Szkolenie doszkalające z bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Szkolenie doszkalające z bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Postprzez Szakal » środa 05 czerwca 2013, 21:13

Witam, zdałem niedawno prawko kat. B i wczytałem się w nowe przepisy:
Okres próbny trwa dwa lata od dnia wydania po raz pierwszy dokumentu prawa jazdy kategorii B

W okresie próbnym kierowca będzie zobowiązany do:

odbycia na swój koszt, pomiędzy 4 a 8 miesiącem, licząc od dnia otrzymania prawa jazdy:
kursu dokształcającego w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego (koszt: 100zł),
praktycznego szkolenia w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym (koszt: 200zł);
przedstawienia staroście zaświadczenia o ukończeniu ww. szkolenia i kursu, przed upływem 8 miesiąca, licząc od dnia otrzymania prawa jazdy;
kierowania wyłącznie pojazdem samochodowym oznakowanym z tyłu i z przodu okrągłą nalepką barwy białej z zielonym symbolem liścia klonowego – przez pierwsze 8 miesięcy tego okresu.
[...]
Jednocześnie nie będzie także mógł:

przekraczać prędkości 50 km/h na obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej;
podejmować pracy zarobkowej w charakterze kierowcy pojazdu określonego w prawie jazdy kategorii B;
wykonywać działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem określonym dla prawa jazdy kategorii B.


Trochę się zdziwiłem, bo nikt mnie nie uświadamiał o dodatkowych płatnych kursach. W sieci ciężko znaleźć opinie ludzi, którzy mieli z tym styczność. Czy ktoś już przez to przechodził i może powiedzieć jak wygląda sytuacja? Okres próbny jeszcze przełknę, liść raczej mi nie robi, zarabiania jako kierowca nie przewiduję na razie.
I nie rozumiem ograniczenia prędkości 50km/h - jeśli wjeżdżam na estakadę w środku miasta (Gdynia) gdzie mam ograniczenie 70km/h czy na takiej ul. Janka Wiśniewskiego (też ograniczenie 70) to ustawowo mam jechać 50 utrudniając innym ruch? Przecież elki jeżdżą 70...

Edit:
Teorię zdawałem 6.12.2012, praktykę 23.05.2013, niestety obsuwa z powodu zdarzeń losowych. Może ta informacja będzie przydatna jeśli chodzi o mój status.
http://prawo-jazdy.wieszjak.pl/formalno ... -2013.html cytat stąd
Szakal
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 05 czerwca 2013, 20:56

Re: Szkolenie doszkalające z bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Postprzez jasper1 » środa 05 czerwca 2013, 21:43

Ta część przepisów póki co nie weszła w zycie, choć miała, spokojnie...
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Szkolenie doszkalające z bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Postprzez Szakal » środa 05 czerwca 2013, 21:52

Dziękuję :) Jest taki zamęt w sieci i każda strona pisze coś innego, a człowiekowi rośnie adrenalina, zwłaszcza czytając o dodatkowych płatnych kursach...

Swoją drogą interesuje mnie jak będzie stosowane to ograniczenie 50km/h w terenie zabudowanym na drogach z wyższą dopuszczalną prędkością. Jechanie 20km/h mniej od innych nie będzie bardziej niebezpieczne? Na takiej estakadzie czy na Janka Wiśniewskiego jest duży ruch osobowy i ciężarowy przecież, a to dalej jest obszar zabudowany.
Szakal
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa 05 czerwca 2013, 20:56

Re: Szkolenie doszkalające z bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Postprzez JAKUB » niedziela 09 czerwca 2013, 19:04

I tak przez dwa lata po uzyskaniu jak i odzyskaniu prawa jazdy.
Moim zdaniem przepis jak najbardziej słuszny. Droga publiczna to nie tor wyścigowy, więc jeżeli ktoś straci uprawnienia i chce je zdobyć niech nauczy się jeździć dokładniej (wolniej- więcej widać).
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Szkolenie doszkalające z bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Postprzez jasper1 » niedziela 09 czerwca 2013, 19:37

JAKUB napisał(a):I tak przez dwa lata po uzyskaniu jak i odzyskaniu prawa jazdy.
Moim zdaniem przepis jak najbardziej słuszny. Droga publiczna to nie tor wyścigowy, więc jeżeli ktoś straci uprawnienia i chce je zdobyć niech nauczy się jeździć dokładniej (wolniej- więcej widać).

Problem jest tylko taki, że jazda z maksymalną dozwoloną prędkością jest już powodem irytacji różnych szybkich miszczów, a wykonanie zmiany pasa ruchu na niektórych ulicach w pewnych porach prawie niewykonalne, bo wiekszość jeździ dopuszczalna prędkość x 2.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Szkolenie doszkalające z bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Postprzez JAKUB » niedziela 09 czerwca 2013, 19:44

jasper1 napisał(a):[(...), bo wiekszość jeździ dopuszczalna prędkość x 2.


No to dostaną po zielonym listku i się uspokoją.
JAKUB
 
Posty: 1406
Dołączył(a): sobota 10 marca 2012, 19:53

Re: Szkolenie doszkalające z bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Postprzez lith » środa 19 czerwca 2013, 21:39

@JAKUB
Nie wiem co jest w bezpieczniejszego w tym, że taki świeżak będzie dodatkowo zestresowany tym, że wszyscy są na niego wściekli i tylko będą kombinowali jak go wyprzedzić. Zmiana pasa przy większym ruchu bez szans... przecież nikt nie wpuści przed siebie zawalidrogi, a różnica prędkości będzie wymagała wolnego pasa po horyzont. Proponuję Ci się w ten sposób przejechać zobaczyć czy jest łatwiej i bezpieczniej jadąc wolniej niż reszta.
Avatar użytkownika
lith
 
Posty: 7569
Dołączył(a): niedziela 17 maja 2009, 21:09
Lokalizacja: E-g/Gda


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości