Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez wiewioreqezg » niedziela 08 kwietnia 2012, 12:49

Czyli jaka kolejność jest według ciebie najlepsza?? Zrobić C i nastepnie KW ??
wiewioreqezg
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa 22 lutego 2012, 23:49

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez wiewioreqezg » niedziela 08 kwietnia 2012, 13:04

Co do doświadczenia, pracuję w hurtowni, jedną z częsci pracy jest załadunek, kieriwcy nie ma i magazynierzy jeżdzą od magazynu do magazynu sobie podczas załadunku samochodami do 3,5 i powyżej, i nikt nie ma kat C i zastanawia mnie czy jeśli otrzymałbym prawko to czy podczas zmiany pracy wystawiliby mi jakiś dokument że jeździłem takimi autami ( oczywiście jeżdzę po placu tylko )
Ale badania na kierowce musimy robić z racji tych małych autek a przy okazji jeździmy dużymi MAN-ami.
Czy takie coś może liczyć się do doświadczenia
wiewioreqezg
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa 22 lutego 2012, 23:49

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez Radhezz » niedziela 08 kwietnia 2012, 13:09

wiewioreqezg napisał(a):Czyli jaka kolejność jest według ciebie najlepsza?? Zrobić C i nastepnie KW ??

Wg. mnie to tak - mógłbyś zacząć jeździć na solówkach np. gdzieś na jakiejś budowie wywrotką od 7 do 15 lub 8-16, a popołudniami robić C+E. Jest tylko jedno "ale" - ta praca na "C" musiałaby pozostawiać tyle czasu, aby można było robić jednocześnie kurs C+E.

Z innej bańki - jak masz fundusze to rób KW i C+E równocześnie, bo oba kursy nie trwają tydzień, a przepisy na to zezwalają.

Wpisywać w doświadczenie możesz tylko to co oficjalnie należy do Twoich obowiązków, a już tym bardziej nie to na co nie masz uprawnień - czyli co najwyżej chwalisz się właśnie tą jazdą małymi autami. Ja też przed zdaniem C jeździłem autami ciężarowymi, a teraz np. nie mam jeszcze C+E a zestaw również prowadziłem. Rzecz w tym że "doświadczenie" to nie jest. Do zaliczenia pojazdów które poruszają się po drogach prowadziłem już wszystko poza autobusem ;)
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez wiewioreqezg » niedziela 08 kwietnia 2012, 13:14

No właśnie i teraz dostań pracę na wywrotkę , a byłoby pięknie bo dość dużo z tego co słyszłałem na wywrotach zarabiają to można by było na KW i CE mieć kasiorkę. Ale na wywrotkę nie potrzeba KW??
wiewioreqezg
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa 22 lutego 2012, 23:49

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez Radhezz » niedziela 08 kwietnia 2012, 13:32

wiewioreqezg napisał(a):Ale na wywrotkę nie potrzeba KW??
Pisząc o pracy na wywrotce miałem na myśli ten fragment
Radhezz napisał(a):
wiewioreqezg napisał(a):Czyli jaka kolejność jest według ciebie najlepsza?? Zrobić C i nastepnie KW ??

Wg. mnie to tak - mógłbyś zacząć jeździć na solówkach np. gdzieś na jakiejś budowie wywrotką od 7 do 15 lub 8-16, a popołudniami robić C+E. Jest tylko jedno "ale" - ta praca na "C" musiałaby pozostawiać tyle czasu, aby można było robić jednocześnie kurs C+E.
czyli wersję C+KW i wtedy pracować.

Ew. zapoznaj się z bardzo krótką listą wyjątków gdzie niewymagana jest KW

Najszybciej pracę bez doświadczenia o zgrozo dostaniesz na zestawy i to w transporcie międzynarodowym. Firmy takie jak Norbert Dentressangle prowadzą ciągły nabór. Rzecz w tym że praca w takich firmach większych typu Schenker czy Raben to nie dla początkujących, bo przyjąć to się możesz, ale zajadą Cię tam ;)
[A][B][BE][C][CE][D][DE]
Pojazdy uprzywilejowane ABCD
Jeśli nie przeklinasz w trakcie prowadzenia samochodu, to znaczy, że prawdopodobnie należysz do tej grupy kierowców, na których my wszyscy przeklinamy.
Avatar użytkownika
Radhezz
 
Posty: 756
Dołączył(a): poniedziałek 05 marca 2012, 15:30
Lokalizacja: Opole

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez wiewioreqezg » niedziela 08 kwietnia 2012, 13:36

No tak, Dobra będę robił najpierw C , potem postaram się zrobić KW noi na końcu CE.
Do końca roku i tak raczej wszystkiego nie dam rady chyba dociągnąć :)
Ta KW to naprawdę dziwny pomysł jest , do każdego rodzaju pracy muszę ją posiadać niestety, jesli chcę zarabiać muszę to posiadać :/
.A nie wie ktoś czy KW można robic w trakcie kursu na C??
wiewioreqezg
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa 22 lutego 2012, 23:49

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez mateuszbozerski » poniedziałek 11 czerwca 2012, 10:12

Znalazłem kwalifikację wstępną przyspieszoną na allegro: :oops: http://allegro.pl/kwalifikacja-wstepna- ... 74448.html
mateuszbozerski
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa 05 października 2011, 13:47

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez cam87 » niedziela 16 grudnia 2012, 16:25

Nie ogarniam tematu odnośnie wpisu w p.j. Proszę o pomoc.
Zdałem na kat. C w czerwcu 2009r, kurs na przewóz rzeczy zrobiłem w sierpniu 2009r.
Pracowałem jako kierowca od maja 2011 do czerwca 2012r i nie miałem wpisu w p.j. (kod 95) z terminem ważności kursu na przewóz rzeczy, choć zawsze miałem ten papier przy sobie razem z innymi wymaganymi dokumentami, ale nigdy nie miałem kontroli drogowej.
Kilka dni temu zdałem na kat. C+E i nigdy nie obiło mi się o uszy to, że muszę miec ten wpis, więc w Wydziale komunikacji nic nie powiedziałem a nikt o tym mi tam nie wspomniał. Co zrobić? Będę musiał zrobić nowe p.j. (bo te, które teraz zdobyłem pewnie już "zrobione" w pwpw i jutro wyślą do mojego WK)? Czy mogę jeździć zarobkowo bez tego wpisu w p.j., ale z papierem o ukończeniu kursu na przewóz rzeczy? Jakiś mandat mogę dostać?
cam87
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek 09 października 2012, 12:39

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez mk61 » niedziela 16 grudnia 2012, 19:08

Liczy się data uzyskania kategorii C. Więc możesz jeździć na kursie na przewóz rzeczy do 10.09.2014. Do tego czasu musisz ukończyć szkolenie okresowe, odbyć badania psychologiczne i medycyny pracy i wymienić prawo jazdy.
Do 10.09.2014 masz spokój i możesz posługiwać się kursem na przewóz.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez cam87 » niedziela 16 grudnia 2012, 22:20

Ok czyli na razie jest ok. Dzieki!
Jednak mam wątpliwości i stąd pytania.
Badania psychologiczne mam ważne do 22.04.2016r więc nie ma potrzeby robić kolejne badania psycho. za 2 lata czyli w 2014?
Brat mnie nastraszył bo mówił, że jego kolega dostał mandat za brak wpisu, jednak dokładnie nie wypytałem kiedy zdobył p.j. i czym miał przy sobie "papier" z kursu na przewóz.
Ciekawi mnie to badanie lek. medycyny pracy.... W sierpniu zrobiłem te badania, żeby móc zrobić p.j. kat CE i mam wpis "data nastepnego badania: BEZTERMINOWO" Będę musiał za 2 lata znowu wywalić 100zl za badania czy moge przedstawic wyzej wymienione? :D
cam87
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek 09 października 2012, 12:39

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez mk61 » niedziela 16 grudnia 2012, 22:36

cam87 napisał(a):Badania psychologiczne mam ważne do 22.04.2016r więc nie ma potrzeby robić kolejne badania psycho. za 2 lata czyli w 2014?

Badania psychologiczne lepiej zrobić nowe po szkoleniu okresowym. Jeśli masz do 2016, to kod 95 będziesz miał z ograniczeniem do 2016, bo liczy się data tego, co najwcześniej wygasa. Wtedy w 2016 byś musiał zrobić nowe psychotesty, a za 3 lata znowu szkolenie okresowe. Po co więc się cackać - lepiej zrobić wszystko na raz i mieć 5 lat spokoju.
cam87 napisał(a):Ciekawi mnie to badanie lek. medycyny pracy.... W sierpniu zrobiłem te badania, żeby móc zrobić p.j. kat CE i mam wpis "data nastepnego badania: BEZTERMINOWO" Będę musiał za 2 lata znowu wywalić 100zl za badania czy moge przedstawic wyzej wymienione?

Do kategorii CE robiłeś badania do uprawnień, na podstawie artykułu 122 ustawy prawo o ruchu drogowym. Badania medycyny pracy są do pracy (i do kodu 95) i nie mogą być ważne dłużej, niż 5 lat. Podejrzewam, że miałeś je przeprowadzane przy rozpoczęciu pracy i pracodawca Cię na nie skierował. Teraz też może skierować, ale ich kopia musi się znaleźć także w Twoim wydziale komunikacji.
Badania medycyny pracy są na podstawie ustawy o transporcie drogowym i kodeksu pracy. Taki powinien być na nich nagłówek.
Więc sumując wszystkie ustawy, w 2014 roku odbywasz szkolenie okresowe, psychotesty, badania medycyny pracy. Na podstawie tych dokumentów otrzymujesz kod 95 uprawniający Cię do wykonywania zawodu nie dłużej jednak, niż 5 lat.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez cam87 » niedziela 16 grudnia 2012, 22:41

Wszystko jasne! Dziekuję! :spoko:
cam87
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek 09 października 2012, 12:39

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez wiewioreqezg » czwartek 17 stycznia 2013, 08:22

Zdałem egzamin na C , dziś dzwonili do mnie żbym przyszedł do wydziału komunikacji zapłacić za prawko, narazie KW nie robię bo kasy nie man, i póżniej jeśli zrobię KW o znów będę musiał wymienić prawko tak??
Czy np jeśli nie zdam egzaminu na KW mogę go powtarzać?? poprawki są płatne?? pozdrawiam
wiewioreqezg
 
Posty: 107
Dołączył(a): środa 22 lutego 2012, 23:49

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez mk61 » czwartek 17 stycznia 2013, 09:26

1. Tak, 2. Tak, 3. Zależy. Teoretycznie egzamin jest opłacany przez ośrodek szkolenia. W praktyce wiadomo, że koszty i tak ponosi kursant, więc to sprawa raczej indywidualna. W Szczecinie komisja za przeprowadzenie egzaminu życzy sobie 1000zł. A ile osób przystąpi do egzaminu, to ich za bardzo nie interesuje.
Pozdrawiam. Marcin.
All Rights Reserved. Ÿ
Nobody is perfect. I am nobody.
rusel napisał(a):realne to jest skur-wy-syństwo żeby wymagać od kogoś więcej niż wymaga się od siebie.
Avatar użytkownika
mk61
 
Posty: 2850
Dołączył(a): środa 09 kwietnia 2008, 14:09
Lokalizacja: Gdziekolwiek

Re: Kwalifikacja wstępna czy kurs na przewóz rzeczy

Postprzez barthez » czwartek 17 stycznia 2013, 10:35

Tak samo jest w Kielcach jeśli nie zdasz mozesz samemu opłacić wtedy płacisz 1000zł za egzamin chyba ze nie zda pare osob to mozecie sie złożyć :) A jak nie chcecie to czekacie na następną grupe która bedzie zdawała egzamin i wtedy macie za darmo.
Kat.B (2009)
Kat.C (2012)
Kat.D (2013)
Avatar użytkownika
barthez
 
Posty: 39
Dołączył(a): wtorek 02 października 2012, 15:45
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 43 gości