Prawo jazdy kategoria "C" OCB ??

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Prawo jazdy kategoria "C" OCB ??

Postprzez Senty » poniedziałek 18 lutego 2008, 20:27

"OCB" - o co biega

Niedawno zdałem prawko na kategorie "B" i teraz chciałbym zdawać na kategorie "C".
Mam w związku z tym kilka pytań:
- jakie badania musiałbym zrobić i jak one wyglądają??
- ile by te badania kosztowały??
- czy musiałbym jeszcze raz zdawać teorie skoro nie dawną ją zdałem na kategorii "B"??
- czy mając tak jakby daltonizm (normalnie widze kolory, tylko nie widze kolorów pośrednich tzn np bardzo ciemna zieleń to dla mnie czarny a seledynowy to dla mnie zółty a nie zielony) z czymś takim mogę wogóle marzyć o kategorii "C"
- ile by mniej wiecęj kosztował kurs??

Z góry dziekuje za odpowiedz!
"Jeżeli w zły miejscu założylem ten temat , to prosze o przesunięcie"
20.12.2007 teoria (+)
placyk (+)
miasto (-) podwójna ciągła
07.02.2008 placyk (+)
miasto (+)
(2008-02-12) Prawo Jazdy: przyjęto wniosek, trwa postępowanie administracyjne.
Senty
 
Posty: 70
Dołączył(a): sobota 06 października 2007, 14:44
Lokalizacja: KRK

Re: Prawo jazdy kategoria "C" OCB ??

Postprzez Adex » poniedziałek 18 lutego 2008, 21:19

Senty napisał(a):"OCB" - o co biega

Niedawno zdałem prawko na kategorie "B" i teraz chciałbym zdawać na kategorie "C".
Mam w związku z tym kilka pytań:
- jakie badania musiałbym zrobić i jak one wyglądają??
- ile by te badania kosztowały??
- czy musiałbym jeszcze raz zdawać teorie skoro nie dawną ją zdałem na kategorii "B"??
- czy mając tak jakby daltonizm (normalnie widze kolory, tylko nie widze kolorów pośrednich tzn np bardzo ciemna zieleń to dla mnie czarny a seledynowy to dla mnie zółty a nie zielony) z czymś takim mogę wogóle marzyć o kategorii "C"
- ile by mniej wiecęj kosztował kurs??



temat jest na pewno w złym miejscu, bo ten dotyczy egzaminów.
druga sprawa dotycząca testów z teorii itp pytań zawarta jest w FAQ, wystarczy poszukać.
A sprawa kwot za badania, kursy i egzaminy to jest to pytanie na które nie da się udzielić odpowiedzi, gdyż tak jak chleb w każdym mieście ma inną cenę tak samo badania, kursy itp.
Posiadane kategorie:
kat. B - 06.06.2000 r.
kat. C- 15. 11.2007 r.
kat. C+E - 13.03.2008 r.
Adex
 
Posty: 70
Dołączył(a): wtorek 11 grudnia 2007, 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Prawo jazdy kategoria "C" OCB ??

Postprzez cman » poniedziałek 18 lutego 2008, 22:39

Senty napisał(a):- jakie badania musiałbym zrobić i jak one wyglądają??

Takie same jak na kat. B, tylko niby bardziej szczegółowe.

Senty napisał(a):- ile by te badania kosztowały??

Mnie ostatnio lekarz za badanie (bez badania) na kat. C wziął 100 zł.

Senty napisał(a):- czy musiałbym jeszcze raz zdawać teorie skoro nie dawną ją zdałem na kategorii "B"??

Tak, pytania są zupełnie inne - ukierunkowane na kat. C.

Senty napisał(a):- czy mając tak jakby daltonizm (normalnie widze kolory, tylko nie widze kolorów pośrednich tzn np bardzo ciemna zieleń to dla mnie czarny a seledynowy to dla mnie zółty a nie zielony) z czymś takim mogę wogóle marzyć o kategorii "C"

Też to mam, jak mnie lekarz kiedyś badał, to dał mi tylko ten zeszyt z cyferkami i zapytał czy dobrze widzę, powiedziałem, że tak i tyle.

Senty napisał(a):- ile by mniej wiecęj kosztował kurs??

Sam kurs w okolicach 2000 zł.
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Zibi01 CB Radio » piątek 22 lutego 2008, 16:09

Tak-Teorie zdajesz od nowa-nie ma znaczenia ze niedawno robiles B-Kat. C to juz zawodowstwo i rzeczywiscie inne zupelnie pytania w tym Ruchu drogowego Duzo z kat.C-Jezeli oblejesz glowne pytania z egzaminu na kat C znaczy chodzi o znaki drogowe i skrzyzowania-zabiora Ci kategorie B!!! Wiec dobrze sie przygotuj. Badania-Psychotechniczne - 80 zlotych-dosc latwe jesli ktos naprawde nie jes tepy-rzadko kto oblewa-ale sa tacy,Badania lekarskie-Okulista,neurolog i Laryngolog+Lekarz ogolny Uprawniony do Badan Kierowcow-to wszystko razem z orzeczeniem Lekarskim o zdolnosci to 150 zlotych+80 te psychotesty-do tego musisz miec kurs na Przewoz Rzeczy-koszt to od 250 do 350 zlotych-no i Prawo Jazdy ktore nalezy zdac-inne gabaryty auta-troche musisz pojezdzic po placu-to juz nie osobowka-ale proponuje C+E wiekszy koszt,ale i wiecej pracy-dzis caly Transport zaczyna sie opierac na kat C+E i za chwile z samym C to jedynie na Budowie bedziesz mogl jezdzic-stale bloto,kurz i brud-do kitu-Doradzam C+E i TIR-y.


Pozostaje mi tylko zyczyc Ci powodzenia i pamietaj ze z naczepa to juz cholernie trudny egzamin-tam juz nie zdaje byle kto-musisz to naprawde dobrze czuc-ale mowia ze praktyka czyni mistrza-duzo cwicz jazdy a na egzamin idz z nastawieniem ze idziesz zdajesz i wychodzisz-napewno sie uda!!! Powodzenia!-Napisz jak bedziesz juz po!
Zibi01
Avatar użytkownika
Zibi01 CB Radio
 
Posty: 49
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2008, 16:40

Postprzez DEXiu » piątek 22 lutego 2008, 16:27

Zibi01 CB Radio napisał(a):Jezeli oblejesz glowne pytania z egzaminu na kat C znaczy chodzi o znaki drogowe i skrzyzowania-zabiora Ci kategorie B!!!

Podstawa prawna?
DEXiu
 
Posty: 1093
Dołączył(a): wtorek 12 czerwca 2007, 17:17
Lokalizacja: Jaworzno

Postprzez scorpio44 » piątek 22 lutego 2008, 17:30

Zibi01 CB Radio, nie powtarzaj mitów. ;)
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez sebix » piątek 22 lutego 2008, 18:50

Nikt nie odbierze Ci prawa jazdy, które juz masz w przypadku niepowodzenia na egzaminie z innej kategorii.
sebix
 
Posty: 106
Dołączył(a): czwartek 27 grudnia 2007, 17:17

Postprzez Zibi01 CB Radio » niedziela 24 lutego 2008, 17:29

No tak-ale zdawalem w Jastrzebiu-Egzaminator zapytal tylko czy wiem czy to grozi jezeli obleje przepisy ruchu drogowego-mowie ze nie-on na to mi ze zostanie odebrana kat.B znaczy beda wnioskowali o zatrzymanie tego Prawa Jazdy ze wzgledu na brak znajomosci przepisow lub ponowne egzaminy na kat.B i co Wy na to??? Bo ja sie smieje-jestem to w stanie udowodnic w Jastrzebskim Osrodku Egzaminowania Kierowcow-wiec to nie mit tylko rzeczywistosc,po co mialbym gadac bzdury,skoro nie o to tu chjodzi na forum.
sebix napisał(a):Nikt nie odbierze Ci prawa jazdy, które juz masz w przypadku niepowodzenia na egzaminie z innej kategorii.
Zibi01
Avatar użytkownika
Zibi01 CB Radio
 
Posty: 49
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2008, 16:40

Postprzez rocko19 » poniedziałek 31 marca 2008, 19:52

he he ciekawe czy to prawda co pisze Zibi ze mogą ci zabrac na kat B jezeli sie obleje, pierwsze słysze.........hmmmmm?
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Postprzez scorpio44 » wtorek 01 kwietnia 2008, 13:22

Ja za to słyszę to bez przerwy, ale za to mam 100% pewności, że to nieprawda. ;) :)
scorpio44
 
Posty: 6964
Dołączył(a): piątek 05 lipca 2002, 11:54
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Fleishmachine » czwartek 24 kwietnia 2008, 09:33

co do badan lekarskich ( prawko robilem pod koniec 2006 roku wiec moglo sie pozmieniac ) - wystarczyly mi badania lekarskie ( w cenie kursu ), dokladnie takie same jak w przypadku osobowek + okulista ( 50zl) i laryngolog ( badania zrobilem za friko w firmie, ktora handluje aparatami sluchowymi ).
koszt... z tego co sie orientuje to obecnie w gdansku ceny chodza od 2.000 do 2.500zl... ale to sie mozna dogadac - moj przyspieszony kurs na C trwal 8 godzin a na CE 10 godzin - egzaminy zdane za pierwszym razem, brak wczesniejszej praktyki, a dzieki mniejszej ilosci godzin zostalo wiecej kasy w kieszeni ;)
Pozdrawiam
Mikolaj Majstruk
B,C+E
Fleishmachine
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 16:52
Lokalizacja: Hoddesdon (UK)

Postprzez Fleishmachine » czwartek 24 kwietnia 2008, 09:33

co do badan lekarskich ( prawko robilem pod koniec 2006 roku wiec moglo sie pozmieniac ) - wystarczyly mi badania lekarskie ( w cenie kursu ), dokladnie takie same jak w przypadku osobowek + okulista ( 50zl) i laryngolog ( badania zrobilem za friko w firmie, ktora handluje aparatami sluchowymi ).
koszt... z tego co sie orientuje to obecnie w gdansku ceny chodza od 2.000 do 2.500zl... ale to sie mozna dogadac - moj przyspieszony kurs na C trwal 8 godzin a na CE 10 godzin - egzaminy zdane za pierwszym razem, brak wczesniejszej praktyki, a dzieki mniejszej ilosci godzin zostalo wiecej kasy w kieszeni ;)
Pozdrawiam
Mikolaj Majstruk
B,C+E
Fleishmachine
 
Posty: 7
Dołączył(a): poniedziałek 21 kwietnia 2008, 16:52
Lokalizacja: Hoddesdon (UK)


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości