nowy projekt szkolenia i egzaminowania

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

nowy projekt szkolenia i egzaminowania

Postprzez mpaszko » sobota 09 listopada 2002, 23:27

Jakie masz zdanie na temat nowego projektu szkolenia i egzaminowania
kierowców /zamieszczony na str.www.mi.gov.pl w dziale "ruch drogowy"?
Moim zdaniem to propozycje wychodzące w kierunku pozytywnych zmian
/powinny być wprowadzone już 5 lat wcześniej/ w zakresie szkolenia.Niepokoi mnie fakt braku zmian w kwestii finansowania WORD.
Przecież to była główna przyczyna krytyki kierowanej pod adresem WORD- z raportu NIK jasno to wynika.Jeżeli tego się nie zmieni w dalszym ciągu egzaminatorzy będą ferować negatywne wyniki egzaminów
kierując się względami pomnażania zasobów finansowych WORD - bo jeżeli pieniędzy nie wystarczy na wypłaty i nie tylko , to stracą pracę.
mpaszko
 
Posty: 75
Dołączył(a): wtorek 23 lipca 2002, 23:08
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez mlody » sobota 16 listopada 2002, 23:05

byłoby spox jeśli cena byłaby rozsądna
mlody
 
Posty: 16
Dołączył(a): środa 13 listopada 2002, 16:14

Postprzez kos » niedziela 24 listopada 2002, 23:50

:shock: Instruktorzy zaniemówili !!!!!!!
W przedstawionym projekcie zyskują :
1.Udzielający certyfikatów dla instruktorów, egzaminatorów, Ośrodków Szkolenia (mimo posiadanych uprawnień i zezwoleń - to ma być w ramach walki z korupcją!).
2.WORD-y przez trzykrotną opłatę egzaminu kandydatów na kierowców i szkolenie brd (w ramach humanizacji egzaminowania).
3.Ośrodki sportów wyczynowych (nauka poślizgów w zakrętach w 20 lekcjach jazdy dla kursantów - co to czasem ruszyć sprawnie po tylu lekcjach nie potrafi).
4.Bezrobotni - jako osoby towarzyszące w jeździe.
5.Agencje ubezpieczeniowe, lekarze, budżet państwa? (zamiar:niepełnosprawnym niewypłacać odszkodowań).
TRACĄ:
1.Młodzi za kierownicą - bo za to wszystko muszą zapłacić !
2.Instruktorzy i Ośrodki Szkolenia ze względu na brak ustalonej urzędowej ceny szkolenia i przewidywalny brak środków na zakup trenażerów, interaktywnych systemów komputerowych do nauki i egzaminowania.
3.Agencje ubezpieczeniowe, budżet państwa, które nie inwestują w bezpieczeństwo ruchu drogowego.
kos
 
Posty: 109
Dołączył(a): poniedziałek 08 lipca 2002, 20:43

nowe zasady

Postprzez złośliwy » sobota 30 listopada 2002, 00:12

Tak czytając opowieści o nowych systemach egzaminowania proponuje wrócic do Dziennika taryf i zarządzeń z grudnia 1983 roku, usprawnić go i podretuszować do dzisiejszych czasów i bedzie okej.Bo to cobyło dalej to wielka blaga.
złośliwy
 
Posty: 105
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 21:41

Postprzez encore » środa 04 grudnia 2002, 23:11

A dalczego nie bedzie tak jak kiedys, wszyscy wiedza, od dlugiego czasu dazy sie do tego, zeby zwiekszac nieoficjalne dochody egzaminatorow ;).
Po co wyeliminowano 2 swiadka na egzaminie (instruktora)?
W niektorych miastach (Lodz) plac manewrowy jest odizolowany, nikt nic nie widzi (nawet ci, ktorzy oczekuja na swoj egzamin!!!), podobno sa kamery, ale wszyscy egzaminatorzy wiedza, ktorych miejsc kamera nie obejmuje! To jest jakas paranoja! Czemu wszyscy o tym wiedza, a nikt sie tym nie zajmie!
Acha, osoby, ktore daly lapowe powinny sie wstydzic, i niech wiedza, ze odbieraja innym uczciwym ludziom szanse na zdanie egzaminu.
encore
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2002, 15:04

Postprzez miros » czwartek 05 grudnia 2002, 00:45

ci co dali lapowke to poprostu ludzie ktorzy nie nadaja sie na prowadzenie samochodu i tak naprawde oni nie oszukuja innych tylko wlasnie samych siebie. dajac lapowke potwierdzaja tylko ze nie potrafia jezdzic.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Kordula » czwartek 05 grudnia 2002, 18:18

miros napisał(a):ci co dali lapowke to poprostu ludzie ktorzy nie nadaja sie na prowadzenie samochodu i tak naprawde oni nie oszukuja innych tylko wlasnie samych siebie. dajac lapowke potwierdzaja tylko ze nie potrafia jezdzic.

Może i masz rację, ale nawet w razie jakiejść kontroli liczy się tylko fakt posiadania dokumentu i ci, co je kupują, zdają sboie z tego sprawę.
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez miros » czwartek 05 grudnia 2002, 20:11

to niech sobie zdaja sprawe, dla mnie sa oni poprostu leszczami ktorzy nie potrafia jezdzic.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Kordula » czwartek 05 grudnia 2002, 20:28

Owszem masz rację, ale papierek mają, a prawdpodobieństwo udowodnienia przekrętu jest małe.
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez miros » czwartek 05 grudnia 2002, 21:37

no i co z tego, obchodzi cie to??? bo widze ze w pewnym stopniu popierasz to. to juz jest ich sprawa. ja jestem z siebie zadowolony bo zdalem za pierwszym razem bez zadnych lapowek. a co robia inni to mam gleboko.
Avatar użytkownika
miros
 
Posty: 2049
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:55
Lokalizacja: warszawa

Postprzez Kordula » czwartek 05 grudnia 2002, 22:11

Czy ja powiedziałam, że ja to popieram? Gdybym chciała, to też mogłabym sobie kupić prawko. Ale po niezdanych egzaminach zdawałam dalej. Teraz mam satysfakcję, że zdałam (to za którym razem nie ma znaczenia bo to już tylko zasługa nie zbyt miłych egzaminatorów).
Ja tylko mówię, jak jest, niech ludzie robią co chcą, ich stara bądź zysk (zależy od punktu widzenia.
Kordula
 
Posty: 778
Dołączył(a): niedziela 25 sierpnia 2002, 21:39
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez encore » piątek 06 grudnia 2002, 18:26

Lapowe daja tez ci, ktorzy umieja jezdzic, tylko chca zdac za 1 razem (mimo dobrych umiejetnosci ciezko zdac ten egzamin, gdy egzaminator CHCE cie udupic za wszelka cene). Gdy ktos chce zdac uczciwie, nie ma szans bo w np. 4 osobowej grupie nie moga zdac wszyscy...z wiadomych powodow (dochody dla WORD).
encore
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek 02 grudnia 2002, 15:04

Nowy system egzaminowania

Postprzez złośliwy » niedziela 08 grudnia 2002, 12:46

Przeczytałem go bardzo dokładnie nawet poprawki proponowane przez federacje, ogólnie jest dobry ,ale według mnie braknie zapisów " ośrodek szkolenia zatrudnia na pełnym etacie co najmniej jednego instruktora.Kiedy nie zlikwidujemy ośrodków szkolenia jednoosobowych po godzinach to zawsze będzie to dorabianie na bułki a nie utożsamianie sie z prowadzoną pracą. Temu wszystkiemu jesteśmy winni my sami instruktorzy ,dlatego instruktora uważa się za pierwszą lepszą osobę z ulicy.O tym świadczy fakt ,ze szkolić może każdy który posiada 5 lat samochód i prawo jazdy (jazda z osobą towarzyszącą) Zastanawiam się czy nie zamknąc działalność , a rozpoczynać szkolenie jako osoba towarzysząca. Muszę zajrzeć w dokumenty jak zostać prawnym opiekunem.
Przecież wszystko jest możliwe w Elblągu mieli wstręt do komputera i zdawali papierowe testy, a ja nie moge byc prawnym opiekunem i jeszcze być bezrobotnym. Wtedy do szkolenia uzyskałbym dotacje w formie zasiłku dla bezrobotnych, a nie płacił podatek drogowy w paliwie , które wyjeżdziłem na placu manewrowym , za który płacę dzierżawę.
złośliwy
 
Posty: 105
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 21:41

Certyfikaty

Postprzez kos » piątek 13 grudnia 2002, 22:39

Już wiadomo o co chodzi przy certyfikacjach - dostałem ofertę uzyskania certyfikatu ITS - cena 2000 PLN z kursem i egzaminem. Nawet możliwości internetowe !
Oczywiście to jest dla doświadczonych instruktorów (5 lat pracy w zawodzie i średnie wykształcenie) - widocznie certyfikujący będą się chcieli poduczyć !
Protesty można przesyłać na adres :Ministerstwo Infrastruktury
Adresy e-mail:info@mi.gov.pl
kos
 
Posty: 109
Dołączył(a): poniedziałek 08 lipca 2002, 20:43


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości