor dtj i egzaminator mogą casami lepiej szkolić niż instruktos z wykształceniem podstawowym :mrgreen: - mamy nadal chore przepisy i to w różnych kwestiach i dziedzinach
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez szerszon » środa 05 sierpnia 2015, 00:44

juź prędzej można to zrealizować z odtj.
Taaa...szczególnie w świętokrzyskim, gdzie jest bodajże 1 ( słownie-jeden), a jak dobrze pójdzie to w 2016 roku miejsc nie będzie...debilne prawo, z którym trzeba walczyć nawet w sądzie( wiem to żart znając nasze sądy)
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez oskbelfer » środa 05 sierpnia 2015, 17:53

odtjotów jest mało, bo koszty inwestycji są duże.

A od 2016 albo coś zmienia, albo będzie przesunięcie zapisów - jak to bywało z uokp - tylko nie wiem czy prawnie można sobie tak przesuwać terminy wejścia, skoro już coś tam było przesuwane.

Winne zapisy debilnej ustawy. Był taki jeden Pan odpowiedzialny za to i za buty motocyklisty :mrgreen:
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez Makabra » środa 05 sierpnia 2015, 18:49

A co jest takiego w prawie podatkowym co zabrania wykupienia jazd doszkalajacych w osk? Przecież paragon taki sam dla osobu bez elki i z elka na dachu za 1 godzinę jazdy.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez oskbelfer » czwartek 06 sierpnia 2015, 12:18

a masz wpis w ceidg o jazdach doskonalących ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez szerszon » czwartek 06 sierpnia 2015, 17:13

W keos może być ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez waw » sobota 15 sierpnia 2015, 17:05

W kontekście przepisów mówiących że za kierownicą samochodu z "L-ką" może być tylko osoba bez PJ mam takie pytanie. Jak to się ma do egzaminów na prawo jazdy. Przecież w razie negatywnego wyniku na mieście egzaminator (prawo jazdy na pewno ma) siada za kierownicą i jedzie do WORD nie zdejmując Lki. Legalne to?
waw
 
Posty: 1858
Dołączył(a): niedziela 05 lipca 2015, 13:59

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez dylek » sobota 15 sierpnia 2015, 21:33

oskbelfer napisał(a):@ dylek - widzę że Cię coś boli. Instruktor dtj i egzaminator mogą casami lepiej szkolić niż instruktos z wykształceniem podstawowym :mrgreen: - mamy nadal chore przepisy i to w różnych kwestiach i dziedzinach


oskbelfer - nic mnie nie boli.... ale nie wmawiaj mi, że magister filozofii przyrody będzie szkolił lepiej od tego po podstawówce, bo.....magister.
Gdyby do bycia egzaminatorem wymagane było wcześniejsze bycie instruktorem... można by było się zgodzić... ale jak jest to wiesz sam.
A co do uprawnień egzaminatorów do szkolenia dtj coś wiem....swego czasu (jak już było wiadomo co się święci) legitymki pzmot można było za frajer sobie załatwić.... zostały przepisane bez jakiejkolwiek weryfikacji... Wymienić ci z nazwiska egzaminatorów- instruktorów dtj, którzy np. jak siądą na kat C z pustą paką, na płaskim - to z jedynki ruszają ? Sądzę, że nie muszę - rozejrzysz się wokół własnego ogona, to znajdziesz takich bez problemu :D

Idzie niż demograficzny...WORDy się rozpasły infrastrukturalnie i kadrowo.... by niektórych nie likwidować (bo miały by problem się samofinansować) to wymyślono by z każdego klienta jeszcze kilka setek wydoić.... ODTJ... 1 godzina praktyki na torze zawierającym płytę poślizgową z gościem, który sam nie był profesjonalnie przeszkolony o technice jazdy + kilka godzin teorii zrobi z młokosa drogowego (4-8 mies od uzyskania PJ) nagle Kierowcę przez duże K. Nie mów, że w to wierzysz :D
A co do tematu : ODTJoty nie są przygotowane do przeszkolenia osób z zakurzonym PJ do uczestnictwa w ruchu drogowym (brak rond, skrzyżowań z sygnalizacją itp, itd)...a szkolenie z tj ma się odbywać w odtj....czaisz absurdalność sytuacji ?

@waw - egzaminatorzy legalnie jeżdżą z L na dachu (wg mnie niestety, bo nijak to się ma do idei L i nie rozumiem dlaczego inni uczestnicy ruchu mają na nich szczególnie uważać) - zapis, że L ma być zdjęte lub zasłonięte dotyczy tylko pojazdów do szkolenia, a nie ma nic o pojazdach do egzaminowania.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez oskbelfer » sobota 15 sierpnia 2015, 23:02

dylek napisał(a):A co do uprawnień egzaminatorów do szkolenia dtj coś wiem....swego czasu (jak już było wiadomo co się święci) legitymki pzmot można było za frajer sobie załatwić.... zostały przepisane bez jakiejkolwiek weryfikacji... Wymienić ci z nazwiska egzaminatorów- instruktorów dtj, którzy np. jak siądą na kat C z pustą paką, na płaskim - to z jedynki ruszają ? Sądzę, że nie muszę - rozejrzysz się wokół własnego ogona, to znajdziesz takich bez problemu :D


Nie mierz wszystkich jedną miarą :)

Ja nie mam takiego problemu :) Mam wszystko, i nie ruszam z jedynki na pusto :)

A jeździłem nie tylko Sarem 20 i przgubowym Ikarusem, ale też na Scanią Irizar czy Van Hool TD927 Astromega tak więc ja mówie za siebie :)

I płyta poślizgowa w Opolu nie jest mi obca
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez Wiktor80 » poniedziałek 17 sierpnia 2015, 15:20

Fajnie poczytać rozsądnego instruktora. Jestem kierowcą niedzielnym, od kilka lat w sumie nie usiadłem za kółkiem i szykuję się do jazd doszkalających - jestem gorącym zwolennikiem oznaczania takich kierowców, jak ja. Inni użytkownicy ruchu powinni mieć świadomość, że oto jedzie kierowca podwyższonego ryzyka :).
Wiktor80
 
Posty: 5
Dołączył(a): poniedziałek 17 sierpnia 2015, 13:48

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez szerszon » poniedziałek 17 sierpnia 2015, 18:38

Dylek zawsze jest rozsądny poza momentami kiedy nie jest. :mrgreen:
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Czy można wykupić sobie godz jazdy...

Postprzez Makabra » poniedziałek 17 sierpnia 2015, 18:40

My tu kolego o pzepisach a nie o tyk co komu lepiej albo co jest rozsadniejsze :-)
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości