Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez tomekp » sobota 06 sierpnia 2011, 18:18

Witam serdecznie,
powoli zbliża się jesień, a ja mam właśnie zamiar wyrobić sobie uprawnienia na wózki widłowe, bo myślę że przyda mi się to kiedyś do pracy...otóż nie wiem jak z tym zacząć, ile to może kosztować wszystko i najważniejsze jak to wygląda oraz ile trwa cały kurs... prosiłbym osoby które wiedzą sporo na ten temat o jakieś wprowadzenie. Naprawdę będę wdzięczny;]
Pozdrawiam, Tomek.
#####Tomek#####
tomekp
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa 27 października 2010, 10:16
Lokalizacja: Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez Borys68 » środa 10 sierpnia 2011, 03:15

Ahoj!
Nie wiem, czy sporo wiem na ten temat ... jakies pół roku temu góglowałem sobie takie kursy, bo chciałem pasierba wykształcić i do pracy zagonić :)
Wyszło mi, że koszt to jakieś 350 - 500 złotych, często połączony z "wymianą butli gazowej". Oraz świadectwem w dwóch językach ...
Co ciekawe - stron z kursami sporo, lecz ceny podawane na stronach były rzadko.

Najciekawszy kurs był wyjazdowy - Kielce - z zapewnieniem, że u nich wyjeździ sie te godziny, a nie tylko popatrzy na jeżdżący wózek.

Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez tomekp » środa 10 sierpnia 2011, 12:14

Dzięki wielkie.
Czyli mówisz, że kurs połączony jest z wymianą butli gazowej... nie widzę w tym nic trudnego, bo często sam wymieniam, ale głównie o cenę mi chodziło, dzięki.
#####Tomek#####
tomekp
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa 27 października 2010, 10:16
Lokalizacja: Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez Borys68 » środa 10 sierpnia 2011, 15:15

Ahoj!
Znalazłem ponownie stronę tego kursu, który zwrócł moja uwagę bo jest i dla "niemiejscowych":
http://www.alfa.szkola.pl/wozki.html?ku ... 3wodr31_4g
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez tomekp » środa 10 sierpnia 2011, 19:46

dzięki serdeczne. A słuchaj, czy to orzeczenie lekarskie i zaświadczenie psychologiczne dostajesz po ukończeniu kursu? Czy poprostu trzeba udać się do lekarza i psychologa który jest do tego uprawniony? oraz gdzie zdaje się egzamin po ukończeniu takiego kursu...
Pozdrawiam.
#####Tomek#####
tomekp
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa 27 października 2010, 10:16
Lokalizacja: Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez Borys68 » środa 10 sierpnia 2011, 19:54

Ahoj!
To już całkowicie wykracza poza moją wiedzę. Może wygógluj jakiś kurs i tam zadzwoń? Na pewno wiedzą więcej niż ja ...
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez tomekp » czwartek 11 sierpnia 2011, 16:22

Okey, dzięki, A nie wiesz ile taki kurs mniej więcej trwa i czy naprawdę wymagane jest prawo jazdy (bo tak mi mówią tu niektórzy)?;> I oczywiście czy nie jest jakiś szczególnie trudny...bo chyba w każdym zawodzie warto mieć takie uprawnienia myślę, bez względu na swoją branżę.
Pozdrawiam.
#####Tomek#####
tomekp
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa 27 października 2010, 10:16
Lokalizacja: Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez Borys68 » czwartek 11 sierpnia 2011, 17:33

Ahoj!
Długość kursu masz w linku.
Borys
PJ ("1.06"; "78") odebrane 4.V.2009
Borys68
 
Posty: 1057
Dołączył(a): czwartek 23 kwietnia 2009, 06:22
Lokalizacja: Warszawa-Bielany, Rzeczpospolita Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez wawa » poniedziałek 15 sierpnia 2011, 17:51

Jeżeli chodzi o cenę to trzeba dodać , że do tej kwoty dochodzi opłata za egzamin praktyczny przeprowadzany przez Urząd Dozoru Technicznego.
Zaświadczenie od lekarza i psychologa trzeba przedstawić przed rozpoczęciem kursu. :spoko:
jeśli "a" oznacza szczęście to:
a=x+y+z

x- to praca
y- to rozrywka
z- umiejętność trzymania języka za zębami

Albert Einstein
wawa
 
Posty: 118
Dołączył(a): piątek 06 lutego 2009, 18:00
Lokalizacja: B-B

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez tomekp » poniedziałek 15 sierpnia 2011, 17:59

Urząd Dozoru Technicznego???
A odnośnie tego zaświadczenia, to trzeba od lekarza i psychologa tak?
a jeżeli ośrodek szkoleniowy przeprowadzający kurs to zapewnia? bo chyba może, wtedy już nic nie trzeba tak?
Pozdrawiam.
#####Tomek#####
tomekp
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa 27 października 2010, 10:16
Lokalizacja: Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez qwer0 » poniedziałek 15 sierpnia 2011, 18:18

A odnośnie tego zaświadczenia, to trzeba od lekarza i psychologa tak?
a jeżeli ośrodek szkoleniowy przeprowadzający kurs to zapewnia? bo chyba może, wtedy już nic nie trzeba tak?

Osrodek szkolenia nie sprzedaje zaswiadczen lekarskich.
Jesli sam masz problem ze znalezieniem lekarza, to osrodek moze Cie co najwyzej skierowac do znajomego lekarza, u ktorego sie przebadasz i zdobedziesz (lub nie) kwit, ze jestes zdolny.
I z tym kwitem mozesz przystapic do szkolenia.

Jeżeli chodzi o cenę to trzeba dodać , że do tej kwoty dochodzi opłata za egzamin praktyczny przeprowadzany przez Urząd Dozoru Technicznego.

Jesli chodzi Ci o kurs z linku, to wyraznie jest napisane, ze cena zawiera egzaminy.

Borys68 znalazles bardzo fajny OS jesli idziemy na kurs, zeby sie czegos nauczyc.
Niestety, ale wiekszosc kursow, czy to na wozki, czy na koparko-ladowarki, to tylko oplata za kwit, a zeby sie nauczyc, to trzeba miec swoja koparke i sobie prywatnie pojezdzic.
Na egzaminie wieksza uwage skupia sie na znajomosci zagadnien technicznych (wiedza teoretyczna, np na egzaminie na koparko-ladowarke 95% czasu egzaminu to pytania z zagadnien hydrauliki, pamietam jedno pytanie chyba w jakiej odleglosci od slupa NN mozna kopac i praktyka, to zaladowanie jednej lyzki i po wszystkim) niz praktycznych.
Praktyka przyjdzie sama.
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez tomekp » poniedziałek 15 sierpnia 2011, 18:26

"Osrodek szkolenia nie sprzedaje zaswiadczen lekarskich.
Jesli sam masz problem ze znalezieniem lekarza, to osrodek moze Cie co najwyzej skierowac do znajomego lekarza, u ktorego sie przebadasz i zdobedziesz (lub nie) kwit, ze jestes zdolny.
I z tym kwitem mozesz przystapic do szkolenia
."

Rozumiem. czyli to po prostu juz we własnej inicjatywie zaświadczenie lekarskie że można przystąpić do kursu, trzeba się samemu postarać inaczej mówiąc, a możesz bliżej mnie poinformować jakie są wymagania, chodzi mi o te zdrowotne.
Pozdrawiam.
#####Tomek#####
tomekp
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa 27 października 2010, 10:16
Lokalizacja: Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez qwer0 » poniedziałek 15 sierpnia 2011, 19:30

Nie jestem lekarzem, wiec Ci nie powiem.
Idz do lekarza, zaplac za badanie, dopiero na podstawie badan lekarz Ci powie, czy nie ma przeciwwskazan.
Te podstawowe, wykluczajace schorzenia/choroby masz wymienione na stronie, ktora jest podlinkowana:
(wyklucza udział w kursie m.in.: cukrzyca, padaczka, jednowzroczność, poważna wada wzroku, brak kończyny górnej lub dolnej, dolegliwości psychologiczne)
To jest blok tekstu, który może być dodawany do Twoich postów. Ma limit 255 znaków
Avatar użytkownika
qwer0
 
Posty: 2422
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 20:36
Lokalizacja: Lublin

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez tomekp » wtorek 16 sierpnia 2011, 20:08

Dzięki za informacje kolego powyżej.
#####Tomek#####
tomekp
 
Posty: 57
Dołączył(a): środa 27 października 2010, 10:16
Lokalizacja: Polska

Re: Uprawnienia na WÓZKI WIDŁOWE!

Postprzez stanislawpiastecki » czwartek 03 listopada 2011, 10:48

Proponuję tani kurs na wózki widłowe w Warszawie na ulicy Modlińskiego. Tylko 400 złotych. Szybko. Na teorii nie nudzili. Dobre zajęcia praktyczne.

http://www.abc-szkolenia.eu/uslugi/wozki-widlowe.html
stanislawpiastecki
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 02 listopada 2011, 14:55

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości