Rozpoczęcie kursu i badania lekarskie

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Rozpoczęcie kursu i badania lekarskie

Postprzez qwerty0 » sobota 25 kwietnia 2009, 21:23

Witam.

Mam dwa pytania, które być może gdzieś już były, ale nie mogę ich znaleźć. Mianowicie:
1. Czy na kurs mogę zapisać się kilka dni przed trzema miesiącami do osiemnastych urodzin? Tzn. wcześniej zaczynam teorię i zaraz po zdaniu egzaminu wewnętrznego (teoria) rozpoczynam jazdy po mieście.
2. Od lekarza medycyny pracy dostałem orzeczenie że nie mam przeciwwskazań do kierowania pojazdami (bezterminowo). Jak długo ważne jest te orzeczenie? Gdybym chciał za kilka lat zdawać inną kategorię prawa jazdy, to muszę ponownie robić badania?
I jeszcze co do badań. Póki co można dostać prawo jazdy bezterminowe, ale ma się to ponoć niedługo zmienić. Czy jeśli dostanę prawo jazdy terminowe, to aby przedłużyć jego ważność będę musiał tylko zapłacić za zdjęcie i wydanie nowego dokumentu, czy też ponownie za badania lekarskie?
Avatar użytkownika
qwerty0
 
Posty: 138
Dołączył(a): poniedziałek 30 czerwca 2008, 21:21

Postprzez barbra » sobota 25 kwietnia 2009, 21:53

Na pierwsze pytanie masz odpowiedź,w dziale Najczęściej Zadawanych Pytań.
A na drugie,tu np.rozpoczęte wątki:
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... +lekarskie
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/view ... +lekarskie
Wszystko jest trudne,dopóki nie stanie się proste..
-----------
Kat. B-marzec 2007
Avatar użytkownika
barbra
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek 19 marca 2007, 19:40
Lokalizacja: Poznań

Postprzez qwerty0 » sobota 25 kwietnia 2009, 22:02

Dzięki, barbra. Z tego co wyczytałem badania lekarskie są ważne dożywotnio. A jak wygląda sprawa z przedłużaniem ważności prawa jazdy?
Avatar użytkownika
qwerty0
 
Posty: 138
Dołączył(a): poniedziałek 30 czerwca 2008, 21:21

Postprzez barbra » sobota 25 kwietnia 2009, 22:26

Wszystko jest trudne,dopóki nie stanie się proste..
-----------
Kat. B-marzec 2007
Avatar użytkownika
barbra
 
Posty: 583
Dołączył(a): poniedziałek 19 marca 2007, 19:40
Lokalizacja: Poznań

Postprzez qwerty0 » sobota 25 kwietnia 2009, 22:41

Pozwolę sobie zacytować część podanej przez Ciebie stroby:

Jest całkiem prawdopodobne, że czekają nas terminowe prawa jazdy co 15 lat . Kolejny wymysł naszego genialnego rządu, a zawsze jakieś zajęcie dla Lekarza uprawnionego.

* Jest to podobno związane z nową dyrektywą 2006/126/WE Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie praw jazdy, która weszła w życie w dniu 20 stycznia 2007 r.
* Niestety wprowadza ona terminową ważność praw jazdy niższych kategorii (A, B), wynoszącą 10 lub 15 lat, a przepisy UE dopuszczają przeprowadzenie kontroli zdrowia posiadacza przedłużanego prawa jazdy.


Mi jednak chodzi o coś innego. Załóżmy że zdam egzamin i dostanę prawo jazdy bezterminowe. Z tego co wyczytałem w Najczęściej zadawanych pytaniach, "Od stycznia 2013 r. okres ważności praw jazdy w państwach członkowskich UE (zależnie od kategorii - patrz pytania niżej) będzie wynosił 5, 10 lub 15 lat". I tu moje pytanie, czy po wprowadzeniu tego przepisu, do przedłużenia prawa jazdy będę potrzebował nowe badania lekarskie, czy wystarczy moje obecne orzeczenie, bezterminowe?

EDIT:
Nie zauważyłem, że odpowiedź miałem pod samym nosem :P W FAQ jest przecież napisane:

Badania lekarskie potrzebne będa tylko osobom, które dostały prawo jazdy terminowe ze względu na zdrowie.


W każdym razie dziękuję za pomoc,
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
qwerty0
 
Posty: 138
Dołączył(a): poniedziałek 30 czerwca 2008, 21:21

Postprzez ella » sobota 25 kwietnia 2009, 23:38

Z tego co wyczytałem badania lekarskie są ważne dożywotnio
Gdybym chciał za kilka lat zdawać inną kategorię prawa jazdy, to muszę ponownie robić badania?

Jeżeli to zaświadczenie jest tylko na kategorię B to robiąc następne kategorie musisz mieć nowe zaświadczenie lekarskie.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozpoczęcie kursu i badania lekarskie

Postprzez alicja1990 » poniedziałek 25 stycznia 2016, 20:02

Witam,
Kilka lat temu robiłam prawo jazdy, nie udało mi się jednak zdać egzaminu i zrezygnowałam.
Wzięłam się znowu za ten temat i dowiedziałam się ze moje badania lekarskie podobno dalej są aktualne tylko nie wiem gdzie one są przechowywane. Czy wie ktoś jak mogę je odzyskać aby nie robić tego ponownie?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz ;)
alicja1990
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek 25 stycznia 2016, 19:52

Re: Rozpoczęcie kursu i badania lekarskie

Postprzez eragon » wtorek 26 stycznia 2016, 17:04

WORD zapewne odesłał twoje papiery do Starostwa - tam szukaj.. Zawsze to dwie stówki zostaną na jazdy..
Pozdrowienia z prawego fotela L-ki..
Obrazek
Avatar użytkownika
eragon
 
Posty: 884
Dołączył(a): niedziela 31 sierpnia 2014, 12:50

Re: Rozpoczęcie kursu i badania lekarskie

Postprzez kri5 » niedziela 15 maja 2016, 02:22

Witam
Ja mam podobne problem/pytanie co alicja1990. Otóż w pierwszym kwartale 2014r rozpocząłem kurs na prawo jazdy A2 i B. W pierwszej części miałem zdawać kat. B, po zdaniu egzaminu miałem zacząć kurs na kat. A2. Niestety po zdaniu egzaminu na kat. B musiałem wyjechać i skontaktowałem się z WORDem że zakończę na tej kategorii. Gdybym tego nie zrobił nie dostał bym plastiku bo trwała by dalsza procedura z kat. A2. Dzisiaj chciałbym zacząć kurs na A2 i nie wiem czy muszę robić ponownie badania lekarskie jeśli miałem wpisane w nich kat. B i A2?
Czy moje badania również leżą w starostwie?
Jeśli gdzieś one tam są to czy kurs musi być wykonywany w tej samej szkole?- chciałbym robić kurs w innej szkole, ale w tym samym mieście.
Proszę odpowiedź bo nie widzi mi się płacić jeszcze raz za badania tym razem drożej bo 200zł za to że odpowiem na kilka pytań w systemie 0 1 i przeczytam kilka literek i cyfrz tablicy, z ważywszy na to że za 2 lata po tym egzaminie chciałbym robić kat. A.
kri5
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela 15 maja 2016, 01:34

Re: Rozpoczęcie kursu i badania lekarskie

Postprzez nezumi1 » środa 18 maja 2016, 12:20

Zacząłem kurs w 2012 i skończyłem w innym mieście w 2016 roku. Ważność badania chyba umieszcza się jednorazowo w Twoim PKK i on już tam sobie leży :wink:
nezumi1
 
Posty: 12
Dołączył(a): czwartek 12 maja 2016, 09:24


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 17 gości