Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez Borys68 » czwartek 03 listopada 2011, 12:57

Dobrze wiedzieć.
Dziękuję.
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez okomara » środa 16 listopada 2011, 22:02

Kurs na wózki robiłem rok temu we Wrocławiu w pewnym ośrodku. Koszt kursu wynosił 299 zł (teraz tez tyle kosztuje).
Kurs trwał dwa tygodnie. W trakcie kursu ośrodek zorganizował na miejscu badania lekarskie, tzw. psychotesty (testy są dość meczące psychicznie... - dodatkowy koszt chyba 50 zł).
W trakcie kursu wpierw poznaje się teorię (kilka godzin), dostaliśmy nawet pomoce naukowe. Następne dni to już była nauka jazdy wózkiem, po godzinę lub dwie każdego dnia (jazda z paletami, układanie stosów, slalomy, itp.). W ramach kursu jest tez przeprowadzona nauka wymiany butli.
Kurs jest zakończony egzaminem teoretycznym i praktycznym. Na teoretycznym jest kilka pytań testowych, a następnie jazda praktyczna, czyli trzeba wykonać jeden, ew. dwa wylosowane manewry, i to wszystko Po zdanym egzaminie dostaje się dyplom z uprawnieniami (w kilku językach).
okomara
 
Posty: 13
Dołączył(a): poniedziałek 01 grudnia 2008, 20:32

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez xur » piątek 18 listopada 2011, 16:17

szkoda czasu i kasy. nic z tego nie będziesz miał
xur
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 17 listopada 2011, 13:01

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez Dawid0909 » czwartek 05 stycznia 2012, 22:24

a trzeba mieć prawo jazdy ? żeby przystąpić do kursu
Dawid0909
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 05 stycznia 2012, 21:18

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez PawelM » wtorek 15 maja 2012, 09:27

xur napisał(a):szkoda czasu i kasy. nic z tego nie będziesz miał

Nie zgadzam się. Ja kurs na wózki widłowe robiłem za 550 złotych w tym ośrodku w Wieluniu. Trwał prawie 70 godzin wraz z szkoleniem z wymianu butli gazowej. Trochę po kursie dostałem pracę na budowie, bez niego było by trudno. A tak mogę przewozić materiały budowlane i zajmować się rozładunkiem. Dodatkowe uprawnienia zawsze się przydadzą.

@Dawid0909
Nie potrzebujesz prawa jazdy jeżeli wózkiem wykonujesz prace na terenie zakładu lub magazynu.
Co innego gdy wózek jest zarejestrowany, ma tablice i musisz poruszać się po drogach publicznych.
Avatar użytkownika
PawelM
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 15 maja 2012, 09:12

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez tomekp » wtorek 15 maja 2012, 12:03

Popieram PawelM, dokładnie tak ;] Dodatkowe uprawnienia zawsze będą autem i plusem.
Nie ma tego co by się nie przydało.
Pozdrawiam.

P.S. Czy trudno jest wyrobić sobie takie uprawnienia? Chodzi mi właśnie o wózki widłowe.
#####Tomek#####
tomekp
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa 27 października 2010, 10:16
Lokalizacja: Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez adriano54 » poniedziałek 17 marca 2014, 13:42

W przypadku kursów na wózki widłowe duże znaczenie ma ilość godzin. Im więcej zajęć teoretycznych i praktycznych, tym łatwiej pracować na wózki widłowym. Mój znajomy właśnie dlatego zdecydował na się na szkolenie w Suret http://www.suret.com.p gdzie miał okazję nauczyć się też wymiany butli w wózkach o napędzie gazowym.
adriano54
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek 01 sierpnia 2013, 10:03

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez RoadTest » środa 15 października 2014, 21:06

Zapraszam na profesjonalne badania w miłej atmosferze i w dogodnych terminach ceny badań już od 40 zł. Więcej informacji na http://road-test.pl/
RoadTest
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 15 października 2014, 20:11

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez kuskus » sobota 20 grudnia 2014, 19:53

Ja też planuję zrobić uprawnienia na wózki widłowe. Póki co kupiłem sobie fajne testy na odpowiedzi.com.pl :)
kuskus
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 20 grudnia 2014, 19:51

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez fran4 » piątek 16 stycznia 2015, 12:47

Jeżeli ktoś chciałby zrobić takie uprawnienia to z czystym sumieniem mogę polecić firmę w której ja robiłem http://www.centrumszkolen.net/. Godziny jazd można dostosować do swojego harmonogramu dnia. Mają tez egzaminy UDT
Jestem studentem europeistyki. Moim hobby jest motoryzacja, choć w wolnym czasie czytam również opracowania o tematyce II Wojny Światowej. Lubię długie spacery i grę na gitarze przy ognisku.
Avatar użytkownika
fran4
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 01 grudnia 2014, 12:02

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez wolix » piątek 06 lutego 2015, 14:51

ja jestem po kursie na wózki w CSL lektor i musze powiedziec ze znalazłem prace w ciagu tygodnia. Wydałem na kurs coś koło 400 zł i wychodzi na to że dobrze było zainwestować w swój rozwój bo tak to siedziałem w domu na kanapie i sie nudziłem. Teraz pracuje i mam kaskę na swoje wydatki i nie doję rodziców wiecej o pieniądze... w weekendy śmigam na uczelnie więc w tygodniu pracuje w magazynie. Jak na czasy studenckie to nienarzekam w sumie :)
wolix
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 06 lutego 2015, 14:50

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez jerzyk12 » piątek 13 lutego 2015, 10:56

Ja robiłem kurs na wózek widłowy w firmie Herakles z Białegostoku szybko i profesjonalnie. Mogę zagwarantować że u nich nauczysz się jeździć wózkiem a nie tak jak czasami bywa że skończysz kurs a palety na samochód nie wstawisz.
jerzyk12
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek 13 lutego 2015, 10:48

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez gracjan1985 » piątek 10 lipca 2015, 12:22

Robiłem w tym roku uprawnienia na ładowarki teleskopowe - i przy okazji wszystkie rodzaje wózków. Polecam http://1wjo.pl
gracjan1985
 
Posty: 5
Dołączył(a): piątek 10 lipca 2015, 12:09
Lokalizacja: Łódź

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez Nuteczka » wtorek 04 sierpnia 2015, 09:38

Bardzo ciekawy temat- mam również zrobić kurs na wózki widłowe. Z prozaicznego powodu- czasami musiałabym zastąpic pracownika ( w przypadku jego nieobecności) a nie za bardzo umiem obsługiwać wózek. Teraz w takim przypadku mamy przestoje w firmie. Myslę, że warto orientować sie bardziej w tym temacie np wiedzieć czy opony PrestigeTyres są najlepsze, ile można max na wózku przewozić, co zrobić w czasie drobnej awarii. A cena za kurs nie jest duża i bardzo ułatwi mi zycie ;)
Nuteczka
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek 04 sierpnia 2015, 09:33

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez insomia » poniedziałek 16 stycznia 2017, 17:14

kurs się przydaje, to na pewno. zawsze znajdziesz pracę, nawet jakąś dorywczą. kursy robiłem w legnicy, kilka stówek zeszło ale szubko sobie odbiłem :) niektórzy pracodwacy czasem wymagają badań, dla świętego spokoju zrobiłem w psychodiagnostyce. koszt niewielki a pracodawcy nie kręcą nosem, że muszą na badania wysyłać :)
insomia
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek 19 grudnia 2016, 16:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości