Zmiana OSK

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Zmiana OSK

Postprzez Michal9191 » wtorek 01 lipca 2014, 19:04

Donek jeśli nie wybrałeś jeszcze innego osk polecam OSK poldek :)
a te osk co ty wybrałeś to jakaś lipa i nie denerwuj się wszystko się ułoży
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zmiana OSK

Postprzez Donek » wtorek 01 lipca 2014, 19:46

Michal9191 napisał(a):Donek jeśli nie wybrałeś jeszcze innego osk polecam OSK poldek :)
a te osk co ty wybrałeś to jakaś lipa i nie denerwuj się wszystko się ułoży



Już mam ugadany inny ośrodek tym razem pewny.
ale i tak dziękuje :)
Donek
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 22 czerwca 2014, 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana OSK

Postprzez Michal9191 » wtorek 01 lipca 2014, 20:15

a jaki jeśli to nie tajemnica ?
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zmiana OSK

Postprzez aleks91 » czwartek 03 lipca 2014, 15:49

Witam, czy ktoś miał taką sytuacje jak ja? Niestety, ale wpłaciłem całość za kurs prawa jazdy. Zaliczyłem 30 h teorii( muszę przyznać, że na wysokim poziomie nauka i byłem zadowolony) i wyjeździłem 6 h. Instruktor delikatnie mówiąc mi nie odpowiada, a jazdy mam raz w tygodniu. Chciałem zmienić instruktora to nie mogę bo wakacje i pełno kursantów i nikt nie ma czasu. Znalazłem mniejszą szkolę jazdy, gdzie jazdy odbywają się częściej i mam instruktora poleconego. W razie zmiany szkoły zwrócą mi pieniądze? Wstępnie rozmawiałem z instruktorem w tej innej szkole bo akurat kolega u niego robi i chwali go. Instruktor powiedział ze mam prawo do zmiany szkoły, ale muszę być przegotowany na to, że będą mnie zatrzymywać wszystkimi sposobami, obecna szkoła powinna oprócz wiadomo wydania karty mojego szkolenia odesłać mój profil kandydata do starostwa i kolejna szkoła załatwi resztę. Podobno szkoła powinna mi wystawić rachunek za odbyte szkolenie, a resztę zwrócić. Nie ukrywam, że pieniądze to duży problem bo kiedy w końcu zarobiłem na prawko to coś jest nie tak :o Chce się dobrze nauczyć jeździć, a nie raz na tydzień i to z problemami
aleks91
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 03 lipca 2014, 14:51

Re: Zmiana OSK

Postprzez Michal9191 » czwartek 03 lipca 2014, 17:09

To na razie musisz powiedzieć stanowczo że albo się coś zmieni i chcesz zmiany instruktora albo chcesz rozwiązać umowę i chcesz odzyskać różnicę jaka wynika z kursu i zobaczyć co się stanie ;) najlepiej idź z kimś a nie sam i spróbować rozwiązać sprawę
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zmiana OSK

Postprzez MammaMia » poniedziałek 29 września 2014, 11:23

Ja mam bardziej szczegółowe pytanie:
Jakie dokładnie dokumenty powinnam dostać przy opuszczaniu OSK? Jestem po ukończonym kursie, a w takcie jazd dodatkowych. Egz. teoretyczny wewnętrzny zaliczony, praktyczny jeszcze nie robiony.

Jeszcze jedno z ciekawości. Czy OSK ma obowiązek zrobić najpierw 30h teorii, a dopiero potem może przystąpić do lekcji praktyki? Czy dopuszczalne jest zrobić tylko część teorii, a reszta (w teorii) w trakcie trwania praktyki? W moim OSK robi się tylko wstęp, a potem (kiedy już kursanci zaczynają praktykę) zbywa się kursantów, że dadzą znać kiedy termin... Oczywiście dalszej części nie ma, bo: "to się i tak nie przyda do zdania pani egzaminu, nie ma sensu przychodzić, ale jak pani się upiera, to rozstawimy komputer i zrobimy pani teorię.
Avatar użytkownika
MammaMia
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek 04 sierpnia 2014, 15:18

Re: Zmiana OSK

Postprzez Michal9191 » poniedziałek 29 września 2014, 11:39

Jeśli masz PKK już to wszystko z tego co pamiętam
A co do kursu to hmm 30h teorii i potem 30h praktyki nie słyszałem o tym żeby robić to jednocześnie
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zmiana OSK

Postprzez MammaMia » poniedziałek 29 września 2014, 11:48

Michal9191 napisał(a):Jeśli masz PKK już to wszystko z tego co pamiętam

Nie bardzo rozumiem... PKK (numer) zrobiłam przed rozpoczęciem kursu, inaczej nie ma możliwości chodzić na naukę jazdy.

Pytanie, jakie dokumenty muszę dostać lub jakie będą przesłane (gdzieś tam... jak to w ogóle działa), żebym mogła kontynuować naukę i zrobić egz. wewn. w innym OSK?
Avatar użytkownika
MammaMia
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek 04 sierpnia 2014, 15:18

Re: Zmiana OSK

Postprzez Michal9191 » poniedziałek 29 września 2014, 12:03

Z tego wynika że powinnaś mieć PKK i na pewno masz i powinnaś dostać od szkoły jazdy tą kartę jazd co podpisywałaś razem z instruktorem
Michal9191
 
Posty: 358
Dołączył(a): poniedziałek 05 sierpnia 2013, 17:11

Re: Zmiana OSK

Postprzez x098 » środa 08 października 2014, 14:59

Czy możesz podać nazwę tego ośrodka i lokalizację? z góry dziękuję.
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Zmiana OSK

Postprzez MammaMia » środa 08 października 2014, 15:59

Michal9191 napisał(a):Z tego wynika że powinnaś mieć PKK i na pewno masz i powinnaś dostać od szkoły jazdy tą kartę jazd co podpisywałaś razem z instruktorem


Dzięki. Tę kartę podpisywałam tylko raz, 15 i 6 parafek po zdanej teorii wewn. Po odejściu z OSK otrzymałam kartę kursanta z tymi podpisami i to wszystko.
Avatar użytkownika
MammaMia
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek 04 sierpnia 2014, 15:18

Re: Zmiana OSK

Postprzez JAKUB » środa 08 października 2014, 18:16

Uwolnienie profilu PKK między OSK odbywa się na łączach internetu.
Idziesz do wybranego OSK (dajesz PKK i pesel) - tam dokańczasz jazdy (do 30-tu), Zdajesz egzamin wewnętrzny (ponownie) z teorii i z jazdy - to już wszystko.
Chyba że nad godzinki.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Zmiana OSK

Postprzez MammaMia » środa 08 października 2014, 19:36

Eee, mam jeszcze jeden mały dylemat - w poprzednim OSK zakończyłam kurs oraz dodatkowe godziny (grubo ponad 30h), ale wewnętrzny praktyczny egz. negatywny, w nowym OSK nie mogą wpisać poprzedniego instruktora, który mi kurs przeprowadził (pomijam, że było ich cała grupa, a nie 1 prowadzący), a więc muszę przejść od nowa kurs, żebyśmy na mojej karcie wpisali instruktora... :eek2:

Jak to jest? :help:
Avatar użytkownika
MammaMia
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek 04 sierpnia 2014, 15:18

Re: Zmiana OSK

Postprzez x098 » czwartek 09 października 2014, 16:18

MammaMia,
nie wystarczy a by instruktor przeprowadził z tobą egzamin i on (ten instruktor zostanie wpisany)
Czy mogę Cię prosić o podanie nazwy i siedziby tego poprzedniego ośrodka?
Bardzo proszę
Nie mówię czego nie myślę, mówię co myślę.
x098
 
Posty: 324
Dołączył(a): wtorek 25 sierpnia 2009, 14:43

Re: Zmiana OSK

Postprzez AnonimD » środa 22 marca 2017, 15:55

Już trochę czasu minęło od tego wątku ale może ktoś wie i mi pomoże!
Chce zmienić OSK ale w umowie mam koszty:
a) 10zl za każdą godzinę odbytego szkolenia teoretycznego
b) 50zl za każdą godzinę odbytego szkolenia praktycznego
I to co najbardziej mnie przeraża!:
c) 400zl tytułem kosztów poniesionych przez ośrodek
Czy pp c jest w ogóle zgodny z prawem? Przez takie coś bym musiała ponieść prawie podwójny koszt :(
AnonimD
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 22 marca 2017, 15:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 15 gości