Jak to jest z tym płaceniem za "dodatki"?

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez miki » środa 16 lipca 2003, 19:21

Po pierwsze - każdy ma prawo żądać faktury za każdą opatę, nieważnie czy na kursie czy nie wiem, w supermarkecie.

Po drugie - istnieje możliwość zmiany ośrodka szkolenia i to nie jest nic wyjątkowego, tylko rzadko o tym mówią. Mówisz o tym na kusie dostajesz papierek i kontynuujesz w innym ośrodku. Opłaca się tylko jeśli masz opłatę rozłożoną na raty, albo jeśli ci oddadzą kasę, ale w dobrych ośrodkach zawsze jest wpisowe i potem płacisz stopniowo.
Nie dajcie sie dymać.
miki
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 16 lipca 2003, 19:17

Postprzez ella » czwartek 22 kwietnia 2004, 20:43

Temat napisany rok temu. Ciekawe czy po roku w tej dziedzinie coś sie zmieniło? A zwłaszcza teraz przy nowych cenach?
U mnie od razu było powiedziane, że cena kursu nie obejmuje lekarza, tylko podręczniki i płyty.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Inga » wtorek 27 kwietnia 2004, 10:56

Ja zapisywałam się w styczniu i dowiedziałam się tylko ile kosztuje kurs, a o całą resztę musiałam się sama dopytać.
Płaciłam za lekarza, podręczniki, teoretyczny egzamin wewnętrzny, dodatkowo wzięłam 4h jazd, więc może dlatego nie miałam problemów z otrzymaniem zaświadczenia. Zastanowiło mnie tylko dlaczego napisano tam więcej godzin teoretycznych i jazd niż odbyłam. Dzisiaj trochę żaluję, że nie spytałm o to od razu...
Nie wiem jak w innych ośrodkach, ale w moim w marcu zwiększyli cenę za kurs (o ok. 100 zł) i wiele osób, które zapisywały się w lutym, a jeszce nie wpłaciły pieniędzy musialy w marcu płacić już więcej.
Inga
 
Posty: 80
Dołączył(a): wtorek 23 marca 2004, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Snuj ze Szczecina » czwartek 29 kwietnia 2004, 00:07

Za kurs płaciłem 600 zł + 20 zł lekarz + 180 zł dodatkowe godziny + 94+5 (prowizja w banku) za egzamin.Wszystko razem wychodzi 900 zł.Egzamin wew.teoretyczny - bezpłatny.Za żadne podręczniki, materiały nie płaciłem.Książeczke pożyczyłem od sąsiada.A wszystko to co chciałem mam w internecie : kodeks drogowy, gdzieś tam z sieci prywatnej ściągnełem pełną wersje dobrze rozbudowanego programu z NAUKĄ i AKTUALNYMI PYTANIAMI TESTOWYMI, no i szperałem po NECIE - szukałem opracować przepisów, znaków itp.Tak więc tak to wszystko wygląda.

Pozdrówka.
Pozdrawiam Serdecznie
Avatar użytkownika
Snuj ze Szczecina
 
Posty: 375
Dołączył(a): sobota 10 kwietnia 2004, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Mara » czwartek 29 kwietnia 2004, 21:45

Ja płaciłam 650 za kurs i od razu było powiedziane, że za lekarza płaci się osobno (70 zł - dużo jak sie okazuje). Najlepiej było z materiałami, najpierw miały kosztować 40 zł ale potem gościu się pogubił i jedni mu zapłacili a inni nie. Dodatkowa godzina jazd kosztowała 35 zł. A wewnętrzny był bezpłatnie na laptopie.
Mara
 
Posty: 369
Dołączył(a): niedziela 15 lutego 2004, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez to ja » czwartek 29 kwietnia 2004, 22:06

U mnie kurs kosztował 590 zł. Dodatkowo musiałam zapłacić 60 zł za lekarza i jeśli chciałam, to mogłam sobie kupić podręcznik i testy. Kupiłam sobie tylko zbiór testów ze wszystkimi pytaniami,a wszystko to, co miałabym w podręczniku, mam w zeszycie, bo srkupulatnie notowałam, to co mówił na wykładach instruktor. Egzamin wewnętrzny był za darmo przed odebraniem zaświadczenia o ukończeniu kursu. Godzina jazd doszkalających kosztuje 35 zł.
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Snuj ze Szczecina » piątek 30 kwietnia 2004, 22:46

Nie wiem za co ten lekarz bierze taką kapuche do ręki.W moim przypadku zabrał mi 20 zł z kieszeni za 3 minutową wizyte.A co śmieszne ta wizyta w OSK przedstawiała się na podaniu imienia, nazwiska i odczytaniu kilku cyferek, poczym wypisał śmieszny blankiecik.No baa...ja 20 zł, a tutaj czytam 60, 70, to co wam jakąś operacje robił : ) ?
Pozdrawiam Serdecznie
Avatar użytkownika
Snuj ze Szczecina
 
Posty: 375
Dołączył(a): sobota 10 kwietnia 2004, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez to ja » piątek 30 kwietnia 2004, 22:51

Moje badanie polegało na tym,że wypełniłam ankietę o tym, czy przebywałam w ostatnim czasie jakąś operację, czy mam jakieś problemy zdrowotne, czy biorę jakieś leki, czy jestem uzależniona od alkoholu, leków itp. Później zbadał mój wzrok, kazał wstać, zamknąć oczy i palcem wskazującym dotknąć jak najszybciej nosa. Na koniec wypisał zaświadczenie: badanie bezterminowe. Najciekawsze jest to,że płaciłam nie lekarzowi,a właścicielowi ośrodka.
to ja - Asia :)

Sławek - nigdy o Tobie nie zapomnę... [*][*][*][*][*][*][*][*][*]
Mój miś bardzo Ci się podobał i dlatego zawsze będzie przy moim profilu...
Avatar użytkownika
to ja
 
Posty: 899
Dołączył(a): wtorek 10 lutego 2004, 10:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Sławek_18 » piątek 30 kwietnia 2004, 22:54

to ja napisał(a):Moje badanie polegało na tym,że wypełniłam ankietę o tym, czy przebywałam w ostatnim czasie jakąś operację, czy mam jakieś problemy zdrowotne, czy biorę jakieś leki, czy jestem uzależniona od alkoholu, leków itp. Później zbadał mój wzrok, kazał wstać, zamknąć oczy i palcem wskazującym dotknąć jak najszybciej nosa. Na koniec wypisał zaświadczenie: badanie bezterminowe. Najciekawsze jest to,że płaciłam nie lekarzowi,a właścicielowi ośrodka.

U mnie to samo i do tego, stanal przedemna gostek rozlozyl rece na boki
i kazal mi mowic z ktorej strony rusza palcami.
50zł. (o ile dobrze pamietam)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » piątek 30 kwietnia 2004, 23:11

to co wam jakąś operacje robił : ) ?

Operacja polegała na tym, że lekarz przyszedł do mnie a nie ja do niego :lol: To miało byc udogodnienie dla nas, żeby nie tracic czasu.Nie czekac w kolejce najpierw do okulisty, później do drugiego z uprawnieniami, który wystawiłby zaświadczenie. To wszystko jest ok, ale cena tak jak w moim przypadku 80 zł, jest troche przesadzona. Lekarz nie robił nic poza wypisanie papierka i zadaniem kilku pytań. Za tą cenę w prywatnej przychodni miałabym zaswiadczenie i komplet badań razem z okulistą.
Chciałabym miec taka fuchę :lol:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mara » niedziela 02 maja 2004, 20:50

Post To ja to jakby sprawozdanie z mojego badania. I też nie płaciłam tego 70 zł lekarzowi tylko właścicielowi ośrodka.
Mara
 
Posty: 369
Dołączył(a): niedziela 15 lutego 2004, 01:38
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Mmeva » poniedziałek 03 maja 2004, 10:54

Ja tez płacilam w osk a nie lekarzowi; ale 40 zł a nie 70 czy 80 ( chyba w ciagu 3 lat nie mielismy az takiej inflacji :lol: )
Mmeva
 
Posty: 967
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 23:22

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości