Problem z badaniami do pkk

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Problem z badaniami do pkk

Postprzez sawicki69 » niedziela 12 października 2014, 14:05

Mam zrobioną kategorię B (rok temu na 15 lat ważne) i chciałem zrobić sobie A2, poszedłem do lekarza (oczywiście powiedziałem mu że mam już B) i tak mi wypisał badania.... W urzędzie powiedzieli, że źle bo skreślił mi nie tylko B, ale też niższe kategorie takie jak Am, A1, B1, co oznacza, że NIE mogę mieć tych kategorii. W urzędzie mi nie przyjęli jednak lekarz zapiera się, że są dobrze wypisane i że on nie może ich inaczej wypisać niż jest wypisane. Pytanie co mogę teraz zrobić? Jeżeli nie zgodzi się poprawić tak jak ja chcę, mogę zadzwonić na policje i zgłosić nie wiem, jakieś oszustwo? Nie dotrzymanie (domyślnej) umowy? Czy mogę po prostu zgłosić reklamację i domagać się zwrotu pieniędzy (200 zł zgodnie z nową ustawą....) ?


Obrazek
sawicki69
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 12 października 2014, 13:38

Re: Problem z badaniami do pkk

Postprzez jasper1 » niedziela 12 października 2014, 15:26

Nadzór nad wykonywaniem badań lekarskich przez orzeczników pełni marszałek województwa, złóż do niego skargę.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Problem z badaniami do pkk

Postprzez sawicki69 » niedziela 12 października 2014, 15:49

w sumie nie napisałem że praktyka indywidualna czy coś takiego :O Ale to nie zmienia niczego rozumiem ? ;)
sawicki69
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 12 października 2014, 13:38

Re: Problem z badaniami do pkk

Postprzez jasper1 » niedziela 12 października 2014, 15:59

Niczego nie zmienia. Wydział Spraw Społecznych Urzędu Marszałkowskiego.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Problem z badaniami do pkk

Postprzez sawicki69 » niedziela 12 października 2014, 16:19

Dzięki za odpowiedź :) Mam nadziej, że nie będzie potrzebne, ale lepiej wiedzieć
sawicki69
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 12 października 2014, 13:38

Re: Problem z badaniami do pkk

Postprzez dylek » niedziela 12 października 2014, 19:59

Od razu zaznaczam, że nie znam się na wystawianiu orzeczeń lekarskich, ale wg mnie jest ono wystawione poprawnie.
Zaznaczone, czego dotyczy, wykreślona reszta, by nikt nie mógł coś sobie domalować.
To raczej pani w urzędzie chyba jakaś nadgorliwa...
Ma kwit, że może wystawić PKK na A2, więc nie rozumiem jej rozterek.
Że B wykreślone ? Lekarz w tym badaniu nie zajmował się B, to wykreślił...zresztą na B badanie już pewnie dostali wcześniej :D
Że AM i A1 nie może dać ? Niech nie daje... Niech wystawią plastik na A2...on już sam w sobie pozwoli na jazdę niższymi kategoriami - bez pozwolenia pani z urzędu.
Ja bym się bardziej czepił pani z urzędu niż lekarza - takie moje zdanie.
Pozdrawiam z prawego fotela "eLki" :D
Avatar użytkownika
dylek
Moderator
 
Posty: 4648
Dołączył(a): czwartek 01 marca 2007, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Re: Problem z badaniami do pkk

Postprzez jasper1 » niedziela 12 października 2014, 21:14

Dylek, nie będzie problemu ze zrobieniem A2, ale będzie problem z wydaniem PJ.
Chodzi o to, żeby nie wyrabiać wkoło dokumentu, tylko żeby PJ na wszystkie kategorie było ważne przez ten sam okres(z wyjątkiem zawodowych oczywiście, ale za to orzeczenie na C i D analogicznie też powinno być wystawione razem).
Z tego powodu w nowym rozporządzeniu w sprawie badań jest §9 i lekarz powinien wystawić przy okazji badania orzeczenie na wszystkie kategorie, które klienta dotyczą w ramach jednej opłaty za badanie.
Ostatnio zmieniony niedziela 12 października 2014, 21:53 przez jasper1, łącznie zmieniany 1 raz
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Problem z badaniami do pkk

Postprzez sawicki69 » niedziela 12 października 2014, 21:52

Pani w urzędzie poinformowała mnie również, że wchodzi nowa ustawa, z którą kategorie będą wbite WSZYSTKIE, czyli jak masz B to będzie wbite AM, B1 (nawet jeżeli nie robiłeś osobno) i powiedziała, że system nie przyjmie jej tych badań, nie wiem no byłem u typki od prawka, potem u jej przełożonej, a tamta jeszcze swoją przełożoną zawołała i KAŻDA powiedziała że je źle :<
sawicki69
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 12 października 2014, 13:38

Re: Problem z badaniami do pkk

Postprzez sawicki69 » poniedziałek 13 października 2014, 19:01

Byłem u lekarza, powiedział mi, że on dobrze wypisał badania, że tak się wypisuje i cała Polska nie ma problemu z takimi badaniami (bo on juz kilka lat wypisuje) tylko oczywiście urząd mojego miasta Opola! Ładnie poprosiłem i powiedział, że nie jest to 100% zgodne z prawem, ale to nie moja wina i ja tu jestem poszkodowany, a o nie chce mi utrudniać tego prawka i "poprawił" nie skreślając B, jutro jade do urzedu i mam nadzieje, że już sie odczepią miłe panie :]
sawicki69
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela 12 października 2014, 13:38

Re: Problem z badaniami do pkk

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 13 października 2014, 21:01

1. ewidentna wtopa lekarza
2. łąski nie zrobił że poprawił
3. cała polska robi inaczej niż ten lekarz
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości