Godziny jazdy.

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Godziny jazdy.

Postprzez rivenguy » czwartek 28 maja 2015, 20:59

Witam!
Właśnie Moja Dziewczyna zdaje prawo jazdy(w Opolu). Wygląda to tak, że wyjeździła już 30 godzin i jak chyba prawo nakazuje, może spokojnie podejść do egzaminu teoretycznego jak i praktycznego kat. B. Ale w firmie gdzie uczą ją jest coś takiego, że w ostatniej godzinie jest egzamin i że jak go nie zda to musi wykupić u nich dodatkową godzinę bo jak nie to nie dopuści do zdawania egzaminu(45 zł/godz.). No i Moja dziewczyna nie zdała, instruktorka powiedziała, że musi wykupić godzine/y i podejść do egzaminu(wewnętrznego) jeszcze raz. U mnie tak nie ma bo nie musiałbym nawet wyjeździć wszystkich 30 żeby podejść do niego(inne miasto/firma).
I tu zadaje pytanie do Państwa, czy takie coś mogą w ogóle robić, czemu tak jest i jak to działa ?
rivenguy
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 28 maja 2015, 20:47

Re: Godziny jazdy.

Postprzez Anett » czwartek 28 maja 2015, 23:15

Wewnętrzny jest obowiązkowy, ale niektóre OSK tego nie praktykują. Bez tego nie może podeść do egzaminu, bo nie ma zaświadczenia. 30h to jest MINIMUM.
A wiesz w ogóle za co oblała? Może ma jakieś braki czy coś... Lepiej wydać kase na jazdy i douczyć się niż na egzamin gdzie nikt nie podpowie
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Godziny jazdy.

Postprzez Makabra » piątek 29 maja 2015, 07:49

rivenguy napisał(a): U mnie tak nie ma

Twoja szkoła postapila niezgodnie z prawem.

rivenguy napisał(a):I tu zadaje pytanie do Państwa, czy takie coś mogą w ogóle robić, czemu tak jest i jak to działa ?

Egzamin wewnetrznu teoretyucznu i praktuyczny mają obowiązek przeprowadzić. Zaliczuc egzaminu nie musza jak kursant nie spepnia wymagań. Czemu tak jest? Bo takie jest prawo. Polecam poczuytac dziennii ustaw o szkoleniu i egzaminowaniu kandydatow na kierowce.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Godziny jazdy.

Postprzez JAKUB » sobota 30 maja 2015, 00:22

Makabra napisał(a):
rivenguy napisał(a): U mnie tak nie ma

Twoja szkoła postąpila niezgodnie z prawem.
(...)Czemu tak jest? Bo takie jest prawo. Polecam poczytać dziennik ustaw o szkoleniu i egzaminowaniu kandydatów na kierowce.
Ciekawa lektura dla przyszłego kierowcy,... Co robi instruktorka? Łamie to prawo.
rivenguy napisał(a):Witam!
(...) Ale w firmie gdzie uczą ją jest coś takiego, że w ostatniej godzinie jest egzamin i (..)
Jest to zgodne z zapisem w Dz.U. o szkoleniu? W dokumentacji szkoleniowej pewnie jest inaczej zapisywane.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Godziny jazdy.

Postprzez Makabra » sobota 30 maja 2015, 08:15

Ja zrozumiałem że u niego w szkole w ogóle nie było wewnetrznego i nawet nie musiał wyjezdzic 30 hodzin żeby iść na państwowy się zapisać i ma pretensje ze jego dziewczynie tak nie pozwolili tylko jakieś egz wewnętrzne wymyslaja. Fakt, mój błąd, nie doczytałem że jego dziewczyna ma wew na 30stej godzinie, a nie na 31wszej jak być powinno.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości