Renault midlum, światła i obsługa

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Renault midlum, światła i obsługa

Postprzez moni84 » czwartek 14 sierpnia 2008, 22:06

Witam wszystkich :D
Mam kilaka pytań do tych co znają ten samochód bo na nim będe zdawać w Krakowie.


Obsługa:
Obrazek
Czy:
1. Zbiornik płynu wspomagania sprzęgła
2.Zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego
3. Mój instruktor mówi ze tam gdzieś jest scjowany zbiornik płynu wspomagania układu kierowniczego, a tu gdzies na forum ktoś pisał ze takowego w midlumce nie ma?
4. Korek wlewu oleju, miernik poziomu oleju w kabinie na desce rozdzielczej a bagnet za prawym kołem ( prawym patrząc od przodu?)
5. ??? Zbiornik spryskiwacza? czy za kabiną?

Światła
Obrazek


1.Obrysowe tylne
2.Kierunkowskaz
3.Odblaskowe tylne
4.Pozycyjne
5.Stop
6.Cofania
7.Przeciwmgielne tylne


Jak coś źle to proszę mnie poprawić.

I teraz jak to włączyć wewnątrz:

Obrazek


I. Włanczmy swiatła pozycyjne, mijania przekreceniem przełacznika jak w punto, a drogowe pchnięciem
II. Wycieraczki, a jak spryskiwacze, jak w osobówkach pociagnięciem do siebie czy jak??

Jak ktos wie do czego słuza poszczególne przełączniki albo co musze z tego wiedziec na egzamin to prosze o pomoc, cokolwiek.



Mam racje?

Obrazek

I gdzie na zdjęciu są pozycyjne boczne?
Avatar użytkownika
moni84
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 31 lipca 2008, 00:10

Postprzez cman » sobota 16 sierpnia 2008, 10:26

Już, już, zapomniałem o tym poście.

http://www.mord.qmedia.pl/index.php/str ... swietl/133

moni84 napisał(a):1. Zbiornik płynu wspomagania sprzęgła
2.Zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego
3. Mój instruktor mówi ze tam gdzieś jest scjowany zbiornik płynu wspomagania układu kierowniczego, a tu gdzies na forum ktoś pisał ze takowego w midlumce nie ma?
4. Korek wlewu oleju, miernik poziomu oleju w kabinie na desce rozdzielczej a bagnet za prawym kołem ( prawym patrząc od przodu?)
5. ??? Zbiornik spryskiwacza? czy za kabiną?

1. Tak
2. Tak
3. Jest. Ktoś pisał, że nie ma hamulcowego - to się zgadza. Pisał też, że wskazanie płynu do wspomagania nie jest wymagane - to też się zgadza. I pisał, że płynu do wspomagania nie ma i to już nie zgadza - oczywiście jest. Chyba że pojawiały się wersje z jakimś innym wspomaganiem, ale wątpię - w każdym razie na pewno nie ma ich w Krakowie.
4. Tak. Gdzie jest bagnet - nie wiem.
5. Wygląda na zbiornik płynu spryskiwaczy. Pewności nie mam, może z różnic modelowych wynika, że w niektórych jest umieszczany tutaj, a w niektórych za prawym kołem.

moni84 napisał(a):1.Obrysowe tylne
2.Kierunkowskaz
3.Odblaskowe tylne
4.Pozycyjne
5.Stop
6.Cofania
7.Przeciwmgielne tylne

1. Tak
2. Tak
3. Tak
4. STOP
5. Pozycyjne
6. Tak
7. Tak

moni84 napisał(a):I. Włanczmy swiatła pozycyjne, mijania przekreceniem przełacznika jak w punto, a drogowe pchnięciem
II. Wycieraczki, a jak spryskiwacze, jak w osobówkach pociagnięciem do siebie czy jak??

I. Tak
II. Tak

moni84 napisał(a):Mam racje?

Tak.

No i tu jest jeszcze o biegach: http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... 006#138006

Więcej nie pomogę, bo mam za mało styczności z tym samochodem.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez sebaszak » środa 27 sierpnia 2008, 15:56

potrzebuje jeszcze zdjecia z zbiornikiem do spryskiwaszy i cos jeszcze wiem ze jedno jest miedzy kabina a przyczepa a drugie nad kołem pasażera w
sebaszak
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 25 sierpnia 2008, 13:08

Postprzez cman » środa 27 sierpnia 2008, 16:06

cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez bruno666 » środa 27 sierpnia 2008, 18:55

cman napisał(a):3. Jest. Ktoś pisał, że nie ma hamulcowego - to się zgadza. Pisał też, że wskazanie płynu do wspomagania nie jest wymagane - to też się zgadza.

A płyn wspomagania sprzęgła jest wymagany? Dlaczego?
bruno666
 
Posty: 886
Dołączył(a): czwartek 07 września 2006, 23:01

Postprzez cman » środa 27 sierpnia 2008, 21:21

No teoretycznie nie jest wymagany.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Neurot » środa 27 sierpnia 2008, 21:35

cman napisał(a):No teoretycznie nie jest wymagany.

Dotychczas, ze wszystkich relacji z egzaminów (w różnych miastach) słyszałem (czytałem), że należy wskazać zbiorniczek na płyn od wspomagania sprzęgła. Zastrzegam jednak, że w przypadku tego WORDu może być inaczej. Polecam zasięgnąć radę u źródeł (opinie zdających, instruktor).

Pamiętam, że wszyscy zdający z mojej szkoły jazdy informowali później telefonicznie instruktora o "kwiatkach" na egzaminie, i był on zawsze na bieżąco informowany.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwej podróży
Obrazek
Avatar użytkownika
Neurot
 
Posty: 308
Dołączył(a): wtorek 08 lipca 2008, 07:37
Lokalizacja: Białystok

Postprzez cman » czwartek 28 sierpnia 2008, 07:53

No właśnie napisałem: teoretycznie, bo w wielu WORD'ach to jest wymagane, podczas kiedy zgodnie z rozporządzeniem, wymagane być nie może.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez moni84 » czwartek 04 września 2008, 15:55

Jutro mam egzamin a ponoć pare dni temu zdającym na C podstawili iveco eurostar z LOKu i pooblewali na obsłudze codziennej. Czy miał ktos do czynienia z tym autem? Gdzie tam są poszczególne zbiorniczki?
Avatar użytkownika
moni84
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 31 lipca 2008, 00:10

Postprzez moni84 » czwartek 04 września 2008, 20:17

na tym forum przeczytałam coś takiego:
"1. wchodzimy do kabiny przekrecamy kluczyk, zaciagamy reczny (wtedy zapala sie hamowania STOP), wlaczamy wsteczny bieg (wtedy zapala sie nam swiatala cofania), wlaczamy swiatla pozycyjne(zielony przelacznik po lewej stronie deski rozdzielczej) "

Czy stop zapala sie po zaciagnieciu ręcznego?
Avatar użytkownika
moni84
 
Posty: 50
Dołączył(a): czwartek 31 lipca 2008, 00:10

Postprzez Neurot » czwartek 04 września 2008, 20:25

moni84 napisał(a):Czy stop zapala sie po zaciagnieciu ręcznego?

Nie. Musisz poprosić egzaminatora, żeby zobaczył (nie sprawdził, bo robisz to ty, a zobaczył) czy się świeci z tyłu, gdy Ty naciśniesz pedał hamulca. Słyszałem też, ze w niektórych WORDach to egzaminator wsiada do kabiny i naciska hamulec, a Ty patrzysz z tyłu auta.
Pozdrawiam i życzę szczęśliwej podróży
Obrazek
Avatar użytkownika
Neurot
 
Posty: 308
Dołączył(a): wtorek 08 lipca 2008, 07:37
Lokalizacja: Białystok

Re: Renault midlum, światła i obsługa

Postprzez kiero20 » czwartek 22 marca 2012, 20:44

mam pytanie, a mianowicie w przyszłym tygodniu mam egzamin na kat C prawdopodobnie na autku http Renault midlum (biegi z przebitką, wskaźnik od oleju- zwykłą wskazówka) oto moje pyatnie: gdzie w owej ciezarówce znajduje się bagnet od oleju?? pod przednią klapą czy pod kabiną? porszę o pomoc, i jesli ktoś wie to prosze o napisanie gdzie w obydwu Renówkach W MORD tarnów znajduje sie ten bagnet :)
kiero20
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 22 marca 2012, 16:59


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości