Zmiana OSK

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiana OSK

Postprzez Donek » niedziela 22 czerwca 2014, 19:12

Witajcie,

Na prawko zapisałem się na początku marca i do dnia dzisiejszego zatrzymałem się na egzaminie wewnętrznym który zaliczyłem dwa razy ale mój instruktor tego nie uznaje, z natury jestem człowiekiem bardzo spokojnym i nie problemowym, ale coś mi się zdaję że w tym wypadku muszę zmienić swoje nastawienie.

Moje główne problemy z tym instruktorem są takie:

-Praktycznie zerowy kontakt telefoniczny, a jak odbierze to mu się przypomniało że jestem jego kursantem i robi wielką łaskę jakby mnie uczył za darmo...
-Umawiał mnie na jazdy często tylko raz/dwa w tygodniu,czasami z dwu tygodniowymi przerwami tłumacząc się że nie ma wolnych terminów
i głównie przez to siedzę tak długo z tym prawkiem, a nie przez egzamin... ponieważ do zaliczenia wewnętrznego wystarczyło mi 5 podejść

I teraz mam pytanie do osób które już przechodziły przez zmiany ośrodka:

-Czy w moim przypadku jest to opłacalne jak mam wyjeżdżone 20 godzin jazd + 15 teori ?
-Czy poniosę za to jakieś dodatkowe koszty ?
-Czy może po prostu dramatyzuję ?



Nie chcę aby ktoś mnie tutaj klepał po główce i mówił jaki to ja nieszczęśliwy.... po prostu chciałbym
zmienić aktualny ośrodek z którego jestem niezadowolony, i chciałbym się dowiedzieć czy warto zmienić czy
się przemęczyć przez obecny.

Jestem już trochę poirytowany tym że to tak długo robię...

Pozdrawiam oraz dziękuje za odpowiedzi.
Donek
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 22 czerwca 2014, 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana OSK

Postprzez jasper1 » niedziela 22 czerwca 2014, 19:22

A to firma jednoosobowa, że chcesz zmieniać osk a nie instruktora?
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zmiana OSK

Postprzez Donek » niedziela 22 czerwca 2014, 19:32

Tylko u nich właśnie tylko ten zajmuje się tymi śmiesznymi egzaminami, umawianiem na jazdy...
pozostała resztę widzę tylko na części praktycznej.

ahh nie wiem już co robić...
Donek
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 22 czerwca 2014, 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana OSK

Postprzez Anett » niedziela 22 czerwca 2014, 19:37

Wewnętrzny zaliczyłeś? Jak nie odbierz papiery... Rozlicz się z osk (jeśli tego nie zrobiłeś) wykup w innym osk kilka godzin. Zrobią wewętrzny (lub i nie) i wydadzą zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Po co się męczyć z tamtym instruktorem?
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Zmiana OSK

Postprzez jasper1 » niedziela 22 czerwca 2014, 19:42

To jest szef czy ma szefa?
Prościej zmienić instruktora w tym samym ośrodku.
Zmieniając osk zwykle w pierwszej chwili na tym tracisz (przeczytaj sobie co pisze w Twojej umowie), ale w ostatecznym rozrachunku może wyjść taniej, bo jak do końca kursu niewiele się nauczysz to i tak zapłacisz potem raz jeszcze.
Robisz kat. B? Dziwnie trochę to w tym osk wygląda. Zrozumiałam, że masz nieukończone szkolenie teoretyczne (tylko 15 godzin), a jeździsz i jeszcze w tym wszystkim egzamin wewnętrzny - nie bardzo rozumiem.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zmiana OSK

Postprzez Donek » niedziela 22 czerwca 2014, 19:45

Tak to jest szef

a tak to nie wiem gdzie się podziała te drugie 15 godzin (30 było w umowie)
Donek
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 22 czerwca 2014, 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana OSK

Postprzez jasper1 » niedziela 22 czerwca 2014, 19:48

Jak jest problem z szefem, to zmień osk, może samo poinformowanie o zamiarach zmiany poprawi sytuację? Możesz jeszcze wspomnieć o skardze do starostwa :wink:
Ostatnio zmieniony niedziela 22 czerwca 2014, 19:49 przez jasper1, łącznie zmieniany 1 raz
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Zmiana OSK

Postprzez Anett » niedziela 22 czerwca 2014, 19:49

Rozlicz sięz nimi, bo 10h ci w sumie do wyjeżdżenia zostało...
Teorie pewnie całą masz zaliczoną (ta dużo osk oszukuje na tym i skraca) więc tu nie ma problemu

Ja nie zmieniłam za wczasu i potem wyszło jak wyszlo. Najlepiej zmienić i się nie męczyć.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Zmiana OSK

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 23 czerwca 2014, 20:05

Donek napisał(a):Witajcie,

Na prawko zapisałem się na początku marca i do dnia dzisiejszego zatrzymałem się na egzaminie wewnętrznym który zaliczyłem dwa razy ale mój instruktor tego nie uznaje, z natury jestem człowiekiem bardzo spokojnym i nie problemowym, ale coś mi się zdaję że w tym wypadku muszę zmienić swoje nastawienie.


Jak mogłeś zaliczyć 2 razy ? Jeżeli zdałes - to 1 raz, a jeśli 2 razy -- nie rozumiem ?

Donek napisał(a):Moje główne problemy z tym instruktorem są takie:

-Praktycznie zerowy kontakt telefoniczny, a jak odbierze to mu się przypomniało że jestem jego kursantem i robi wielką łaskę jakby mnie uczył za darmo...


Więc przypomnij mu że łaski nie robi - możesz mu powiedzić, że złożysz do organu nadzoru (urząd miejski lub starostwo) skargę na jego osk.

-Umawiał mnie na jazdy często tylko raz/dwa w tygodniu,czasami z dwu tygodniowymi przerwami tłumacząc się że nie ma wolnych terminów
.

może faktycznie ma duże obłożenie - w co wątpię..

i głównie przez to siedzę tak długo z tym prawkiem, a nie przez egzamin... ponieważ do zaliczenia wewnętrznego wystarczyło mi 5 podejść


Pisłałeś wcześniej, że zdawałeś 2 razy --- albo ja czegoś nie kumam, zaś 5 podejść do egzaminu - to raczej brak wiedzy...

I teraz mam pytanie do osób które już przechodziły przez zmiany ośrodka:


OSK móżna zmienić

-Czy w moim przypadku jest to opłacalne jak mam wyjeżdżone 20 godzin jazd + 15 teori ?


jelsi po 15 godzinach zacząłeś jazdę - to nie jest to zgodne z prawem (stosowne rozporządzenia traktują to zagadnienie) i jest to podstawa do złożenia skargi w "starostwie"

-Czy poniosę za to jakieś dodatkowe koszty ?


nie

-Czy może po prostu dramatyzuję ?


może tak, może nie --- jednak z tego co piszesz, coś nie halo jest z tym osk...



Nie chcę aby ktoś mnie tutaj klepał po główce i mówił jaki to ja nieszczęśliwy.... po prostu chciałbym
zmienić aktualny ośrodek z którego jestem niezadowolony, i chciałbym się dowiedzieć czy warto zmienić czy
się przemęczyć przez obecny.


musisz się rozmówić z szefem osk

Jestem już trochę poirytowany tym że to tak długo robię...


cóż to za osk, gdzie to osk funkcjonuje ?

Pozdrawiam oraz dziękuje za odpowiedzi.


Czekamy na odpowiedź :)
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Zmiana OSK

Postprzez oskinstruktor » środa 25 czerwca 2014, 12:14

15 godzin teorii... 20 godzin praktyki... wewnętrzny!!! Powiedz że żartujesz!!!
Avatar użytkownika
oskinstruktor
 
Posty: 772
Dołączył(a): wtorek 25 stycznia 2011, 23:50
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zmiana OSK

Postprzez JAKUB » czwartek 26 czerwca 2014, 13:46

Ja też czuje się jak naiwniak, bo robię 30/30.

No cóż, pieniądze kochają mądrych nie pracowitych,...
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Zmiana OSK

Postprzez Donek » niedziela 29 czerwca 2014, 19:50

Pisłałeś wcześniej, że zdawałeś 2 razy --- albo ja czegoś nie kumam, zaś 5 podejść do egzaminu - to raczej brak wiedzy...



Dobrze na spokojnie ci to wytłumaczę:


Pomińmy już ten fakt że to było za 5 podejściem,
Pierwszy raz kiedy zaliczyłem było wszystko ok,pogratulował powiedział mi żebym zadzwonił do niego następnego dnia
dobra więc dzwonie pytam się to co dalej, a on zaczyna mi cukrować i mówiąc że muszę to zrobić jeszcze raz tłumacząc się:

"Przepraszam, ale zapomniałem zapisać twojego wyniku na laptopie i żebym to zrobił jeszcze raz tym razem w domu..."

No dobra ok dwa dni później zabrałem się za ten test (pozytywny za pierwszym razem) wysyłam mu na maila jaką odpowiedź dostaje ?

"Miałeś zrobić to w niedziele (zrobiłem to w piątek),zrób w niedziele i wyślij mi wynik" (gdzie wcześniej nie było nic umawiane abym to robił w Niedziele)

w niedziele nie miałem okazji tego zrobić ponieważ byłem przez cały dzień zajęty w pomaganiu ojcu z remontem łazienki.
Straciłem jaką kolwiek chęć aby kontynuować ten cyrk.

Nie wiem czy on myśli że jak jestem młody to może ze mnie robić kompletnego idiotę ?
co mu to daje że tak mnie przetrzymuje z tym testem ?

w sumie na jazdach też nieźle:

Dostaje polecenie aby gdzieś skręcić, to ledwo nie zdążę wjechać na skrzyżowanie a on już mi łapie za kierownice i mnie naprowadza
i tak przez 20 godzin jazd,(przypominam że robiłem to prawidłowo) skręcając do prawego pasa ruchu nie ścinając przy tym drogi innym uczestnikom ruchu.
założę się że gdybym teraz wykupił jazdę w innym OSK aby sprawdzili moją wiedzę praktyczną, to pewnie by mnie po tych jazdach wyśmiali
i powiedzieli że kłamie z tymi 20-stoma godzinami....



Mam nadzieję że zrozumiale to wytłumaczyłem,
oraz przepraszam za chaotycznie napisany post.
Ale po tym stwierdziłem że pójście na prawo jazdy
to było moim NAJGŁUPSZYM pomysłem jaki w życiu
zrobiłem.
Donek
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 22 czerwca 2014, 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana OSK

Postprzez Anett » poniedziałek 30 czerwca 2014, 09:33

Trafiłeś na złego instruktora i tyle.
U mnie podobnie bylo z jazdami jak u ciebie- (z tego co wiem każdemu kursantowi tak robi ta moja, ale nie wywalą ją bo to przyjaciółka właściciela) nic nie potrafiła nauczyć, nie wymagała. Umiałam mniej niż przed kursem

Lepiej szybko zmienić OSK - mniejszy stres. I szybciej nauczysz się wszystkiego niż jak skończysz tam i wykupisz u niego dodatkowe godziny.
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Zmiana OSK

Postprzez Donek » wtorek 01 lipca 2014, 18:45

Tak więc zmiana ośrodka potwierdzona,

Co śmieszniejsze to nie ja zrezygnowałem z ośrodka tylko ośrodek ze mnie a co się wydarzyło?
Rozsiądźcie się bierzcie popcorn i życzę miłej lektury:

Tak więc po prawie tygodniowym braku odpowiedzi od mojego instruktora napisałem mu taką wiadomość (SMS):

"Chciałbym zrobić wreszcie te pieprzone prawo jazdy, czy mogę?!"

Po przeczytaniu tej wiadomości zadzwonił do mnie mówiąc abym przyjechał do niego i zabrał papiery bo
jestem nie kulturalny i takiego zachowania nie będzie tolerował i nie będę się w jego szkole więcej uczył

Tak więc pojechałem o 17:00 (bo od tej godziny miał być w biurze) co się okazuje ? biuro zamknięte...
po odczekaniu tych 10minut wróciliśmy do domu (był ze mną ojciec i starszy brat) po powrocie napisałem mu czemu go nie ma
sms został wysłany o godzinie 17:29 o treści "Miał być pan w biurze o 17:00" dostałem odpowiedź o 17:43 - "Już jestem"

I tak wiem że tylko czekał na pretekst aby zakończyć ze mną umowę, bo jeżeli instruktor rozwiązuje umowę z kursantem bo napisał mu sms-a gdzie jedyne wulgarne słowo "pieprzone", to jest coś nie halo ?

Stanowczo odradzam z całego serca OSK ALFA znajdujący się w Gdańsku który jest kierowany przez szanownego pana Michała M.

Na pewno tego nie zostawię od tak sobie.


Pozdrawiam i czekam na opinie.
Donek
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela 22 czerwca 2014, 18:50
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zmiana OSK

Postprzez Anett » wtorek 01 lipca 2014, 18:56

Nie wiesz jak to się robi?
Olewa? Sprawdzasz kiedy kurs się rozpoczyna jakiś u nich i wtedy idziesz to załatwić.
Działa. Sprawdzalam na sobie.
0 odzewu. Brak odbioru telefonów- poszlam sama i załatwilam co chciałam.
Tak najlepiej
Anett
 
Posty: 952
Dołączył(a): sobota 13 października 2012, 20:44
Lokalizacja: Wa-wa

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości