Dobór odpowiedniego pasa ruchu

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Dobór odpowiedniego pasa ruchu

Postprzez wiewioreqezg » piątek 07 września 2012, 10:27

Witam, mam pytanie, co do egzaminu na C
Jest taka sytuacja że wyjeżdzam z drogi podporządkowanej na drogę o 3 pasach lub 2 w jedną stronę , skręcam w prawo , czy jeśli uznam że najade na linię lub na krawężnik mogę wjechać na środkowy pas i zaraz jeśli sytuacja pozwala zmienić go na prawy ??
wiewioreqezg
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa 22 lutego 2012, 23:49

Re: Dobór odpowiedniego pasa ruchu

Postprzez rocko19 » piątek 07 września 2012, 12:32

Oczywiście że tak. Jeśli miałbyś złapać krawężnik lub najechać kołem na linie to spokojnie sobie wjedz na pas środkowy i zaraz go zmień. Pozdrawiam.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: Dobór odpowiedniego pasa ruchu

Postprzez rocko19 » piątek 07 września 2012, 16:38

andrzej83x napisał(a):Tylko pod warunkiem, że jest linia przerywana. W przeciwnym wypadku nie można tego robić. Myślę, że po przekroczeniu ciągłej linii Twój egzamin w tym momencie się zakończy.


A ja myślę że się mylisz. Jeżeli niema innej możliwości wjechania na pas pojazdu ciężarowego lub autobusu to wolę wjechac na linie ciągłą niz łapać krawężnik kołem, mozesz te wczesniej egzaminatora poinformowac o tym.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: Dobór odpowiedniego pasa ruchu

Postprzez wiewioreqezg » piątek 07 września 2012, 18:57

tzn na kursie insruktor tłumaczył mi że lepiej najechać kołem na linię ciągłą czy martwe pole niż na krawęznik , tylko ciekawe czy jeśli najadę na linię egzaminator nie przerwie egzaminu bo będzie miał jakieś widzi mi się ;/
wiewioreqezg
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa 22 lutego 2012, 23:49

Re: Dobór odpowiedniego pasa ruchu

Postprzez rocko19 » sobota 08 września 2012, 09:35

To jak ci tak nauczyciel tłumaczył to po co jeszcze tutaj pytasz. Dobrze ci mówi. Pozdrawiam.
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Re: Dobór odpowiedniego pasa ruchu

Postprzez wiewioreqezg » środa 21 listopada 2012, 11:38

No tak ale ja jaki kierujący pojazd uznam że nie da rady i zdecyduję się najechać na linię , a egzaminator np powie że źle zrobiłem bo da się pokonać ten skrę bez najeżdzania na linię i krawęznik , lub powie że ktoś tam tak na egzaminie skręcił i udało mu się . Czy egzaminatorzy mogą w ten sposób interpretować moje decyzje?
wiewioreqezg
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa 22 lutego 2012, 23:49


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości