A

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

A

Postprzez arkads » wtorek 06 lipca 2004, 23:18

Ile było godzin jazdy na kursie wg starych zasad bo nie pamiętam a muszę wiedzieć?

Na jakich przeważnie motorach odbywają się egzaminy na A? Chodzi o pojemnosć i marke. Niedawno przesiadłem sie z małego na większy (bede strzelał o pojemności ~200 na większy ~500 ) i można powiedzieć że jak do jazdy tak cyrkowej jak na 8 to trzeba się od nowa uczyć jeździć. No chyba ze ten duży jest aż tak rozklekotany ze sie ciężko jeździ. Po prostu nim rzuca jakby sam hamuje po zwolnieniu gazu.

Cięzka sprawa będzie ze zdaniem 8 na A z tego co czuje jeśli motor będzie taki dziwny jak teraz mam albo może go jeszcze nie wyczułem, bo na małym to z zamnkiętymi oczami wszystko zrobie. :shock:
arkads
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek 06 maja 2004, 14:34

Postprzez hans » środa 07 lipca 2004, 08:00

U mnie do szkolenia jest na Kat. A YAMAHA SR 250 a na A1 SUZUKI GN 125. Takie same są na egzaminach w Warszawie.
Natomiast jeśli chodzi o to na czym mozna szkolić, to dio szkolenia na Kat. A można używac motoru o poj. conajmniej 250 ccm a nikt nie zabrania np. podstawienia na szkolenie i np. egzamin motoru o poj. np. 1300 ccm. Ale wiadomo, ze jest to ciężki sprzęt i na manewry kiepski.

Natomiast jeśli chodzi o liczbę godzin to było 10 a jest teraz 20 godzin jazd.
hans
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2003, 08:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez arkads » środa 07 lipca 2004, 15:46

No właœnie bo na tym małym ile on ma 250 zrobić 8 to pikuœ ale ten większy około 500 chyba to masakra na 8. Pozatym 8 chyba nie jest przeznaczona na takie duże motory. Kiedy ustalono jej wymiary? Pewnie jak zdawano na MZ? :shock:

Zresztš po grzyba ta 8 co to ja do cyrku zdaje czy jak? Pokazcie mi drogę w kształcie 8 - to ŒMIECHU WARTE. Dobrze że jeszcze nie kazš rekami machać i język pokazywać. :?
arkads
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek 06 maja 2004, 14:34

Postprzez hans » czwartek 08 lipca 2004, 08:04

no jeśli chodzi o to, czy potrzebna jest 8 czy nie to się z Toba nie zgadzam.
Fakt - nie ma drogi w osemkę, ale przecież może zdarzyć Ci sie zawróciś na zawężonym odcinku lub poprostu pojechać slalomem lub delikatnie i ostrożnie przejechać koło jakiejś np. budowli lub przeszkody. Ta ósemka to nie tyle ósemka sama w sobie, ale poprostu sprawdzenie umiejętności utrzymania równowagi na motorze przy wolnej jeździe, bo przy szybkiej jeździe to utrzymanie równowagi nie jest wielkim problemem. Bo jazda na motorze to nie tylko umiejętnosć typu - gaz do dechy i nikt mnie nie dogoni, ale równeiż jazda troche bardziej precyzyjna i ostrożna.
hans
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2003, 08:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez arkads » niedziela 01 sierpnia 2004, 22:54

Wiem o tym ale 8 powinna być dostosowana do rozmiaru motoru lub odwrotnie - należy określić maxymalne rozmiary motoru i pojemność na jakim należy zdawać 8 albo poprostu zrobić kilka 8 o odpowiednich rozmiarach (to ostatnie raczej nierealne). Wyraznie widać tu działanie lobby egzaminatorów aby dać im możliwosć oblewania. Tak jak pisałem wcześniej na 250 to z zamkniętymi oczami wszystko zrobie ale na 500 i większych to jest jakieś nieporozumienie!!!

Zato rozglądanie się na 8 to poroniony pomysł zresztą na slalomie też. Juz to widze jak sie ktoś rozgląda w rzeczywistości w takiej extremalnej sytuacji - buhahahaha.
arkads
 
Posty: 11
Dołączył(a): czwartek 06 maja 2004, 14:34


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 135 gości