badania lekarskie kat B - problem.

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

badania lekarskie kat B - problem.

Postprzez Martin89 » wtorek 09 sierpnia 2011, 12:48

Witam serdecznie.
Piszę do Was z pewnym zapytaniem. W 2009 roku zakończyłem kurs teoretyczny i praktyczny prawa jazdy kat. B. Niestety z przyczyn osobistych nie podszedłem do egzaminu i wyjechałem za pracą do Irlandii. Obecnie od dwóch miesięcy znajduję się w Polsce i postanowiłem dokończyć dzieło. Poszedłem do OSK w którym miałem kurs i tam żadnych problemów nie ma z tym, bym podszedł do egzaminu. Wykupiłem sobie dodatkowe godziny jazdy i niestety pojawił się problem odnośnie badań lekarskich, mianowicie badania gdzieś przepadły z mojej winy. Lekarz, które je wystawiał zamieszkał 260km od mojego miasta i nie mogę odzyskać badań. Czy jeżeli zgłoszę się ponownie do zrobienia badań, które będą z obecną datą, to nie będzie problemem? Pytałem znajomego i powiedział, że badania muszą być zrobione z datą wcześniejszą zanim zacząłem kurs robić ; /. Generalnie mam straszny mętlik w głowie, bo mój ojciec miał podobny problem i trudem uzyskał badania z datą wcześniejszą niż tydzień, a tu już jest ponad dwa lata.
Proszę o pilną odpowiedź.

Pozdrawiam.
Martin89
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 09 sierpnia 2011, 12:41

Re: badania lekarskie kat B - problem.

Postprzez Maniek5k » środa 10 sierpnia 2011, 09:49

Badania mozesz zrobic teraz i w word ew powiedziec, ze stare Ci przepadły. Zreszta bez badan nie dopusciliby Cie do kursu, a skoro go ukonczyles to jakies badania miales na pewno. W kazdym razie - kartka z badaniami jest tez dolaczona do papierow zaswiadczajacych o ukonczeniu kursu.
Maniek5k
 
Posty: 277
Dołączył(a): niedziela 22 maja 2011, 15:58

Re: badania lekarskie kat B - problem.

Postprzez Martin89 » środa 10 sierpnia 2011, 10:45

Dziękuje za odpowiedź. Problem jeszcze tkwi w tym, że cała dokumentacja jest, tylko, że badań brak. Gdzieś przepadły razem z dołączonym zdjęciem.
Czyli jeżeli wyrobie sobie badania dziś, to nie będzie żadnych problemów z podejściem do egzaminu?
Martin89
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 09 sierpnia 2011, 12:41

Re: badania lekarskie kat B - problem.

Postprzez Maniek5k » środa 10 sierpnia 2011, 18:22

nie, nie powinno byc problemow.
Maniek5k
 
Posty: 277
Dołączył(a): niedziela 22 maja 2011, 15:58

Re: badania lekarskie kat B - problem.

Postprzez Martin89 » środa 10 sierpnia 2011, 22:30

Mam nadzieję, że jest tak jak mówisz, w przeciwnym razie nie wiem co innego mi pozostało.
Zadzwonię jeszcze raz do mojego OSK i się dowiem, czy jeżeli nie mam innej możliwości odbioru badań ze starą datą, to czy mogą być z aktualną...
Trochę przerąbałem całą sytuację i zdaję sobie z tego sprawę.
Martin89
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 09 sierpnia 2011, 12:41

Re: badania lekarskie kat B - problem.

Postprzez Martin89 » poniedziałek 15 sierpnia 2011, 13:24

Generalnie zadzwoniłem do OSK w piątek i kazali mi czekać do jutra aż kierownik wróci z urlopu. Poinformowałem tylko Panią sekretarkę, że badania już zrobiłem na kat B z datą 12.08.2011.
Nie wiem czego się spodziewać. Planuje zadzwonić do OSK czy będę mógł w końcu podejść do wykupionych godzin jazd i czy zgłoszą mnie już do egzaminu teoretycznego przynajmniej.
Martin89
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 09 sierpnia 2011, 12:41

Re: badania lekarskie kat B - problem.

Postprzez qwer0 » poniedziałek 15 sierpnia 2011, 15:42

A ja nie bardzo rozumiem co ma OSK do Twoich badan??
W 2009r ukonczyles kurs, wiec powinienes posiadac zaswiadczenie o odbyciu szkolenia.
Z tym zaswiadczeniem, nowymi badaniami (skoro stare zapodziales, to robisz nowe), aktualnym zdjeciem i dowodem osobistym idziesz zapisac sie do WORDu na egzamin.
Tyle.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: badania lekarskie kat B - problem.

Postprzez Dominika1234 » wtorek 30 sierpnia 2011, 10:29

Postanowiłam dopisać swoje pytanie do tego tematu, bo również dotyczy ono badań lekarskich. Mianowicie mój chłopak zrobił kurs rok temu jak również badania. Z tym, że lekarz albo się pomylił, albo nie wiem, ale wpisał mu, że ma obowiązek jeździć w soczewkach lu okularach. Na co dzień takowych okularów on nie nosi, bo nie potrzebuje. Nie czytaliśmy dokumentów, ufaliśmy, że lekarz wypisał poprawnie zaświadczenie. Złożył papiery do Wordu i w okienku dowiedział się aby nie zapomniał na egzamin okularów. No niestety. Ale żeby wszystkiego nie opóźniać zapisał się na najbliższy termin, a na wszelki wypadek kupiliśmy mu na egzamin takie zerówki. Żeby egzaminator się nie przyczepił. Oczywiście beznadziejnie mu się jeździło mimo, że szkła bez żadnej mocy, ale człowiek nie przyzwyczajony do oprawek na nosie dziwnie się czuje jak jeszcze pierwszy raz zasiadł za kółkiem. Przepraszam, że tyle piszę, ale chciałam dokładnie wyjaśnić jak to było z tym zaświadczeniem. Mój chłopak ostatecznie nie zdał 2 egzaminów. Nie twierdzę, że przez te okularki, ale były one upierdliwe. Potem nie podchodził, właśnie mija rok czasu od ostatniego egzaminu i postanowił , że znowu podchodzi. Stąd moje pytanie czy mimo iż stary dokument jest w Wydziale komunikacji mozemy udac sie do lekarza by wystawil nowe, poprawne zaswiadczenie bez obowiazku jazdy w okularach i zamienic tamto zaswiadczenie na nowe? Nie chce on jeździc w okularach ani na egzaminie, ani po nim jak juz zda no o z jakiej racji skoro ma dobry wzrok. I chcielibysmy zamienic to zaswiadczenie tylko czy bedzie taka mozliwosc?? z gory dziekuje za odpowiedzi.
23/03/10r - pierwsza jazda z instruktorem
21/07/10r - egzamin teoretyczny
06/08/10r - pierwszy i ost. egzamin praktyczny
19/08/10r - prawo jazdy w portfelu
19 sierpnia pierwsza samodzielna jazda:)
Dominika1234
 
Posty: 48
Dołączył(a): czwartek 22 kwietnia 2010, 09:22
Lokalizacja: Radom


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości