Z korektą czy bez?

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Z korektą czy bez?

Postprzez Ivy » piątek 12 lipca 2002, 21:52

Witam wszystkich!
Właśnie kończę kurs na prawko i mój instruktor zostawił mi na deser manewry. Trochę późnawo ale nie o to chodzi. Nie jest to mój pierwszy kurs, ale wtedy jeździło się na Uno i Punto. Teraz ku memu wielkiemu zaskoczeniu "okazuje się" że manewrów na lanosie nie MOZNA wykonać bez korekty, lepiej, podobno korekta na egzaminie jest powszechnie tolerowana nie jako ta dopuszczalna ale jako "normalny" sposób parkowania. Tak twierdzi mój instruktor. Az boje się isć na egzamin bo coś nie chce mi sie w to wierzyć. Facet po prostu nie chce uczyć mnie normalnego parkowania nie mówiąć juz o nauce na wyczucie. Co o tym myslicie, czy faktycznie tak jest czy mam zmienić po prostu instruktora? :wink:
Ivy
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 11 lipca 2002, 20:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez scorpio44 » piątek 12 lipca 2002, 22:12

Sądzę, że chyba jednak powinieneś zmienić instruktora. Ja przez cały kurs jeżdżę na Lanosie i również na nim w moim mieście zdaje się egzamin. Nie bardzo rozumiem, co to znaczy, że nie da się na nim wykonywać manewrów bez korekty. Mi wychodzą nawet nie najgorzej i nie mam potrzeby robić korekty.

Pozdrawiam Cię.
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez miros » piątek 12 lipca 2002, 23:09

korekty sa po to zeby ulatwic sprawe. instruktor mi mowil ze przed wprowadzeniem korekt sporo osob oblewalo na np. parkowaniu prostopadlym przodem i tylem. jesli sa korekty to kozystaj z nich. po co sie stresowac niepotrzebnie i robic manewr na raz, zawsze lepiej jest zrobic korekte niz pozniej sie denerwowac przy drugim podejsciu. a na lanosie mozna spokojnie zrobic kazdy manewr. jesli ci nie wychodzi to lepiej jeszcze troche potrenuj.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

heheh ;)

Postprzez Mmeva » piątek 12 lipca 2002, 23:24

- CO? Pierwsze słyszę...

Na kursie jeździłam głównie Lanosem i wszystkie manewry robiłam bez problemu... ( zresztą ćwiczyłam placyk też autem większym od Lanosa - i nim też wszystko można było zrobić).
Dlatego nie rozumiem, dlaczego twoim zdaniem

" "okazuje się" że manewrów na lanosie nie MOZNA wykonać bez korekty" - z tego co piszesz wynika, że po prostu nie opanowałaś placu, i musisz się jeszcze pouczyć...

PS. Jedno mnie najbardziej dziwi - twój instruktor też nie potrafi wykonać Lanosem manewrów bez korekty ? ( bo nie bardzo mi się w to chce wierzyć... ).
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Slawek » piątek 12 lipca 2002, 23:57

JA jeździłem na lanosie tylko jeden raz, ale wszystkie manewry udawało mi się wykonać bez korekty, więc...
Ostatnio zmieniony sobota 13 lipca 2002, 22:20 przez Slawek, łącznie zmieniany 3 razy
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

Postprzez Mmeva » sobota 13 lipca 2002, 00:16

Slawek napisał(a):JA jeżdziłem na lanosie tylko jeden raz, ale wszystkie manewry udawało mi się wykonac bez korekty, więc...


więc... Ivy musi się jeszcze DUUUŻO nauczyć...
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Re: heheh ;)

Postprzez Ivy » sobota 13 lipca 2002, 01:44

Mmeva napisał(a):- CO? Pierwsze słyszę...

Na kursie jeździłam głównie Lanosem i wszystkie manewry robiłam bez problemu... ( zresztą ćwiczyłam placyk też autem większym od Lanosa - i nim też wszystko można było zrobić).
Dlatego nie rozumiem, dlaczego twoim zdaniem

" "okazuje się" że manewrów na lanosie nie MOZNA wykonać bez korekty" - z tego co piszesz wynika, że po prostu nie opanowałaś placu, i musisz się jeszcze pouczyć...

PS. Jedno mnie najbardziej dziwi - twój instruktor też nie potrafi wykonać Lanosem manewrów bez korekty ? ( bo nie bardzo mi się w to chce wierzyć... ).


Mveva, to nie jest moje zdanie, stad mój post. Sęk w tym ze mój instruktor nie pozwala mi robić manewrów bez korekty!!! (cyt. "no bo lanos to przeciez duży samochód!" ha, ha, ha!). Wyobraź sobie ze ustawiłam się do wjazdu przodem w sposób który pozwoliłby mi sie wjechać bezproblemowo i co? Słysze jak facet mówi: Źle! No ale jak juz sie tak ustawiłaś to jedź...No i wjechałam. Bezbłędnie. Nie rozumiem podejścia tego gościa, uwazam ze powinien uczyć manewrów bez korekt priorytetowo! Masz racje duzo sie jeszcze muszę nauczyć ale juz chyba nie z tym instruktorem. Nie dość ze jeździmy tylko po trasie egzaminacyjnej to jeszcze te manewry na 6 godz przed końcem szkolenia!
Nie dziwię sie ze facet ma prawie pusty terminarz... Dzięki za opinie, juz chyba wiem co mam robić...
Pozdrawiam wszystkich!
P.S. No własnie, mnie też nie chce sie w to wierzyć, no ale wiesz, baba za kierownicą, bez korekty i tak nie da rady... :wink:
Ivy
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 11 lipca 2002, 20:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez miros » sobota 13 lipca 2002, 10:17

najwyrazniej koles uczy cie jak zdac egzamin a nie jak dobrze jezdzic. to normalne ze instruktorzy maja sowje trasy ale nie zeby jezdzic non stop ta sama trasa.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

hmmm...

Postprzez Mmeva » niedziela 28 lipca 2002, 00:56

Też nie rozumiem jego podejścia - bo jeżeli ktoś uważa, że "baba za kierownicą, bez korekty i tak nie da rady..." to po prostu nie nadaje się na instruktora ( to dziwne, że nigdy nie pokazał ci , jak prawidlowo wykonać manewr bez korekty - czyżby sam nie umiał?)...

A co do manewrów 6 godzin przed końcem - to jest chyba jakieś totalne nieporozumienie...

co do " "no bo lanos to przeciez duży samochód!" ha, ha, ha!" w pełni się z toba zgadzam, to ŚMIECHU WARTE ( szczerze mówiąc to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać)...

sama na kursie jeździłam głównie lanosem (chciałam nauczyć się na większym aucie, ale miałam też kilka godzin na punto) i manewry można wykonać bez problemu - zresztą robiłam je też nieco większym autem ( często ćwiczyłam placyk nubirą combi) i wszystkie manewry dało się wykonać bez korekty... ( oczywiście im większe rozmiary auta, tym pole manewru jest mniejsze, więc czasem przy lekko "niewymiarowych" autach korekta jest potrzebna - ale na egzaminach chyba nie stosuje się aut większych od lanosa, więc nie ma problemu)

oczywiście instruktor powinien pokazać, jak wykonać korektę ( do użycia w razie potrzeby), ale nie powinno się z góry nastawiać kursanta na korektę, przecież ( jak pisałaś) to śmieszne ( jak ktoś umie wykonać dany manewr tylko z korektą, to jeszcze niewiele umie - egzamin może zda, ale takie uczenie tylko do egzaminu nie ma sensu)...

uważam, że lepiej jest nauczyć się placyku na wiekszym aucie, i wtedy z mniejszym ( puntem czy lanosem) nie powinno być problemu, osobiście nie przepadam za puntem ( na którym zdawałam) i choć jest mniejsze wolałabym zdawać na lanosie, czy nawet na swojej nubirze ( na punciaku lusterek nie da się idealnie ustawić, zreszta nie lubie aut, w których nisko się siedzi i niewiele z przodu widać, można jeździć - sama mam tico - ale wyżej jest wygodniej)...

masz rację, powinnaś się jeszcze pouczyć, ale pod okiem dobrego instruktora
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Ivy » niedziela 28 lipca 2002, 13:13

Witam!
Własnie przedwczoraj skończyłam moje jazdy. Mój instruktor przedostatnie zajecia z łaski swojej poświęcił na manewry. Chyba z tego wkurzenia zrobiłam wszystkie bez korekt i okazało sie ze jednak mozna!Teraz od kumpeli która od roku ma prawko dostałam kontakt do ponoć bardzo dobrego instruktora ( hmm, choć ostatnio ta sama kumpela pytała się mnie czy na rondo wjezdża sie z lewym kierunkowskazem..., wiec nie wiem sama ... :( ) No cóz, kurs to juz historia, teraz tylko troche jazd na utrwalenie umiejętności, 2 godzinki na punto i na egzamin. Dzięki za wszelkie wskazówki! Pozdrowionka!
Ivy
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 11 lipca 2002, 20:44
Lokalizacja: Warszawa

POWODZENIA

Postprzez Mmeva » niedziela 28 lipca 2002, 18:50

Życzę powodzenia, a co do tego lewego to na forum swego czasu toczył się o to zacięty spór (tak wogóle to są jakby dwie szkoły...) - ja stosuję się do zasady, że na rondzie nie używa się kierunkowskazu lewego.
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez Łakom » niedziela 28 lipca 2002, 23:39

Uzywa sie lewego kierunku tylko kobiety ich nie używają bo nie wiedzą kiedy i w którym momencie!

Ps.A tak na marginesie to kibiety NIGDY nie używaja kierunku.
Avatar użytkownika
Łakom
 
Posty: 541
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 22:04
Lokalizacja: bełchatów

[b]!!![/b]

Postprzez Mmeva » poniedziałek 29 lipca 2002, 13:47

Łakom napisał(a):Uzywa sie lewego kierunku tylko kobiety ich nie używają bo nie wiedzą kiedy i w którym momencie!

Ps.A tak na marginesie to kibiety NIGDY nie używaja kierunku.



Jak już pisałam jedni używają lewego na rondzie a inni nie ( i NIE jest to podział na kobiety i mężczyzn ! ). I nie kłóćmy się o to jeszcze raz, bo to nie ma sensu.

Łakom przestań rzucać obraźliwe uwagi dotyczace kobiet!!! Skończmy wreszcie tę bezsensowna dyskusję!!! :twisted: Wplatanie w każdy wątek na forum sporu o to, kto jest lepszym kierowcą jest po prostu żałosne.
Jesli czujesz się niezrealizowany załóż sobie nowy post o kobietach i tam prowadź swoje kłótnie!!!

A, i jeszcze jedno, kobiety DOSKONALE wiedzą kiedy i w którym momencie!!! i używają kierunkowskazów !!!
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Postprzez miros » poniedziałek 29 lipca 2002, 22:03

uuuuuu powialo groza.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Re: [b]!!![/b]

Postprzez Sławek_18 » poniedziałek 29 lipca 2002, 23:44

Mmeva napisał(a):
Łakom napisał(a):Uzywa sie lewego kierunku tylko kobiety ich nie używają bo nie wiedzą kiedy i w którym momencie!

Ps.A tak na marginesie to kibiety NIGDY nie używaja kierunku.



Jak już pisałam jedni używają lewego na rondzie a inni nie ( i NIE jest to podział na kobiety i mężczyzn ! ). I nie kłóćmy się o to jeszcze raz, bo to nie ma sensu.

Łakom przestań rzucać obraźliwe uwagi dotyczace kobiet!!! Skończmy wreszcie tę bezsensowna dyskusję!!! :twisted: Wplatanie w każdy wątek na forum sporu o to, kto jest lepszym kierowcą jest po prostu żałosne.
Jesli czujesz się niezrealizowany załóż sobie nowy post o kobietach i tam prowadź swoje kłótnie!!!

A, i jeszcze jedno, kobiety DOSKONALE wiedzą kiedy i w którym momencie!!! i używają kierunkowskazów !!!

Ale chyba nie powiesz że wszystkiekobiety umią jeździć są wyjątki także u mężczyzn Ale dobrze mówisz SKOŃCZMY TEMAT "KTO JEST LEPRZYM KIEROWCOM"
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości