Czy każdy ma predyspozycje na kierowcę?

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Re: Czy każdy ma predyspozycje na kierowcę?

Postprzez kolezankafilizanka » poniedziałek 16 stycznia 2017, 11:27

piotrpaz napisał(a):Nie wiem co ja mam robić? Ukończyłem kurs podstawowy 30 godz. Nie najlepiej mi szło. Coś tam opanowałem. Instruktor kazał mi dokupić 10 godz.. Po ukończeniu tych godzin stwierdził ,że jeszcze nie nadaję się na kierowcę. Czy każdy ma predyspozycje być kierowcą? Nie wiem czy wogóle się do tego nadaję?


Piotr, tu trzeba rozróżnić dwa przypadki: nie nadajesz się, czy jeszcze się nie nadajesz na kierowcę. On Tobie powiedział to drugie.

Ja się zastanawiałam 14 lat, "czy się nie nadaję". Fajnie, co? Ktoś mnie wreszcie wypchnął na kurs. Po swojej pierwszej jeździe (30 km/h :wow: ) zapytałam wprost, czy ja się nadaję na kierowcę, a instruktor ponuro: "noooo, jeśli będzie pani tak zestresowana jak dzisiaj..." I uciął temat. Potem powiedział, że to ja decyduję, kiedy egzamin, i zgodnie z tym sama decydowałam o dokupieniu godzin. Jak już miałam dość kursu, a instruktor powiedział, że nie moge jeździć do końca życia w elce, to poszłam i zdałam.
--
Kat. B od X 2016. Uczyłam się w clio, a teraz wio!
kolezankafilizanka
 
Posty: 251
Dołączył(a): wtorek 25 października 2016, 11:21
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy każdy ma predyspozycje na kierowcę?

Postprzez Cyryl » poniedziałek 30 stycznia 2017, 07:29

1. rozróżniacie tutaj tylko osoby podsiadające umiejętności prowadzenia pojazdu lub mające te umiejętności mniejsze. a jazda na drodze to umiejętności współżycia z innymi użytkownikami. a są jeszcze osoby umiejące doskonale prowadzić pojazd, ale ze względu na różne cechy nie powinny kierować, bo są uciążliwi dla innych, a także dla siebie.
2. w dzisiejszych czasach ludzi traktuje się zerojedynkowo, sami się też tak traktujemy. na pytanie na pierwszej lekcji: czy nadaję się na kierowcę? zwykle odpowiadam, to tak jakbym jako przedszkolanka po pierwszym roku miała odpowiedzieć czy syn będzie inżynierem. nauka jazdy jest to ciężka praca, która polega na popełnianiu błędów i wyciąganiu z nich wniosków. na początku wszyscy popełniają błędy, ale różnice zaczynają się kiedy i jakie wnioski z tych błędów wyciągniemy.
3. to że jedna osoba nauczy się czegoś w 30h nie znaczy, że będzie "produktem finalnym" lepszym od tego, który nauczył się tego samego w 50h.
4. jeszcze żaden instruktor nie zrobił z kursanta kierowcy, mógł dać podwaliny pod samokształcenie, wskazać drogę w jakim kierunku się uczyć samemu, mógł narzucić formy zachowań, ale zostanie kierowcą jest wieloletnim procesem, na który instruktor nie ma tak dużego wpływu jak mogłoby się wydawać..
Cyryl
 
Posty: 2495
Dołączył(a): niedziela 01 stycznia 2017, 19:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy każdy ma predyspozycje na kierowcę?

Postprzez Blacksmith » poniedziałek 30 stycznia 2017, 23:44

Piotr wyśle wam list dziękczynny, że po 10 latach doczekał się rzetelnych i konkretnych porad :D :spoko:


edit: temat zamykam./klebek
Avatar użytkownika
Blacksmith
 
Posty: 2051
Dołączył(a): środa 23 marca 2016, 15:54
Lokalizacja: Elbląg/München, w przyszłości Texas

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości