Stare,bezterminowe badania na kat B a PKK i nowa kat A

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Stare,bezterminowe badania na kat B a PKK i nowa kat A

Postprzez EnJoy505 » środa 29 kwietnia 2015, 09:32

Witam. Wczoraj byłem w wydziale komunikacji, gdzie chciałem wyrobić profil kandydata na kierowcę w celu rozszerzenia swoich uprawnień. Posiadam kat B od 11 lat, a teraz staram się o kat A.
Okazało się, że do wyrobienia PKK wystarczyły stare badania lekarskie,które miałem robione podczas kursu na kat B, ponieważ byly one wystawione bezterminowo. W zwiazku z wada wzroku w tychże badaniach mam wbite ograniczenie 01, które obliguje mnie do stosowania okularów podczas jazdy.
Z PKK udałem się do szkoly jazdy, gdzie zapewniono mnie, że ten dokument wystarczy do tego, by o takie prawo jazdy sie ubiegać.

Nasuwa się bardzo ważne pytanie - czy mimo pozytywnej weryfikacji i uzyskaniu PKK w WK oraz rozpoczecia kursu..mogę zostać wysłany na badania jeszcze raz przez Starostwo, WORD lub inną instytucję? Jeśli tak,to na jakim etapie?
W tej chwili nie mam pewności, czy nie stracę pieniędzy poświęconych na kurs czy egzaminy..kiedy na samym końcu okaże się, że potrzebne są nowe badania, ktorych mogę nie przejść.
I jeszcze jedno pytanie: Czy prócz OSK, jest inna możliwość wglądu do PKK?
EnJoy505
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 29 kwietnia 2015, 08:58

Re: Stare,bezterminowe badania na kat B a PKK i nowa kat A

Postprzez sznajderro » wtorek 12 maja 2015, 16:14

Witam kolegę
Bardzo ciekawe jest to iż wystarczyły tamte badania sprzed 11 lat.
Jak to jest w ogóle możliwe? że nie wołali badań nowych?
Ja też miałem w 2008r bezterminowe, 2 miesiące temu byłem wyrobić nowe PJ bo stare zgubiłem i już mam wpisane terminowe na 15 lat. Byłem w WK w sprawie badań lekarskich i powiedzieli mi że muszę nowe zrobić. Jak to jest to ja nie wiem....
sznajderro
 
Posty: 5
Dołączył(a): środa 27 lipca 2011, 11:11

Re: Stare,bezterminowe badania na kat B a PKK i nowa kat A

Postprzez EnJoy505 » środa 13 maja 2015, 15:19

Co wydział to inne praktyki na to wychodzi. Kolega, który robi ze mną to prawko, mieszka w innym mieście i tam też powiedzieli mu, że musi zrobić nowe badania.
Bylem jeszcze raz w swoim WK,żeby upewnić się czy faktycznie mogę bez stresu robić to prawko na podstawie starych badań i stwierdzili, że tak.
Na egzamin teoretyczny także udalo mi się zapisać. Jutro zdaję.
EnJoy505
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 29 kwietnia 2015, 08:58

Re: Stare,bezterminowe badania na kat B a PKK i nowa kat A

Postprzez rico » środa 07 grudnia 2016, 15:47

Witam, mam trochę podobny problem…
Wiec nadmienię, iż obecnie jestem na kursie prawa jazdy katD ostatnia już moja kategoria i mam takie pytanie składając wniosek o PKK na kat D pani w wydziale komunikacji posłużyła również się starymi badaniami z kat C, która była robiona w 2007 roku i są bezterminowe. , psychologiczne dostarczyłem aktualne nadmienię również iz, że w tych starych badaniach nie miałem wpisanego kodu 01.01, a niedawno wymieniałem prawo jazdy, bo musiałem odnowić szkolenie okresowe na kat C+E i ten kod już mam wbity i tu nasuwa się moje pytanie czy pani urzędniczka nie wprowadziła mnie i siebie w błąd czy nie będę później miał problemów z tego powodu… nadmienię, iż egzamin już mam umówiony...
rico
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 07 grudnia 2016, 15:18


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości