Jazda blisko prawej strony

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Jazda blisko prawej strony

Postprzez GoldFame » środa 19 listopada 2014, 21:39

Chciałabym się zapytać jak to jest z trzymaniem się prawej krawędzi jezdni. Na kursie uczyłam się jeździć jak najbliżej prawej strony. Teraz- jeżdżąc już własnym samochodem z kimś innym- nie z instruktorem, słyszę że powinnam trzymać się bliżej środka i jeżdżę za blisko prawej. Jak wy jeździcie, mając już prawko?
GoldFame
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 28 września 2014, 11:50

Re: Jazda blisko prawej strony

Postprzez jasper1 » środa 19 listopada 2014, 21:55

Blisko prawej, ale bez przesady.
Jeśli tylko warunki na to pozwalają, to raczej nieco bliżej środka, bo to, co mam blisko prawej często do kontaktu nie zachęca (dziury, inna nawierzchnia, stojące auta parkowane w sposób nieegzaminacyjny). Bywa jednak i prawie po krawężniku, jak pasy wąskie a ruch duży.
Ja od początku byłam uczona by z tą prawą nie przesadzać i tak też jeździłam na egzaminach, co nikomu nie przeszkadzało.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Jazda blisko prawej strony

Postprzez x098 » czwartek 20 listopada 2014, 13:21

Jeździmy środkiem swojego pasa ruchu bez względu czy się uczymy czy już mamy prawo jazdy.
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Jazda blisko prawej strony

Postprzez jasper1 » czwartek 20 listopada 2014, 22:47

W początkach nauki to trzymanie się blisko prawej ma tę zaletę, że dość późno zauważa się, że jeden szeroki pas zmienił nam się w dwa wąskie niewyznaczone. :wink:
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości