Zmiana OSK (zagmatwane)

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiana OSK (zagmatwane)

Postprzez MdH » wtorek 31 marca 2015, 18:29

Witam serdecznie,

Chciałbym dokończyć PL, które rozpocząłem kilka lat temu, ale nie skończyłem.
Wykłady zakończyłem, badanie lekarskie przeszedłem, podobnie ukończyłem kurs pierwszej pomocy - a więc część teoretyczną w OSK zaliczyłem.
Wyjeździłem 14 na 30 obowiązkowych godzin.

Teraz chciałbym przenieść się do innego OSK. Dzwoniłem już do pierwotnego Ośrodka i powiedziano mi, że jak najbardziej mogę się według istniejącego prawa przenieść do innego OSK, tylko że muszę odebrać dokumenty od nich i dostarczyć je do wybranego przeze mnie OSK. I niby wszystko jasne, ale tutaj jest pewien problem.

Jak zaczynałem kurs nie było czegoś takiego jak PKK. W moim starym OSK powiedziano mi, że nie muszę zakładać tego profilu PKK, że po prostu przenoszę moje dokumenty i nic więcej. Chciałem się dowiedzieć, czy tak jest w rzeczywistości?

Oraz drugie pytanie, czy jeżeli mój kurs był na kategorię B, to czy mogę go kontynuować w kategorii B automat, albo czy mogę zacząć od nowa 30 godzinny kurs B automat, ale bez zakładania PKK.

Podsumowując, czy jeżeli chciałbym przenieść się z jednego OSK do drugiego, to czy muszę wyrabiać PKK, jeżeli wtedy kiedy się zapisywałem na kurs czegoś takiego nie było i czy można dokończyć lub zacząć kurs B automat jeżeli pierwotnie kurs był na kategorię B manual.

Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Pozdrawiam.
MdH
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 31 marca 2015, 18:16

Re: Zmiana OSK (zagmatwane)

Postprzez KIEROWCA100 » sobota 11 kwietnia 2015, 09:48

Jest tak jak powiedzieli Ci w starym ośrodku. A kurs możesz kontynuować na automacie. Nie ma czegoś takiego jak kurs B manual. Jak będziesz składał dokumenty do WORD to pewnie wyślą Ciebie do wydziału komunikacji po PKK ale tam nadadzą numer na podstawie starych dokumentów. U mnie w szkole jazdy jak wydaje dopuszczenie po staremu własnie tak się dzieje
KIEROWCA100
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 03 czerwca 2011, 10:26


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości