Szczerość.

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Szczerość.

Postprzez złośliwy » sobota 26 października 2002, 18:34

Powiem wam szczerze jak uczyłem zdawać egzamin państwowy to zdawalność miałem niską.Poddałem się samokrytyce i zacząłem uczyć jeżdzić, zdawalność podskoczyła bardzo radykalnie w górę.Zdarzało się ,że uczyłem łuku i po 5 godzin , ale jak kursant pojął zasady poruszania się po łuku to czasami na pozostałe elementy wystarczyły tylko 2 godziny. W większym zakresie zaczełem stosować zasadę naucz jednego zadania i przejdz do następnego, a nie uczyc wszystkiego naraz.
Powiedzmy sobie szczerze my instruktorzy postulujemy ,aby w samochodzie na egzaminie był instruktor , ciekawe po co?. Niektórzy liczą na to że może słówko w odpowiednim momencie i będzie jeszcze jeden pozytywny egzamin.Albo popatrzę na kursanta i minie stres. Nie powiedzmy sobie szczerze >>> młody adepcie sztuki kierowania pojazdem ,jak zrobisz błąd na drodze,albo spowodujesz wypadek to nie zjawi się tata czy mama, albo instruktor i zabroni dla policjanta was karać . Nie mandat , lub kajdanki będą przeznaczone dla was . Wy sami ponosicie konsekwencje swoich czynów. Jesteście 100% kierowcami , jesteście już dorośli. Pamiętajcie o tym. Skoro jesteście dorośli nie chciejcie być prowadzeni za rączkę radzcie sobie sami. A jeżeli tego testu samodzielnośći /egzamin państwowy/ nie przejdziecie ,to oznacza że nie jesteście dorośli , albo nie umiecie radzić sobie z tym pudłem na kołach. Wnioski wyciągnijcie sami.
Dopóki instruktor jazdy nie będzie utożsamiał się z wykonywanem zawodem , ale z dorabianiem na bułki po godzinach pracy, to zawsze będzie winien ten co oblewa na egzaminie a nie ten co uczy.
W lużnej szczerej rozmowie po egzaminie żaden z kursantów niepowiedział ,że oblał za nic, wszyscy stwierdzili ,że popełnili błąd , ale nic się nie stało przecież to był niewielki bład, że nikogo nie było z tylu, a po co wtedy patrzeć w lusterka, dlaczego każe patrzeć dwa razy , przecież wystarczy tylko raz.
Mam całą swiadomość tego,że po 20 godzinach nikt nie nauczy się jezdzić , ale czy nielepiej nauczyć się jeżdzić na kursie i nie tylko po to aby zdać egzamin , ale i po to aby bezpiecznie poruszać się po drodze, najmniejsza stłuczka to koszt rzędu 2-3 tys złotych. Warto pomyśleć czy aby za te pieniądze nielepiej dokupić godzin.
Kiedy zaczełem uczyć jeżdzic wiadomo cena wzrosła do góry , a co za tym idzie spadła liczba chętnych ,ale powoli kiedy liczba podchodzących do egzaminu zaczeła wzrastać to każdy mówi lepiej zapłacę drożej i przynajmniej będę umiał jeżdzić , a jak będę umiał jezdzić to egzamin napewno zaliczonę.
Nauka jazdy to żaden biznes to tylko 100 % satysfakcji.
złośliwy
 
Posty: 105
Dołączył(a): sobota 06 lipca 2002, 21:41

zmień nick

Postprzez driver_zuzia » czwartek 31 października 2002, 11:30

Powinienes zmienic znick ze "złośliwy" na "szczery"

Szczerze mowiąc moj instruktor mial taka sama zasadę, choc nigdy nie cwiczylam luku 5 godzin - zawsze powtarzal ze on nie uczy zdawac egzaminu uczy jeździc.
Jestem swieżo upieczonym kierowca - laminat na moim prawku jeszcze nie wysechl - i stwierdzam -samemu jeździ sie zupelnie inaczej w zasadzie ucze sie jezdzic od nowa. Robilam kurs latem - dobra widoczność dobre warunki na drodze - zadnych problemow. Wsiadlam do samochodu i szok - jade do pracy ciemno, pada deszcz, kierowcy jeżdza jak chca, sygnalizatory nie dzialaja - i co dalej....., na szczescie jakos sobie radze, czasem mnie ktos obtrąbi czasem nabluzga, czasem popuka w glowe dlaczego jade 40 skoro moge 60 - jak mu sie spieszy to ma od tego lewy pas - ale mam z tego ogromna satysfakcje i wiem ze z wyjazdu na wyjazd ucze sie czegos nowego
Mam nadzieje ze za jakis czas bede mogla powiedziec ze jezdze dobrze - na razie wszyscy inni maja prawo sie denerwowac - szkoda tylko ze tak szybko zapominaja, ze "...ty tez kiedys uczyles sie jeździc..." - napis na jakiejs "L"
pozdrawiam serdecznie
driver_zuzia
 
Posty: 12
Dołączył(a): piątek 02 sierpnia 2002, 10:00
Lokalizacja: pomorze

heh

Postprzez crosik_ » czwartek 31 października 2002, 12:56

ja tam sie uczylem sie uczylem na placyku wszystkiego po trochu , nie mialem zadnej zasady ,robilem wedlug zestawow , zrobilem luk to potem robilem zestaw ktorey i tak sobie losowalem
crosik
Avatar użytkownika
crosik_
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek 19 września 2002, 10:44
Lokalizacja: Gliwice

Re: zmień nick

Postprzez Slawek » czwartek 31 października 2002, 19:48

driver_zuzia napisał(a):Jestem swieżo upieczonym kierowca - laminat na moim prawku jeszcze nie wysechl - i stwierdzam -samemu jeździ sie zupelnie inaczej w zasadzie ucze sie jezdzic od nowa. Robilam kurs latem - dobra widoczność dobre warunki na drodze - zadnych problemow. Wsiadlam do samochodu i szok - jade do pracy ciemno, pada deszcz, kierowcy jeżdza jak chca, sygnalizatory nie dzialaja - i co dalej....., na szczescie jakos sobie radze, czasem mnie ktos obtrąbi czasem nabluzga, czasem popuka w glowe dlaczego jade 40 skoro moge 60 - jak mu sie spieszy to ma od tego lewy pas - ale mam z tego ogromna satysfakcje i wiem ze z wyjazdu na wyjazd ucze sie czegos nowego

A więc jesteś typowym przedstawicielem kobiet-kierowców.
Avatar użytkownika
Slawek
 
Posty: 769
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:57

nio

Postprzez crosik_ » czwartek 31 października 2002, 20:11

ehh niestety tak :(
crosik
Avatar użytkownika
crosik_
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek 19 września 2002, 10:44
Lokalizacja: Gliwice

Re: zmień nick

Postprzez Sławek_18 » czwartek 31 października 2002, 22:36

Slawek napisał(a):
driver_zuzia napisał(a):Jestem swieżo upieczonym kierowca - laminat na moim prawku jeszcze nie wysechl - i stwierdzam -samemu jeździ sie zupelnie inaczej w zasadzie ucze sie jezdzic od nowa. Robilam kurs latem - dobra widoczność dobre warunki na drodze - zadnych problemow. Wsiadlam do samochodu i szok - jade do pracy ciemno, pada deszcz, kierowcy jeżdza jak chca, sygnalizatory nie dzialaja - i co dalej....., na szczescie jakos sobie radze, czasem mnie ktos obtrąbi czasem nabluzga, czasem popuka w glowe dlaczego jade 40 skoro moge 60 - jak mu sie spieszy to ma od tego lewy pas - ale mam z tego ogromna satysfakcje i wiem ze z wyjazdu na wyjazd ucze sie czegos nowego

A więc jesteś typowym przedstawicielem kobiet-kierowców.

wydaje mi sie ze trozke przesadzasz z ta "ostroznoscia"
40 km ???!!! to nawet niektorzy przy robotach drogowych tak niejeżdża :twisted: Nie wydaje Ci sie ze taka jazda tamujesz ruch ?????
Ostatnio zmieniony czwartek 31 października 2002, 23:28 przez Sławek_18, łącznie zmieniany 1 raz
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

wiesz co

Postprzez crosik_ » czwartek 31 października 2002, 23:17

ja to dostalem prawo jazdy dzien temu , i juz trochu jezdze , i chociaz jescze sie boje szybkosci zbytniej , to nie tamuje ruchu , bo tak jazda 40 KM/H jak wolno 60KM/h a jest jakis tam ruch moze dobprowadzic do wypadku z twojej winy... nio ale sczeszrze mowiac nie obrzajac ciebie dziewczyny tak jezdza samochodami hmmm tak niebyt bezpiecznie , chcoiaz mysla ze to wedlug nich bezpiecznie..
crosik
Avatar użytkownika
crosik_
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek 19 września 2002, 10:44
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Sławek_18 » czwartek 31 października 2002, 23:30

oczywiscie mozna jechac tak ale jesli sa juz naprawde BARDZO trudne warunki na drodze a jak jest tak przecietnie to jest to uciazliwe dla innych kierowców Pozdrawiam
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Re: zmień nick

Postprzez Ivy » piątek 01 listopada 2002, 01:03

Tak na marginesie dzis widziałam w centrum miasta zaparkowanego lanosa z napisem na zderzaku "Uwaga! Baba!" :)))
Dlatego z przymrużeniem oka zaczynam patrzeć na dyskryminację kobiet za kierownicą. Wyglada na to ze i tak wiekszy stresol ma facet niz ta nieszczesna kobita. Poza tym odrobina dystansu i poczucia humoru na swój temat- to mi sie podoba. Chyba tez sobie cos takiego sprawię jak kupie samochód ;)-wole zeby gosciu za mna choc na ułamek sekundy sie usmiechnał niz bluzgal pod nosem
Pozdrowionka!
Ivy
 
Posty: 25
Dołączył(a): czwartek 11 lipca 2002, 20:44
Lokalizacja: Warszawa

a nio

Postprzez crosik_ » piątek 01 listopada 2002, 10:03

nio tak masz racje , ja nie dyskryminuje kobiet za kierownica , bo jescze sam zle kiruje samochodem i robie duuuuzo bledow :)
crosik
Avatar użytkownika
crosik_
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek 19 września 2002, 10:44
Lokalizacja: Gliwice

Re: zmień nick

Postprzez Iza » piątek 01 listopada 2002, 21:49

Sławek_18 napisał(a):A więc jesteś typowym przedstawicielem kobiet-kierowców.
wydaje mi sie ze trozke przesadzasz z ta "ostroznoscia"
40 km ???!!! to nawet niektorzy przy robotach drogowych tak niejeżdża :twisted: Nie wydaje Ci sie ze taka jazda tamujesz ruch ?????


1. Sławek, spasuj z tą ilością znaków zapytania bo powiem, że jesteś "typowym przedstawicielem lamera".

2. Lepiej jeździć tak jak Zuzia, 40 km/h, niż tak jak ci debile, którzy myślą, że skoro mają w łapach dokument uprawniający ich do jazdy, to UMIEJĄ to robić, pięknie wyprzedzając z zawrotną prędkością nie stosując nawet kierunkowskazu.

Amen.

t.i. t.m.i.

we've been running over battlefields
from century to century
to century...
nothing wrong nothing right
there was no day there was no night

Iza
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 17 września 2002, 12:50
Lokalizacja: Szczecin

wow

Postprzez crosik_ » piątek 01 listopada 2002, 22:13

nio tak ladna odpwiedz , duzo w tym racji , wiem jacy to sa ludzie ze tak wyprzedzaja i sami mnie oni denerwuja itp, zreszta zawsze mnei denerwowali nawet jak nie mialem prawo jazdy , ale kiedys sie kazdy z nich przeliczy :!: :!:
crosik
Avatar użytkownika
crosik_
 
Posty: 42
Dołączył(a): czwartek 19 września 2002, 10:44
Lokalizacja: Gliwice

Re: zmień nick

Postprzez Sławek_18 » piątek 01 listopada 2002, 23:09

Iza napisał(a):
1. Sławek, spasuj z tą ilością znaków zapytania bo powiem, że jesteś "typowym przedstawicielem lamera".

2. Lepiej jeździć tak jak Zuzia, 40 km/h, niż tak jak ci debile, którzy myślą, że skoro mają w łapach dokument uprawniający ich do jazdy, to UMIEJĄ to robić, pięknie wyprzedzając z zawrotną prędkością nie stosując nawet kierunkowskazu.

Amen.


Osz kurce zablokowały mi sie klawise :P pseprasam :P
a czy ja mowie ze trzeba jeździc z zawrotna predkoscia ?
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Iza » piątek 01 listopada 2002, 23:11

To był antonim i przykład, że na pewno lepiej jeździć tak (jak baba?) niż tak jak większośc chłopaków. Zresztą znam chłopaków którzy są na tyle rozsądni, że wolą tamować ruch niż popisywać się swą "inteligencją" i tym, jacy oni są zaje** na drodze. Tamować z początku można przyklejając sobie listek klonowy lub coś na tylnią szybę - INTELIGENTNY i DOJRZAŁY kierowca widząc takie coś zrozumie, że ten ktoś jest świeżo upieczonym driverem i przypomni sobie, że kiedyś sam tak jeździł - jeśli nie zajarzy, znaczy, że czegoś mu brakuje.....

t.i. t.m.i.

we've been running over battlefields
from century to century
to century...
nothing wrong nothing right
there was no day there was no night

Iza
 
Posty: 57
Dołączył(a): wtorek 17 września 2002, 12:50
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Pablo » sobota 02 listopada 2002, 00:37

Pamiętajcie: "Noga z gazu, koniom lżej" :)
Pablo
 
Posty: 93
Dołączył(a): środa 17 lipca 2002, 22:29
Lokalizacja: Morąg/Cromer

Następna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości