Prawo jazdy - czy jest potrzebne???

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez mjk » poniedziałek 10 grudnia 2007, 17:37

tom9 napisał(a):jadac skuterem po miescie tez moga zginac inne osoby, a jakos wprowadzili ze mozna poruszac sie tym pojazdem bez jakichkolwiek uprawnien.

no i tu pytanie, skoro skuterem moge, to czemu autem nie ?
bo co niby autem wieksza predkosc osiagne ?
dla mnie to jest totalny kretynizm.
skuter jak i samochod znajduja sie na tych samych drogach i obowiazuja ich te same przepisy-znaki.
Tak, właśnie auto jest większe i cięższe, więc o wiele prościej za jednym zamachem zabić wielu ludzi. Jasne, powiesz, że skuterem też można zajechac komuś drogę i spowodować katastrofę drogową. Ale równie dobrze może tak zrobić pieszy przechodzący przez ulicę. Uprawnienia do chodzenia? No chyba nie.

kefir1981 napisał(a):2) „Do prowadzenia jachtu żaglowego o długości całkowitej do 5 m bez napędu mechanicznego lub o napędzie mechanicznym o mocy nieprzekraczającej 5 kW w Polsce nie wymaga się posiadania patentu”.(za Wikipedią) Wierz mi, że na 5metrowej łodzi zmieści się więcej niż 1 osoba.
Pływam po mazurskich jeziorach i wiem co się dzieje. Na każdym kroku spotyka się sterników, którzy kompletnie nie znają zasad panujących na wodzie i stwarzająza zagrożenie. Jestem przekonany, że wielu z nich nie ma uprawnień. I dzięki Bogu patent jest wymagany bo inaczej było by ich znacznie więcej. Zapytasz co ich powstrzymuje od wypłynięcia? To, że nikt im jachtu nie wypożyczy bez patentu, a mało kogo stać na własną lódź.
mjk
 
Posty: 119
Dołączył(a): piątek 02 listopada 2007, 23:58
Lokalizacja: Katowice

Postprzez tom9 » poniedziałek 10 grudnia 2007, 20:07

mjk pieszy porusza się po chodniku czasem po pasach.
a skuter jedzie potej samej drodze co auto!
zreszta o czym my tu gadamy, kto potrafi i chce i tak jezdzi bez prawka.
do mojej szkoly na kurs przychodzil chop 30 letni ktory smigał jakims volvo za ponad 100 tyś., a prawka nigdy nie miał.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości