Prawo jazdy a wzrok

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy a wzrok

Postprzez tomek2222 » niedziela 07 listopada 2010, 22:27

Witajcie,

w przyszłym roku planuję zapisać się prawo jazdy na kategorie A. Czy z lekką wadą wzroku (-0.5 na lewym i -1.0 na prawym oku) mam szansę na dostanie prawa jazdy bezterminowego i bez konieczności noszenia okularów? Dodam, że w tej chwili mam już właśnie takie prawo jazdy na kategorie B i jeździ mi się bezproblemowo. Jak je robiłem, miałem już jakąś wadę, ale nie wiem jaką dokładnie, bo do okulisty wybrałem się dopiero kilka miesięcy później.

Czy w przypadku gdy lekarze stwierdzi, że muszę jednak nosić okulary, to czy jest możliwe, żeby aktualne prawko zostało mi zamienione na takie z koniecznością ich noszenia, jeśli nic nie zrobię z tym zaświadczeniem? Tzn. czy sam lekarz gdzieś zgłasza wynik takiego badania?

Jak długo jest ważne orzeczenie od lekarza? I czy musi ono być ważne w momencie zdawania egzaminu? Czy wystarczy jeśli zapiszę się na kurs dopóki jest ważne?
tomek2222
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 07 listopada 2010, 22:17

Re: Prawo jazdy a wzrok

Postprzez ella » sobota 13 listopada 2010, 23:22

Czy z lekką wadą wzroku (-0.5 na lewym i -1.0 na prawym oku) mam szansę na dostanie prawa jazdy bezterminowego i bez konieczności noszenia okularów?

Szansę zawsze masz ale o tym decyduje lekarz. Ja mam bezterminowe a okulary noszę.

Tzn. czy sam lekarz gdzieś zgłasza wynik takiego badania?


Nie zgłasza.
I czy musi ono być ważne w momencie zdawania egzaminu?
musi być ważne.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości