Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez stumilowylas » czwartek 18 czerwca 2015, 21:00

Witam, ostatnio zaczęłam kurs. Nauka w moim przypadku zaczęła się od jazdy, bez ani jednej godziny teorii. Po pierwszej jeździe doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Moja jazda miała trwać 2 godziny, na początku przez ok. pół godziny instruktor mówił o światłach, biegach itp. Na koniec, kiedy miałam podpisać kartę, zwróciłam mu uwagę, że nie jeździłam całe 2 godzin. Kolejne praktyka zaczęła się od tego, że instruktor nakrzyczał na mnie, że poprzednia sytuacja(moja uwaga o godzinach) nie ma prawa się powtórzyć, że on tak zawsze robi itp. To było bardzo nieprzyjemne, przez resztę jazdy płakałam. Nie chciałabym kontynuować tam kursu, ponieważ sytuacja mogłaby się powtarzać. Poinformowałam go, że rezygnuję. Teraz pojawia się pytanie o zwrot pieniędzy, zapłaciłam za całość z góry. Mam wyjeżdżone 3 h i 2 h teorii. Instruktor powiedział, że całej sumy mi nie zwróci, kwota jest już zaksięgowana i ma być odprowadzony podatek. Czy ktoś był w podobnej sytuacji i może mi pomoc?
stumilowylas
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 18 czerwca 2015, 20:22

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez oskbelfer » czwartek 18 czerwca 2015, 22:09

Jeśli chcesz, pisz na priva
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez malagaaa » środa 01 lipca 2015, 12:25

Pierwszy raz sie z czyms takim spotykam. Jeżeli chcesz dobrą szkołę gdzie uczą dobrze i są naprawdę mile nastawieni do kursantów to mogę ci polecić VMAX Jeremiasz Ptaszkowski ;)
malagaaa
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 01 lipca 2015, 12:17

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez stumilowylas » sobota 04 lipca 2015, 21:45

Bardzo dziękuję, jednak najpierw muszę odzyskać pieniądze i zakończyć całą tę sprawę, choć jak na razie końca nie widać. Poza tym jestem z innego regionu Polski, więc z usług tej szkoły jazdy niestety, nie skorzystam. :)
stumilowylas
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 18 czerwca 2015, 20:22

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez szerszon » sobota 04 lipca 2015, 22:32

stumilowylas napisał(a): Moja jazda miała trwać 2 godziny, na początku przez ok. pół godziny instruktor mówił o światłach, biegach itp. Na koniec, kiedy miałam podpisać kartę, zwróciłam mu uwagę, że nie jeździłam całe 2 godzin.
Napisane jest o zajęciach praktycznych, a nie o samej jeździe. Jak sobie wyobrażasz ruszenie i jazdę bez instruktażu wstępnego ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez oskbelfer » niedziela 05 lipca 2015, 16:27

stumilowylas napisał(a):Bardzo dziękuję, jednak najpierw muszę odzyskać pieniądze i zakończyć całą tę sprawę, choć jak na razie końca nie widać. Poza tym jestem z innego regionu Polski, więc z usług tej szkoły jazdy niestety, nie skorzystam. :)



końca nie widać - a pisałem Ci jak to ma być :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez stumilowylas » niedziela 05 lipca 2015, 18:06

Tak i bardzo za to dziekuje. Pytalam tez pare innych osob, ktore powiedzialy mi ze zadnego podatku nie powinien odtracac. A on mi mowi ze musze poniesc koszty i jeszcze chce zebym podpisala swistek ze skonczylam kurs!!! Ja nawet nie mam ochoty z nim gadac. Jutro musze isc do starostwa i urzedu skarbowego, zebym byla pewna tego czego od niego oczekuje
stumilowylas
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 18 czerwca 2015, 20:22

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez szerszon » niedziela 05 lipca 2015, 22:30

I jeszcze idź do Dudy... we łbach sie wam poprzewracało.
Jeśli chodzi o twój przypadek to w urzedzie skarbowym czy w starostwie możesz mu ....
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez P0L0 » niedziela 19 lipca 2015, 13:25

Za darmo nikt cię nie uczy - za wszystko płacisz i masz prawo wymagać, aby traktować cię z należnym szacunkiem. Oszustów jak widać nie brakuje, ale się nie martw - instruktorów jest obecnie jak psów i masz duży wybór, aby wybrać taką szkołę, gdzie będą cię traktować w myśl zasady, że kursant jest najważniejszy.
Jestem tu po to, aby pomagać
Avatar użytkownika
P0L0
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela 19 lipca 2015, 12:59

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez oskbelfer » niedziela 19 lipca 2015, 17:44

P0L0 napisał(a):Za darmo nikt cię nie uczy


A kto twierdzi że za darmo ?


- za wszystko płacisz i masz prawo wymagać, aby traktować cię z należnym szacunkiem.


A Ty PzeroLzero znasz temat, że tak się wypowiadasz ? Bo ja akurat znam przypadek koleżanki z forum, gdyż konsultowała ze mną swój problem


Oszustów jak widać nie brakuje,


A co Ty tutaj widzisz, że takowe sądy wygłaszasz ?

ale się nie martw - instruktorów jest obecnie jak psów i masz duży wybór,


Instruktorów jest faktycznie dużo - ale skreślonych z ewidencji.
Powody do skreślenia nie są tajemnicą - i ktoś kto jest w temacie zna doskonale powody prawne. Ciekawe czy Ty znasz podstawy prawne ?

Natomiast poboczną kwestią są faktyczne przyczyny. Otóż część instruktorów odeszła - gdyż ma w d... szkolenie za stawki poniżej dna, pozostała reszta odpadła bo nie nadają się do zawodu.

Kto został ? Zostali fachowcy i pasjonaci. Co oznacza słowo fachowiec i pasjonata chyba nie muszę tłumaczyć.

Reasumując - Twoje twierdzenie że jest dużo instruktorów są nieprawdziwe. Szkoły jazdy już są w kropce i kierownicy osk wydzwaniają za prawdziwymi instruktorami.

aby wybrać taką szkołę, gdzie będą cię traktować w myśl zasady, że kursant jest najważniejszy.


Oczywiście że należy wybierać solidne szkoły, a nie dziadów kalwaryjskich - z tym jednym mogę się zgodzić.

PS. Podoba mi się Twoja stopka - "Jestem tu po to, aby pomagać"

Może najpierw pomożesz mnie i szerszonowi :lol:

Mamy takie zagadnienie - kiedy egzaminator musi przerwać egzamin na prawo jazdy ?
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez P0L0 » niedziela 19 lipca 2015, 18:55

oskbelfer napisał(a):


PS. Podoba mi się Twoja stopka - "Jestem tu po to, aby pomagać"

Może najpierw pomożesz mnie i szerszonowi :lol:



Widzę, że na tym forum geniuszami, którzy mogą coś komuś poradzić są tylko oskbelfer i szerszon. Jednak jak się poczyta ich wypowiedzi to wynika jedno - osoby te są po prostu śmieszni. Jednak wracając do tematu: Moim zdaniem powinnaś się ostro postawiać temu pseudo instruktorowi i wyjaśnić mu że to za twoje pieniądze on ma pracę za twoje pieniądze żyje jego rodzina. Po prostu- płacisz i wymagasz.
Jestem tu po to, aby pomagać
Avatar użytkownika
P0L0
 
Posty: 6
Dołączył(a): niedziela 19 lipca 2015, 12:59

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez szerszon » niedziela 19 lipca 2015, 20:00

Jednak jak się poczyta ich wypowiedzi to wynika jedno - osoby te są po prostu śmieszni.
To że wyraziłeś swoją opinię to jedna sprawa. Teraz podaj dowody.a może my się pośmiejemy ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez Borys_q » niedziela 19 lipca 2015, 21:57

Widzę, że na tym forum geniuszami, którzy mogą coś komuś poradzić są tylko oskbelfer i szerszon.


Jeszcze Ja :)

Tak na poważnie Pani głównym problemem wyrażonym publicznie było pół godzinne omówienie, zasadniczo nie ma w tym nic zdrożnego, jak trzeba kursanta zatrzymać i robić mu na parkingu godzinę rymowanek bo nie może załapać to to nadal są zajęcia praktyczne. Tego typu sprawy powinna regulować Umowa / Regulamin, niestety umawianie się na gębę jest bronią obusieczną.
Szybka jazda nie wymaga odpowiednich umiejętności. Trzeba jedynie wiedzieć który pedał odpowiada za jej zwiększanie.
Borys_q
 
Posty: 3480
Dołączył(a): sobota 22 marca 2008, 16:36
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez szerszon » niedziela 19 lipca 2015, 22:45

Ale ja moge sobie usiąść na prawym fotelu i powiedzieć na pierwszych zajęciach
"uruchamiamy silnik i na najbliższym skrzyzowaniu zawracamy"...i ani słowa więcej. o to chodzi ?
czy kursant na teorii chce się nauczyć obsługiwać płynnie mechanizmy sterowania pojazdem ?
czy jednak jest potrzebny instruktaż wstępny ?
szerszon
 
Posty: 16316
Dołączył(a): sobota 11 lipca 2009, 15:03

Re: Zmiana ośrodka szkolenie i zwrot pieniędzy za kurs

Postprzez stumilowylas » poniedziałek 20 lipca 2015, 11:39

szerszon napisał(a):Ale ja moge sobie usiąść na prawym fotelu i powiedzieć na pierwszych zajęciach
"uruchamiamy silnik i na najbliższym skrzyzowaniu zawracamy"...i ani słowa więcej. o to chodzi ?
czy kursant na teorii chce się nauczyć obsługiwać płynnie mechanizmy sterowania pojazdem ?
czy jednak jest potrzebny instruktaż wstępny ?


Ja to wszystko rozumiem, być może zbyt pochopnie do niego zagadałam, jednak on nie miał żadnego prawa krzyczeć i obrażać mnie.

Sprawa jest już zakończona. Byłam u radcy prawnego, ponieważ wiele osób mówiło mi, że instruktor nie ma prawa odliczać podatku, jednak ja chciałam mieć 100% pewności, więc poszłam. Radca powiedział mi, że w cenie za kurs wliczone są już wszystkie podatki. Po spotkaniu zadzwoniłam od razu do instruktora, kiedy usłyszał, że byłam u radcy, nie prowadził już żadnych dyskusji, poprosiłam, żeby odesłał pieniądze, a on na to po prostu "no, dobra", chociaż wcześniej miał tak dużo do powiedzenia. Później jeszcze parę razy dzwonił i mówił, że muszę do niego przyjechać, wziąć pieniądze, podpisać potwierdzenie odbioru i odebrać numer PKK. Później okazało się, że ten nr pkk to trzeba załatwić wyłącznie drogą elektroniczną, więc nie mam zielonego pojęcia po co chciał mnie do siebie ściągać. Sprawa ewidentnie wskazuje na to, że gościu chciał skorzystać na mojej niewiedzy. Bardzo się cieszę, że mam to już za sobą, zapisałam się już na kolejny kurs ;) Tym razem pójdzie na pewno lepiej ;D
stumilowylas
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek 18 czerwca 2015, 20:22

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości