Certyfikacja

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Certyfikacja

Postprzez sonix » niedziela 21 listopada 2004, 09:59

Procesowi certyfikacji usług poddało się dotychczas pięć ośrodków zajmujące się szkoleniem kierowców, a mianowicie:

Ośrodek Szkolenia Zawodowego I.W. Kaczmarek - Gostyń
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "CREDO" Janusz Lupiński -Gdańsk
Ośrodek Szkolenia Kierowców "ZNAK" s.c. - Ostrołęka
Centrum Edukacji Zawodowej "CARGO" - Jaworzno
Szkoła Kierowców Andrzej Rybak - Pabianice

Tu znajdziecie dokładniejsze dane. Certyfikacja ok 3500zł
http://www.its.home.pl/nsite/index.php? ... ont=crtfus
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez lalamido » piątek 26 listopada 2004, 14:11

na razie nie widze sensu certyfikacji ponieważ w świadomości kursantów brak czegś takiego jak " ośrodek z certyfikatem" i co się z tym wiąże.
Rolą organizacji ktora ceftyfikuje jest informowanie potencjalnych kursantów poprzez reklamę jakie korzyści z tego płyną. A narazie tylko ostrą kase trzepią

Tak samo jak bycie pod patronatem ITS.kursant kompletnie nie wie co to oznacza i co z tego będzie mial....... a ośrodek płaci


zmienie swoje zdanie jeśli ktoś wypowie się, kto jest pod patronatem ITS, jakie konkretne kożyści mu to przyniosło, a konkretnie jak to się przełożyło na ilość kursantów
lalamido
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek 20 stycznia 2004, 14:19

Postprzez lalamido » piątek 26 listopada 2004, 14:14

załóżmy ze już ośrodek spełnia wszystkie wymagania jakie stawia ITS.... co mu przyjdzie z tego ze na aucie nalepi sobie skrót ITS ??

bo byc tylko po to aby być to nie ma sensu więc czekam na konkrety
lalamido
 
Posty: 53
Dołączył(a): wtorek 20 stycznia 2004, 14:19

Postprzez sonix » sobota 27 listopada 2004, 09:06

Byłem w takim ośrodku nie wiedząc o tym. Dowiedziałem się ze strony ITS, że ten ośrodek a konkretnie "OSK CREDO" w Gdańsku posiada taki certyfikat. Wyposażenie było na wysokim poziomie,(jest nawet trenażer), łacznie z mozliwością zrobienia sobie kawy przez kursanta, wykładowcy z wysokiej półki. Możliwe, że taki certyfikat ułatwia zdobycie uprawnienia do prowadzenia kursów instruktora nauki jazdy - prowadzili taki kurs. Wcześniej był to przywilej WORD-u
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

Postprzez Morton » sobota 27 listopada 2004, 09:25

Konczyles kurs w tym osrodku?
Poza tym to co opisujesz powoli staje sie juz standardem.
pozdrawiam
Morton
IRC: #prawojazdy (wroclaw.ircx.net.pl)
Morton
 
Posty: 81
Dołączył(a): środa 22 września 2004, 10:56
Lokalizacja: Siedlce

Postprzez sonix » sobota 27 listopada 2004, 12:19

Pewnie masz rację ale w wypadku dużych ośrodków, gdzie jest duża ilość kursantów i to się opłaci. Tam gdzie mieszkam są trzy szkoły jazdy i maja tylko kredę i tablicę ew. telewizor i jeden komputer.
Avatar użytkownika
sonix
 
Posty: 141
Dołączył(a): niedziela 14 listopada 2004, 12:42
Lokalizacja: Prabuty

certyfikaty

Postprzez Mikolaj » piątek 10 grudnia 2004, 22:01

OOOO WIELCY!!!
Czy ktoś słyszał coś o zmianach w przepisach odnosnie dzialalnosci OSK?
Ponoć ma byc wprowadzona certyfikacja. Dzisiaj rozmawialem z osoba odpowiedzialną za nadzór nad OSK z ramienia prezydenta miasta.Twierdzil ze nowe przepisy mają wejsc od 22 lutego 2005r.
Nie wiem jakimi kanałami ta wiadomosc przyszla, moze ktoś na forum jest zorientowany??
Elżbietka jest blisko tych WŁADZ (wiadomo!!! War...awa!!!)
Pozdrawia Mikołaj

Ps. aaaaa, dzięki wszystkim za nadesłane życzenia imieninowe.Było TO sympatyczne i bardzo CIEPLUTKIE. :D :D :D
Mikolaj
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 16 sierpnia 2004, 11:49

trenażer

Postprzez Mikolaj » piątek 10 grudnia 2004, 22:05

aaa, jeszce jedno! Ma ktos namiar na ciekawy trenazer do nauki jazdy????

M......j
Mikolaj
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 16 sierpnia 2004, 11:49

Postprzez ella » sobota 11 grudnia 2004, 21:46

Czy ktoś słyszał coś o zmianach w przepisach odnosnie dzialalnosci OSK?

Tylko to co jest w projekcie ustawy, która ma trafić czy trafiła już do sejmu.
http://www.prawojazdy.com.pl/files/gora ... rojekt.doc

Rozdział 2
Ośrodki szkolenia kierowców i inne podmioty prowadzące szkolenie

Art. 28. 1. Zezwolenie na prowadzenie ośrodka szkolenia kierowców, o którym mowa w art. 26 ust. 1 pkt 1, wydaje starosta właściwy ze względu na miejsce prowadzenia ośrodka, na podstawie złożonego przez przedsiębiorcę wniosku.
2. W przypadku, gdy przedsiębiorca prowadzi szkolenie w odrębnych jednostkach organizacyjnych położonych na terenie różnych powiatów, zobowiązany jest uzyskać odrębne zezwolenie na każdą z tych jednostek.
3. Zezwolenie wydaje się na prowadzenie ośrodka szkolenia kierowców w zakresie kategorii prawa jazdy określonych we wniosku, o którym mowa w ust. 1.
4. Przedsiębiorca może uzyskać zezwolenie na prowadzenie ośrodka szkolenia kierowców, jeżeli spełnia następujące wymagania:
......
.....
...... itd

itd.
Jest tam też mowa o certyfikatach ale nie obowiązkowych.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: trenażer

Postprzez kos » środa 15 grudnia 2004, 02:57

Mikolaj napisał(a):aaa, jeszce jedno! Ma ktos namiar na ciekawy trenazer do nauki jazdy????

M......j

Trzy lata temu otrzymałem ofertę z Czech - tam to produkują i stosują w szkoleniu a do jazdy samochodem kursant jest dopuszczony po zaliczeniu zadań na symulatorze.
Niestety cena takiego urządzenia wynosiła w granicach ceny nowego PUNTO.
Niestety u nas to nawet niewiadomo czy ćwiczenie na symulatorze zaliczyć do teorii czy do praktyki.
U nas można to wykonać z podzespołów złomowanych samochodów.
pozdr
Znalazłem link : http://www.erm.cz/html_pl/ds2000pl.htm
kos
 
Posty: 109
Dołączył(a): poniedziałek 08 lipca 2002, 20:43

Postprzez ella » środa 22 grudnia 2004, 17:06

Mikołaj napisal:
Czy ktoś słyszał coś o zmianach w przepisach odnosnie dzialalnosci OSK?
Ponoć ma byc wprowadzona certyfikacja. Dzisiaj rozmawialem z osoba odpowiedzialną za nadzór nad OSK z ramienia prezydenta miasta.Twierdzil ze nowe przepisy mają wejsc od 22 lutego 2005r.


Maciej Wroński: Popularna "150" (szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców) powinna wejść w życie 21 lutego 2005 r. i termin ten będzie zachowany. W pierwszym tygodniu stycznia na stronie internetowej MI opublikujemy projekt tego rozporządzenia wraz z załącznikami.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

nowa 150ka

Postprzez Mikolaj » piątek 07 stycznia 2005, 16:03

Widzisz Ellu , mija pierwszy tydzien 2005 i pan dyr Wroński nie dotrzymał słowa.Na stronach MI ani słychu , ani widu projektu nowego rozporządzenia odnosnie szkolenia i egzaminowania. Wczoraj podpisywalem umowę o wynajęcie placu, a moze sie okaze , ze za miesiac nie będzie potrzebny :shock: , albo musi być 2 razy większy.Chciałem kupić Vademecum Wykładowcy i nie wiem, bo za miesiąc połowę zasad szkolenia i egzaminowania moze sie zmienić.Umowa na wynajem biura i sali szkoleniowej na rok, a moze sie okaze , ze biuro musi być tylko na parterze, albo tylko na dachu( bo i takie mądre wypowiedzi czytałem) :twisted:

Znowu ponarzekałem , ale widzicie, ze problemy mają nie tylko kursanci :D
Mikołaj
Mikolaj
 
Posty: 40
Dołączył(a): poniedziałek 16 sierpnia 2004, 11:49

Postprzez ella » piątek 07 stycznia 2005, 23:26

mija pierwszy tydzien 2005 i pan dyr Wroński nie dotrzymał słowa.Na stronach MI ani słychu , ani widu projektu nowego rozporządzenia odnosnie szkolenia i egzaminowania.

Można się było tego spodziewać :wink: Już nawet o zmianach w TV wspominają a MI milczy.
Znowu ponarzekałem , ale widzicie, ze problemy mają nie tylko kursanci

Ponarzekać zawsze można, podobno potem robi się chociaż na krótko trochę lżej :D :D :D :D :D
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości
cron