osk nie chce mi wydac zaswiadczenia

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

osk nie chce mi wydac zaswiadczenia

Postprzez paulus » czwartek 14 kwietnia 2005, 12:33

Mam problem -zapisalem sie na kurs pod koniec marca zeszlego roku(czyli jeszcz na starych zasadach) ,mialem pewne uzasadnione przerwy w jazdach ale ostatecznie wyjezdzilem 20 wymaganych godzin. Problem polega na tym iz wlasciccielka osrodka nie chce mi wydac zaswiadczeenia o ukonczeeniu kursu gdyz twieerdzi ze zaden ze mnie kierowca i nie potrafie jeszcze jezdzic gdyz mialeem za dlugie przerwy miedzy jazdami. Czy jest to wogole mozliwe zebym nie otrzymal takiego zaswiadczenia?-jesli tak to jakie sa ku temu podstawy prawne, i co mooge zrobic w danej sytuacji?? Dziekuje za odpowiedz :cry:
paulus
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 14 kwietnia 2005, 12:17

Postprzez ella » czwartek 14 kwietnia 2005, 12:44

To zarządaj wydania wtórnika jazd i zmień OSK. Idź z tym wtórnikiem do innego OSK i tak musisz mieć egzamin wewnętrzny bo taki teraz obowiązuje i tam na podstawie tego wydzadzą ci zaświadczenie o ukończeniu kursu. Po tych zmianach jakie weszły jak wprowadzili 30 godzin i egzamin wewnętrzy to instruktorzy nadużywają tego, że każą dokupować godzinki bo niby kursant za mało umie.
Kursant ma prawo zmienić OSK kiedy tylko chce a OSK ma obowiązek wydać mu wtórnik jazd.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Aarienka » czwartek 14 kwietnia 2005, 20:26

ZaRAZ ZARAZ...przeciez to instruktor wydaje zgode czy tam jak kto woli opoinie czy kursant nadaje sie na kierowce czy tez nie. A wlascicielka osrodka moze te swoje slowa wsadzic w ****, bo niby skad moze wiedziec jak Ty jezdzisz.
Kat. B

10 VIII 04 -Kaputt...
7 IX 04 - Kaputt...
27 X 04 - Zdane :-)
12 XI 2004 -Odebrane :D
Avatar użytkownika
Aarienka
 
Posty: 220
Dołączył(a): piątek 02 lipca 2004, 21:46
Lokalizacja: Grudziądz

Postprzez paulus » czwartek 14 kwietnia 2005, 21:20

To ze ona nie ma pojecia o moich kwalifikacjach to oczywista sprawa, ale jednak wydaje sie ze jej opinia jest ostateczna i przez to mam problem - poza tym bylem dzisiaj w 2 innych osrodkach (wtornik i badania lekarskie odebralem z mojego osk) i w kazdym z nich mowiono ze nie moga mnie przyjac bo: -wlasciwie ukonczylem juz kurs(wyjezdzilem 20 godz), nie maja mnie zapisanego w jakiejs ksiedze (?), i nie maja pojecia dlaczego niby mieliby mi wystawiac zaswiadczenie o ukonczeniu kursu skoro nic ze mna nie maja wspolnego. Zapytalem wiec o egzamin wewnetrzny na co odpowiedzieli ze wg starych zasad nie sa one wymagane.Powiem szczerze ze najadlem sie wstydu i nic nie osiagnalem a wynika to z mojej niewiedzy na temat przepisow dotyczacyc kursu.Jesli ktos mialby link do stronki z owymi przepisami bylbym bardzo wdzieczny.
paulus
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 14 kwietnia 2005, 12:17

Postprzez janek » czwartek 14 kwietnia 2005, 22:55

Wiadomo, że nikt ci na ładne oczy zaświadczenia nie wyda.
Dokup kilka godzinek i pokaż jak jeździsz i na pewno dostaniesz zaświadczenie.
Avatar użytkownika
janek
 
Posty: 97
Dołączył(a): piątek 19 marca 2004, 09:23

Postprzez miros » czwartek 14 kwietnia 2005, 23:24

ja bym sprobowal pojsc do innego OSK i spytac sie czy jak wykupie dodatkowe godziny i pokaze ze dobrze mi idzie za kolkiem, to czy wydadza mi zaswiadczenie o zakonczeniu kursu.
na nowym forum od 05 Lip 2002, na starym od 2001
kat B: wydane 15.04.02
zdane za pierwszym.

Obrazek
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez hans » piątek 15 kwietnia 2005, 08:53

PAULUS - jeśli jesteś z Warszawy lub bliskich okolic to skontaktuj się ze mną i nie będziesz miał wielkich problemów - przyjmę Cię do siebie - wiele takich osób już doszkalałem w swoim OSK - mam wprawę w przyjmowaniu osób z wtórnikami. Jeśli te OSk w których byłes nie miały takich przypadków - to poprostu boją się tego tematu :):)
Te osk nie rozumieją pewnego zapisu w rozporządzeniu - a mianowicie jest tam zapisane, że Ty masz wyjeździć MINIMUM 20 godzin (wg starych zasad) a maksimum nie jest określone.
Procedura wygląda tak - przychodzisz do innego OSK z wtórnikiem i zaświadczeniem. Na wtórniku może być i przejechane 45 godzin - oni Cię zapisują jako swojego normalnego kursanta i Ty bierzesz u nich jazdy dodatkowe. Twój wtórnik jest podpinany pod kartę zajęć z tego nowego OSK - Ty dalej kontynuujesz swoje szkolenie.
Jak instruktor stwierdzi że umiesz jeździć np. po dodatkowych 5 godzinach (ponad te 20 h co masz już na wtórniku) to ośrodek wydaje Ci zaświadczenie że wyjeździłeś razem 25 godzin i wystawia Ci taki papier z sumą ogólną.
hans
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2003, 08:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez superges » piątek 15 kwietnia 2005, 16:50

nie wiem czemu mieliby nie wydać zaśwaiadczenia dlatego że nie umiesz jeździć?
Na twoim miejscu poszedłbym do innej szkoły kupił 10h skończył kurs i poszedł na egzamin - a oni nie mają nic do gadania że ty niby nie umiesz jeździć - jeżeli uważasz że umiesz bierz papiery i idź na egzamin.
Mi zostało jeszcze chyba z 10H jazd a jeżeli instruktor nie chciał by mi tego wydać to odwoływał bym się gdzie się da.
Bo zgodnie z przepisami miałem 30 tego i 30 tego!
superges
 
Posty: 27
Dołączył(a): niedziela 21 listopada 2004, 13:20

Postprzez ella » piątek 15 kwietnia 2005, 17:03

Bo zgodnie z przepisami miałem 30 tego i 30 tego!

Jak nie zaliczysz egzaminu wewnetrznego to może ci nie wydać tego zaświadczenia. To, że jest 30 godzin to nic nie znaczy, dlatego instruktorzy nadużywają tego.
Nie ma w przepisach, że musi ci wydać po 30 godzinach. Wyda ci dopiero wtedy jak uzna że umiesz jeździć. Po to wprowadzili ten egzamin wewnętrzny.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez superges » piątek 15 kwietnia 2005, 19:21

Egzamin wewnętrzny??
Powiem Ci szczerze że pierwsze słysze.
Miałem u niego egzamin z przepisów ale że jest egzamin wewnętrzny(praktyczny) - pierwsze słysze :shock: czy mógłbyś mi przybliżyć tematyke? czy egzamin wew. jest obowiązkowy tzn. czy jest on ustawowo wprowadzony??.
Czego to ludzie nie wymyślą żeby kase wyciągnąć
superges
 
Posty: 27
Dołączył(a): niedziela 21 listopada 2004, 13:20

Postprzez ella » piątek 15 kwietnia 2005, 22:02

superges napisał(a):Egzamin wewnętrzny??
Powiem Ci szczerze że pierwsze słysze.
Miałem u niego egzamin z przepisów ale że jest egzamin wewnętrzny(praktyczny) - pierwsze słysze :shock: czy mógłbyś mi przybliżyć tematyke? czy egzamin wew. jest obowiązkowy tzn. czy jest on ustawowo wprowadzony??.
Czego to ludzie nie wymyślą żeby kase wyciągnąć

Kiepsko cię informują w tym Twoim OSK :wink:
Dziennik Ustaw 232 Poz. 2334
Żebyś długo nie szukał podaję ci linka

http://www.mi.gov.pl/prezentacje/jednos ... azdy_2.pdf

Str.4 paragraf 9 Ust.5

Tam jest też napisane, że liczba godzin praktycznych nie może być mniejsza niż 30. To znaczy, że może być tych godzinek więcej jak ktoś nie opanował umiejętności jazdy samochodem.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

nie wiecie , ze nie umiecie

Postprzez Mikolaj » niedziela 17 kwietnia 2005, 18:35

Niestety! Gotowych do zdawania po 30 godz jest mniej wiecej tyle , jaka jest srednia zdawalnosc , tj. ok 30 %.Niektorzy co do mnie przychodzą na jazdyuzupelniające , czy szkolenie dodatkowe wymagają co najmnie drugie tyle godzin . (są sprytni , bystrzy , a i są powolni , a i fajtłapy , niezdary , czy nerwicowcy, co w stresie nie są w stanie NIC zrobić. Szkolę nauczycielkę 55 letnią - w stresie poziom 3 kl szk podst , w jezdzie , jak i w zrozumieniu testow)
Mikolaj
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 16 sierpnia 2004, 11:49

Postprzez sonix » poniedziałek 18 kwietnia 2005, 07:20

Dyskusja prowadząca do nikąd. Wiele pomocy i nic zrozumienia dla sprawy. Jeżeli OSK nie chce wydać zaświadczenia to znaczy, że kursant nie opanował techniki jazdy i przepisów ruchu drogowego. takie przerwy jak piszesz nie prowadzą do poprawy Twoich umiejetności. Weź w OSK w którym się uczyłeś dodatkowe jazdy, aby zobaczyli co potrafisz i wtedy dostaniesz zaświadczenie. Nie ma tak, chyba, że się łamie prawo, że daje się kursantowi zaświadczenie o ukończeniu kursu a kursant robi 10 błędów z przepisów na egzaminie i jak juz zda, to zdaje 10 razy egzamin praktyczny.
Życie jest brutalne a prawdy są dwie
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez Kasia » poniedziałek 18 kwietnia 2005, 20:12

Moja propozycja jest taka: napisz z jakiego miasta jesteś a my - jest nas tu paru instruktorów z całej Polski- powiemy Ci, gdzie się zgłosić, kto przyjmie Cię, żebyś mógł ukończyć swój kurs i przystąpić do egzaminu.

I jeszcze jedno - zaświadczenie o ukończeniu kursu wydaje KIEROWNIK ośrodka. I jeżeli ma wątpliwości, np. przekazane przez instruktora - to MA PRAWO odmówić wydania zaświadczenia.
Kasia
 
Posty: 217
Dołączył(a): niedziela 07 lipca 2002, 16:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Postprzez paulus » wtorek 19 kwietnia 2005, 18:11

Dzieki wszystkim za porady. Niestety nie udalo mi sie zmienic szkoly jazdy choc szukalem juz w 4 osrodkach. Trudno-skonczylem studia wiec wracam do rodzinnej Ostroleki gdzie ponownie sprobuje kontynuowac nauke jazdy(mam nadzieje ze nie odprawia mnie z kwitkiem).
paulus
 
Posty: 4
Dołączył(a): czwartek 14 kwietnia 2005, 12:17

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości