A, B, C+E na raz??

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

A, B, C+E na raz??

Postprzez odet » środa 23 czerwca 2004, 00:02

Witam serdecznie,
na poczatku Lipca chce zaczac kurs, bo we wrzesniu mam 18 urodziny. Chce zrobic kat. A, B, C+E. Czy ktos moze napisac, jak to wyglada, czy zajecia teoretyczne sa wspolne? Czy jak zdaje na C+E, to mam od razu B+E? Bardzo prosze o wszelkie informacje na temat zdawania na kilka kategorii na raz, czy to w ogole mozliwe :?:

Pozdrawiam Wszystkich goraco!!

odet

P.S.
Jezeli taki temat byl juz poruszony, to z gory przepraszam za smiecenie, lecz nie moglem znalezc satysfakcjonujacych mnie informacji...
odet
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 22 czerwca 2004, 22:34

Postprzez Snuj ze Szczecina » środa 23 czerwca 2004, 00:27

Robercie, czy ci się pali?, dlaczego się tak śpieszysz?

Spokojnie, jesteś młodym człowiekiem, zdążysz zrealizować swoje marzenia.Pośpiech jest złym doradcą.Jeżeli ci zależy, to możesz zrobić to co chcesz postanowić, ale chyba jesteś przygotowany na wydatek?.

Prawo jazdy kategorii C, może zrobić, wtedy i tylko wtedy gdy uzyskasz prawo jazdy kat.B.Czyli, musisz ukończyć kurs na B i zdać Egzamin.Jeżeli ci się uda zdać Egzamin, wtedy możesz przystąpić do C.Jeżeli tak bardzo jesteś napalony na prawo jazdy, to zrób sobie A+B.Na forum była już osoba, która robiła kurs jednocześnie na A i na B.Jeśli poszukasz, to znajdziesz.

Myślę że powinneś się troszke opanować i nie wskakiwać tak nagle na głęboką wode.Masz 18 lat przed tobą całe życie, zdążysz zrobić co chcesz zrobić.Naucz się poprawnie użytkować motor, samochód - uzyskaj uprawnienia i wtedy powinneś myśleć dalej ...

Jeżeli nie umiesz pływać to po co wypływasz na głęboką wode?
Pozdrawiam Serdecznie
Avatar użytkownika
Snuj ze Szczecina
 
Posty: 375
Dołączył(a): sobota 10 kwietnia 2004, 19:35
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez hans » środa 23 czerwca 2004, 08:36

w moim osk od czasu do czasu zdarzają się osoby, które od razu robią kat. A i B. Nie ma z tym problemu - teoria jest w zasadzie jedna - tylko kilka szczegółów jest odmiennych.
Można też coś utargować z kierownikiem ośrodka jeśli chodzi o cenę za oba kursy. U mnie jak ktoś od razu robi te obie kat. to może liczyć na niższą cenę. Nawet jak ktoś chce robić np. C i potem E do C (i dogada się na ten temat przy zapisie na C) to za kat. płaci normalną cenę a zniżkę otrzyma za kurs E do C - mimo iz nie robi tego za jednym zamachem, tylko rozłożone w czasie.
Ale niestety procedura jest taka, że kat. C można uzyskać mając już B a kat. E do C można mieć posiadając kat. C. Tak więc Snuj napisał dobrą kolejność - kurs B, egzamin B, kurs C, egzamin C, kurs E, egzamin E.
hans
 
Posty: 72
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2003, 08:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez odet » środa 23 czerwca 2004, 11:08

Witam ponownie,
Niestety to nie wynika z mojego pospiechu, po prostu musze miec jak najpredzej kat. C+E, poniewaz musze pomagac mojemu Tacie, i to lezy bardziej w jego interesie, zebym zrobil wszystkie kat. jak najpredzej :wink: a z "gleboka woda" nie ma problemu w moim przypadku, poniewaz samochodami i motocyklami jezdze od 7. roku zycia, a ciezarowka po raz pierwszy sam jechalem ok. 10 roku zycia (oczywiscie nie po drogach publicznych :D Ciekawilo mnie tylko, czy moge rozpoczac kurs od razu na ciezarowki razem z kat. A i B. Pozdrawiam!!

odet
odet
 
Posty: 4
Dołączył(a): wtorek 22 czerwca 2004, 22:34

Postprzez Sławek_18 » środa 23 czerwca 2004, 13:26

Nie nie mozesz tak zaczac tak jak mowili poprzednicy. Jesli masz mozliwosci to idz polnymi sciezkami CO nie polecam. Pozdrawiam i przykro mi z tego powowdu Umiejetnosc jazdy po polnych drogach ma sie nijak do jazdy po miescie (oprocz operowania sprzegla gazu i hamulca oraz biegow)
******************
Prawo Jazdy na C uzyskane: 20-10-04
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo jazdy na B uzyskane: 08-02-02
Ilość egzaminów: sztuk 1
Prawo Jazdy na C-E uzyskane: 23.04.2008
Ilość egzaminów: sztuk 3
Avatar użytkownika
Sławek_18
 
Posty: 2817
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 15:51
Lokalizacja: Kraków

Postprzez ella » środa 23 czerwca 2004, 13:32

Nie nie mozesz tak zaczac tak jak mowili poprzednicy.


Sławek_18, myślę, że Hans, który jest instruktorem chyba najlepiej poradził odetowi :wink:
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez andzejkoz » sobota 24 lipca 2004, 21:35

Hej odet!
Generalnie wygląda to tak jak napisał Ci hans. Żeby robić kat. C musisz mieć zdany egzamin na B. U mnie we Wrocku jak zgłaszasz się na kurs na C i od razu zaznaczysz że będziesz robił E do C (E/C) dają zniżki od 200 do 400zł (na E/C). Dlatego bardziej się opłaca robić to od razu. Żeby zdawać egzamin na E/C musisz mieć zdany egzamin na C. Egzamin na C to teoria + praktyka. Ja kupiłem sobie skrypt testowy na C i z niego się uczyłem. Po zdaniu teorii na C możesz zapisać się na praktykę. Potem jak zdasz zapisujesz się na E/C. Na E/C masz same manewry - nie ma teorii. Jeśli chcesz jeździć ciągnikiem z naczepą to musisz mieć ukończony "kurs dokształcający dla kierowców wykonujących transport drogowy" na przewóz rzeczy. U nas koszt kursu to 700zł. Ale ceny są pewnie zależne od miast - tak tylk oCi napisałem dla orientacji. Aha - ważne - nie opuszczaj zajęć. Nie wiem skąd jesteś ale u nas gość się spóźnił na kilka godzin wykładów i przenieśli go na następny termin. Trzeba jeszcze mieć badania psychotechniczne i lekarskie i jest ok. Jeszce w zeszłym roku wydawali takie plakietki jak karta kredytowa - i to było to "swiadectwo kwalifikacji" Od nowego roku już tego nie ma, ale kurs dokształcający musisz ukończyć. Jeśli przypadkiem jesteś z Wrocławia to mogę Ci dać ten skrypt na C.
Pozdrawiam i życze szerokości i przyczepności ;-) Andrzej
andzejkoz
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota 17 lipca 2004, 11:06


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 173 gości