Element szkolenia kierowców-szokowa terapia

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Czy tzw. terapia szokowa powinna być obowiązkowa na kursie

TAK
26
87%
NIE
3
10%
NIE MAM ZDANIA
1
3%
 
Liczba głosów : 30

Element szkolenia kierowców-szokowa terapia

Postprzez ella » środa 03 maja 2006, 21:11

Szokowa terapia dla kierowców

Na Śląsku przyszli kierowcy przygotowujący się do egzaminu mogą obejrzeć film o skutkach drogowych wypadków. Trwający około czterdziestu minut obraz przygotowali sami policjanci.

Wszystkie filmowe ujęcia są prawdziwe. Robili je sami policjanci tuż po wypadkach. Widać na nich zniszczone samochody, rozbite szkło, a przede wszystkim ludzi - ofiary i ich bliskich.

Zdaniem Roberta Piwowarczyka ze śląskiej policji - to być może szokowa terapia, ale czasem tylko w taki sposób jesteśmy w stanie mówić o skutkach drogowej brawury i lekkomyślności. I to działa. W Pszczynie, gdzie film już pokazano przez kilka minut nikt nie był w stanie powiedzieć ani słowa.

Organizatorzy kursów na prawo jazdy za darmo mogą dostać film w każdej komendzie policji.

Bardzo dobry pomysł. Taki film powinien być obowiązkowo puszczany w każdym OSK. Nic bardziej nie wpłynie na wyobraźnię kierowcy jak obejrzenie drastycznych skutków wypadku.
Wiele osób, którzy nigdy nie zetknęli się z wypadkiem nie zdaje sobie sprawy jak to może wyglądać. Może to już na wstępie ostudzi ochotę brawury na drodze. Nawet jeżeli po takim filmie będzie to tylko kilka osób to i tak jest lepiej a nie gorzej :wink:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez cappricio » środa 03 maja 2006, 21:35

szczególnie dla młodych kandydatów na kierowców. Nawet dla mnie samej ;)
TAK.
Avatar użytkownika
cappricio
 
Posty: 788
Dołączył(a): sobota 20 sierpnia 2005, 16:27
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Agawa » czwartek 04 maja 2006, 08:23

Dobry pomysł ale nie dla wszystkich. Co jak co ale do ogladania takich filmików nie mam nerwów. A świeżo w pamięci mam obrazek dziewczyny, który kiedys na forum zamieściła ella i jak ta dziewczyna wygladała po wypadku spowodowanym przez jakiegos młodego kierowcę.
Tyle mi wystarczy i to skutecznie odstrasza mnie od brawury na drodze :shock:
Avatar użytkownika
Agawa
 
Posty: 911
Dołączył(a): poniedziałek 05 kwietnia 2004, 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Vella » czwartek 04 maja 2006, 17:32

Jeśli o mnie chodzi to takie zdjęcia zbyt dobrego wpływu nie mają.
Brawurowo jechać i tak nigdy nie będę, to nie w moim stylu, jeżdżę bardzo zachowawczo. Nie muszę oglądać zmasakrowanych zwłok by wiedzieć co się może stać jeśli nie będę ostrożna.
Takie foty działają na mnie raczej paralizujaco, wcale nie chcę wyjeżdżać na drogę, lepiej trzymać się od szos jak najdalej. Moja podświadomość nie pozwoli mi zdać egzaminu. :?
Coś być musi... coś być musi, do cholery, za zakrętem...
Avatar użytkownika
Vella
 
Posty: 585
Dołączył(a): środa 30 listopada 2005, 22:07
Lokalizacja: Warszawa - Lublin

Postprzez kwito » piątek 05 maja 2006, 12:38

ja na ostatnich zajęciach teoretycznych w czasie kursu też oglądałem taki film. Według mnie to jest dobre, ale i tak nie zadziała na wszystkich. Wystarczyły mi reakcje kilku kolesi z mojej grupy, którzy się po prostu z tego nabijali...
problem w tym, że piraci drogowi uważają, że są świetnymi kierowcami i nikogo nie potrącą, bo zawsze zdążą zareagować - g*** prawda. Chociaż może zawsze kilka osób opamięta się jak zobaczy takie ujęcia...
Obrazek
kat. B - zdane za pierwszym razem 10.03.2006
od 24.02.2008 jeżdżę Trampkiem i jestem z niego dumny :P
Avatar użytkownika
kwito
 
Posty: 517
Dołączył(a): piątek 02 grudnia 2005, 00:32
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk

Postprzez miros » piątek 05 maja 2006, 17:33

problem tkwi w tym, ze taki filmik dziala na niektorych tylko przez krotki okres czasu.
zeby to odnioslo skutek to kazdy przed jazda powinien sobie zapuszczac taki 5 minutowy filmik i pozniej w czasie jazdy co jakis czas znowu. (oczywiscie jest to niewykonalne)

mnie osobiscie takie filmiki tylko szokuja, stylu jazdy jakos nie zmieniam.
trzeba miec poprostu zdrowy rozsadek i wiedziec, w ktorych momentach mozemy sobie pozwolic na szybsza jazde, a w ktorych jest to niewskazane.

zaznaczylem odpowiedz "tak", bo takie filmiki raczej nie zaszkodza, a pomoc moga.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości