Kurs na żurawie HDS i hakowce

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Kurs na żurawie HDS i hakowce

Postprzez Pawel22 » sobota 12 grudnia 2009, 13:24

Chciałem zrobić uprawnienia na żurawie samojezdne HDS i raz na uprawnienia hakowe ile kosztują takie kursy znalazłem kilka ośrodków w internecie ale nie ma żądnych cen, szkoda że żaden z tych ośrodków nie jest w mojej okolicy. Jak macie takie uprawnienia albo wiecie coś na ten temat jak wygląda kurs to podzielcie sie informacjami.
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39

Postprzez marcin.pl » sobota 12 grudnia 2009, 15:59

Spytaj w najbliższym LOk-u. Oni prowadzą takie kursy.

A jaka jest "Twoja okolica"?
Pozdrawiam!
Marcin
Avatar użytkownika
marcin.pl
 
Posty: 66
Dołączył(a): piątek 14 listopada 2008, 23:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postprzez Pawel22 » sobota 12 grudnia 2009, 16:20

między łodzią a warszawą mieszkam a te ośrodki które znalazłem w internecie są w jednym lub drugim mieście wolał bym coś bliżej.
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39

Re: Kurs na żurawie HDS i hakowce

Postprzez tiromaniak » niedziela 14 lutego 2010, 20:03

Pawel22 napisał(a):Chciałem zrobić uprawnienia na żurawie samojezdne HDS i raz na uprawnienia hakowe ile kosztują takie kursy znalazłem kilka ośrodków w internecie ale nie ma żądnych cen, szkoda że żaden z tych ośrodków nie jest w mojej okolicy. Jak macie takie uprawnienia albo wiecie coś na ten temat jak wygląda kurs to podzielcie sie informacjami.


Ja mam takie coś co nazywa się Kranbevis do 18 metrów. To odpowiednik polskiego HDS. Mam do 18 metrów. Są także powyżej 18, ale to już wyższa szkoła jazdy.

Obrazek

Powyżej masz obrazek pojazdu z podnośnikiem. Sam kurs trwał około 40 godzin i nie wiem ile kosztował, płacił mój pracodawca. Dużo symulacji na komputerach, parę godzin zajęć teoretycznych i praktyka, przeważnie na budowach.

Przydaje się bardzo. Załadunki rozładunki ciężkich ładunków, bloków, ty oprócz zakładania pasów stoisz tylko z pilotem na brzuchu. Na zachodzie i północy bardzo popularne. Można powiedzieć że kto ma te uprawnienia to z pracą raczej nie ma żadnego problemu. Ogromne zapotrzebowanie.

Kurs nie powinien przekraczać 1000 tyś zł ( tak myślę )

Fajna stronka: http://www.centrumszkolen.eu/wozki-widlowe-kursy.html

Tam masz kursy organizowane w Warszawie i Łodzi.
To jak narkotyk, widzisz tylko znaki i drogę. Reszta świata nie istnieje i sensem życia staje się nieustanna wędrówka.
Avatar użytkownika
tiromaniak
 
Posty: 324
Dołączył(a): poniedziałek 31 sierpnia 2009, 18:56
Lokalizacja: Stockholm

Postprzez Pawel22 » poniedziałek 15 lutego 2010, 14:25

popytałem trochę i jeden ośrodek z warszawy zaproponował mi kurs w cenie 500zł chyba go wybiorę to ten ośrodek jak by ktoś chciał też zrobić takie uprawnienia http://www.odz.com.pl/ a co do tego jak jest z pracą to nie wiem tzn w kilku miejscach nie dostałem pracy bo tego kursu nie miałem ale chce go zrobić bo lubię takie techniczne zabawki a praca jak by się udało takową znaleźć była by frajdą chyba, o to trzeba zapytać mojego przedmówce który pokazał bardzo fajną scanie
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39

Postprzez mrowciaa » wtorek 16 lutego 2010, 22:03

Nie wiem skąd jesteś Paweł, ale jeśli gdzieś blisko podlasia... to polecam Ci ośrodek "AKCES" w Białymstoku, na Lawendowej. Ja akurat robiłam tam kurs na prawo jazdy kategorii B. Ale z tego, co wiem to tam jest dużo kursów, m.in. HDS - sama widziałam :) Polecam instruktora Pana Andrzeja. Ich strona internetowa: www.akces.bialystok.pl , trzeba tam zadzwonić i zapytać o cennik, powołaj się na kursantkę Magdę:) Polecam, bo to dobry ośrodek...
mrowciaa
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela 31 stycznia 2010, 15:00
Lokalizacja: Polska

Postprzez Pawel22 » środa 17 lutego 2010, 16:38

no tak tylko ja mieszkam miedzy Łodzią a Warszawą i szczerze mówiąc to najłatwiej to mi dojechać do warszawy a w okolicy to nie wiem żeby takie kursy były
Pawel22
 
Posty: 23
Dołączył(a): środa 25 marca 2009, 21:39

Re:

Postprzez ferensiak » środa 04 stycznia 2012, 16:01

Pawel22 napisał(a):no tak tylko ja mieszkam miedzy Łodzią a Warszawą i szczerze mówiąc to najłatwiej to mi dojechać do warszawy a w okolicy to nie wiem żeby takie kursy były


Hej,
I jak Pawle robiłeś w tym ośrodku szkolenie na HDS-a? Ja dzisiaj dzwoniłem do tego ośrodka i mówią że szklenie trwa 1 dzień. Cena jakaś niska mi się wydaję, a na egzamin podobno czeka się do 2tygodni. Zna może ktoś ten ośrodek z Warszawy ktoś kto mógł by go polecić?
Pozdrawiam
ferensiak
 
Posty: 17
Dołączył(a): wtorek 11 października 2011, 18:42

Re: Re:

Postprzez mazda323 » sobota 10 stycznia 2015, 15:33

ferensiak napisał(a):Hej,
I jak Pawle robiłeś w tym ośrodku szkolenie na HDS-a? Ja dzisiaj dzwoniłem do tego ośrodka i mówią że szklenie trwa 1 dzień. Cena jakaś niska mi się wydaję, a na egzamin podobno czeka się do 2tygodni. Zna może ktoś ten ośrodek z Warszawy ktoś kto mógł by go polecić?
Pozdrawiam


Ja robiłem kurs w tym ośrodku w Ostrowie Wielkopolskim: http://star.org.pl/kurs-hds Na dokumenty czekałem około tygodnia także polecam :)
mazda323
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 10 stycznia 2015, 15:28

Re:

Postprzez oskbelfer » sobota 10 stycznia 2015, 15:51

marcin.pl napisał(a):Spytaj w najbliższym LOk-u. Oni prowadzą takie kursy.

A jaka jest "Twoja okolica"?



Czasami najbliższe LOKi - są w likwidacji
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska

Re: Re:

Postprzez mazda323 » sobota 10 stycznia 2015, 22:16

oskbelfer napisał(a):Czasami najbliższe LOKi - są w likwidacji


To prawda, obecnie LOKów już prawie nie ma. Przynajmniej w Ostrowie Wielkopolskim czy w Kaliszu.
mazda323
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota 10 stycznia 2015, 15:28

Re: Kurs na żurawie HDS i hakowce

Postprzez Lapores » wtorek 14 marca 2017, 09:20

Witam serdecznie interesuje mnie kurs na suwnice, czy wiecie może gdzie w Poznaniu lub okolicach zrobię takie kursy? Nie powiem bo zależy mi na czasie więc fajnie jakby niedługo zaczynały się szkolenia. Drugą sprawą jest cena, ile takie coś mniej więcej kosztuje , orientujecie się może? Pozdrawiam!
Lapores
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek 09 marca 2017, 12:56

Re: Kurs na żurawie HDS i hakowce

Postprzez rudek » poniedziałek 15 stycznia 2018, 19:40

ja robiłem w oes krakowskim hdsy i było spoko. jak ktoś z tamtych okolic to polecam, dobrzy i ogarnieci ludzie tam są
rudek
 
Posty: 4
Dołączył(a): piątek 12 stycznia 2018, 12:30

Re: Kurs na żurawie HDS i hakowce

Postprzez zygmuntnowak » środa 28 marca 2018, 10:44

Lapores napisał(a):Witam serdecznie interesuje mnie kurs na suwnice, czy wiecie może gdzie w Poznaniu lub okolicach zrobię takie kursy? Nie powiem bo zależy mi na czasie więc fajnie jakby niedługo zaczynały się szkolenia. Drugą sprawą jest cena, ile takie coś mniej więcej kosztuje , orientujecie się może? Pozdrawiam!

Polecam OKZ w Wieluniu, można zrobić uprawnienia na suwnice sterowane z kabiny za 750 zł, na HDSy też szkolą.
http://www.kursy-wielun.pl/
zygmuntnowak
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa 28 marca 2018, 09:31

Re: Kurs na żurawie HDS i hakowce

Postprzez Cyryl » środa 28 marca 2018, 20:03

parę porad dla osób, które wybierają się na podobne kursy:

1. trzeba wiedzieć jakiej kategorii uprawnienia chce się zdobyć. każda maszyna podlegająca pod UDT (Urząd Dozoru Technicznego) w instrukcji obsługi ma informacje jaka kategoria jest wymagana. jeżeli nie mamy jeszcze docelowej maszyny na jakiej będziemy pracować, porady szukać u osoby szkolącej, a nie u pań z biura, bo one mają najczęściej ograniczoną wiedzę na ten temat.

2. wybierając się na kurs na operatora żurawi samojezdnych trzeba się dowiedzieć: ośrodek szkolący załatwia żuraw i czy po egzaminie UDT wystawia uprawnienia z ograniczeniem udźwigu (jeżeli ta to do jakiej wartości), czy bez ograniczeń.
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości