badania pkk

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

badania pkk

Postprzez wertigon » piątek 12 czerwca 2015, 17:17

Witam. Za 2 tyg udam się do wk aby wyrobić pkk. Będę robił kat c. Badania lekarskie i psychotesty mam już zrobione. Przy tworzeniu pkk te badania oddaje do wk. Po kat c będę robił c+e i d. I teraz pytanie. Czy taki pkk jest tworzony raz i po prostu aktualizowany i moje badania będą w systemie kiedy potem będę chciał robić c+e i d?
wertigon
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 12 czerwca 2015, 16:50

Re: badania pkk

Postprzez wertigon » piątek 12 czerwca 2015, 18:39

Nie mogę edytować. Na jednej stronie znalazłem że do każdej kat wydawany jest osobny pkk. Czyli mając kat c i składając wniosek o pkk na c+e muszę jeszcze raz robić badania(orzeczenia oddałem na c) i na kat d jeszcze raz?
wertigon
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 12 czerwca 2015, 16:50

Re: badania pkk

Postprzez Hellmut » piątek 12 czerwca 2015, 22:54

Wszystko zależy od tego, jakie kategorie prawa jazdy masz wpisane w tym orzeczeniu, które już masz. Jeżeli masz wpisaną wyłącznie kategorię C, to na kategorię C+E będziesz potrzebował kolejnych badań. W moim przypadku lekarz wypisał orzeczenie jednocześnie na obie kategorie. W przypadku D raczej przeprowadza się osobne badania.
Hellmut
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 14 kwietnia 2014, 13:27

Re: badania pkk

Postprzez wertigon » sobota 13 czerwca 2015, 07:04

Mam badania na wszystkie kategorie. Tylko jak przy tworzeniu pkk na kat c oddam oryginały badań to tych oryginałów nie będę miał do utworzenia pkk na kat c+e.
wertigon
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 12 czerwca 2015, 16:50

Re: badania pkk

Postprzez JAKUB » sobota 13 czerwca 2015, 10:23

wertigon napisał(a):Mam badania na wszystkie kategorie. Tylko jak przy tworzeniu pkk na kat c oddam oryginały badań to tych oryginałów nie będę miał do utworzenia pkk na kat c+e.
Badania będą brane pod uwagę, są WAŻNE (5 lat) i będą dopisywane do kat C+E później D, ale termin będzie zachowany z kat C, nawet później dla szkolenia na kwalifikacje zawodowego kierowcy.
Jak chcesz oszczędzać to przypilnuj, aby Urząd nie wysłał automatycznie DO PRODUKCJI prawa jazdy jak zdasz kat C, ale dopiero po Twojej pisemnej informacji-prośbie o wyprodukowanie w PWPW
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: badania pkk

Postprzez wertigon » sobota 13 czerwca 2015, 20:21

Jak chcesz oszczędzać to przypilnuj, aby Urząd nie wysłał automatycznie DO PRODUKCJI prawa jazdy jak zdasz kat C, ale dopiero po Twojej pisemnej informacji-prośbie o wyprodukowanie w PWPW


Tego nie rozumiem mógłbyś rozwinąć? Przed kat c będę robił kw przyśpieszoną. Gdy zdam kw nie będę odrazu wymieniał pj(zresztą nie wiem czy można mieć kod 95 do kat c bez zdania kat c) tylko zdam jeszcze kat c i wtedy wymienię pj tak żeby kat c i kw wbili mi podczas jednej wymiany. Dobrze rozumuję?
wertigon
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 12 czerwca 2015, 16:50

Re: badania pkk

Postprzez Hellmut » niedziela 14 czerwca 2015, 18:12

wertigon napisał(a):Mam badania na wszystkie kategorie. Tylko jak przy tworzeniu pkk na kat c oddam oryginały badań to tych oryginałów nie będę miał do utworzenia pkk na kat c+e.

Oryginalne orzeczenia nie są zabierane przy tworzeniu PKK. Potrzebne są jedynie do wglądu urzędnika przyjmującego wniosek o wydanie prawa jazdy.
Hellmut
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 14 kwietnia 2014, 13:27

Re: badania pkk

Postprzez wertigon » niedziela 14 czerwca 2015, 19:11

Hellmut napisał(a):
wertigon napisał(a):Mam badania na wszystkie kategorie. Tylko jak przy tworzeniu pkk na kat c oddam oryginały badań to tych oryginałów nie będę miał do utworzenia pkk na kat c+e.

Oryginalne orzeczenia nie są zabierane przy tworzeniu PKK. Potrzebne są jedynie do wglądu urzędnika przyjmującego wniosek o wydanie prawa jazdy.


No właśnie problem w tym że są zabierane. Gdyby było tak jak piszesz to by nie było problemu. Pójdę do wk 26 czerwca(3 miesiące przed skończeniem 21) i zapytam jak to wygląda. Może po zdaniu kat c oddadzą mi te orzeczenia.
wertigon
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 12 czerwca 2015, 16:50


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 6 gości