zakładanie własnego OSK

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez Driver'ka » wtorek 05 lutego 2008, 12:39

O to ja mam do Ciebie pytanko :) Czy jest taka możliwość, żeby środki na otworzenie swojego OSK, zakup samochodów do nauki jazdy, czy nawet wyposażenie szkoły można pozyskać z jakichś fundacji, Unii Europejskiej czy czegoś podobnego? Bo rozkręcenie tego interesu jakby nie patrzeć jednak troszkę kosztuje, więc czy są jakieś dofinansowania, zapomogi, nie wiem jak to inaczej nazwać?
Z tego co mi wiadomo wielu młodych ludzi zakłada już swoje szkoły jazdy, często już w wieku 23-25 lat. Zastanawiało mnie skąd więc biorą środki na to, bo nie sądzę, by każdy z nich dostał kasę od rodziców, albo był nie wiem jakim bogaczem ;)
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Driver'ka
 
Posty: 950
Dołączył(a): piątek 12 października 2007, 22:29
Lokalizacja: z domu

Odp.

Postprzez zooza1 » wtorek 05 lutego 2008, 13:41

Ja miala troche pieniedzy odlozonych, bo wczesniej bylam troche czasu za granica. Ale mozesz o takie dofinansowania starac sie w Urzedzie Pracy- oni tam daja ok 13 tys (taka byla stawka jak ja sie dowiadywalam). Albo z tego co ja wiem to jest jeszcze jedno miejsce- tzw Hufiec Pracy- tam rozniez mozna sie starac o takie pieniadze na otwarcie firmy. Nie sa to duze kwoty, ale zawsze jakis "zastrzyk" jest... Co do UP to specjanych wymagan nie ma- jak wszedzie biznesplan itp. i firma musi utrzymac sie minimum rok (oczywiscie w przypadku OSK to raczej nie po to taka kase sie w to laduje, zeby po roku zamknac). A jesli chodzi o HP to podstawowym warunkiem jest nie posiadanie wczesniej dzialalnosci i nie mozna byc zarejestrowanym w UP, aha no i pieniadze ktore dostaniesz z HP nie moga byc przeznaczone na auto- musza to byc tylko srodki trwale. Kiedys dostalam jeszcze link o takich dofinansowaniach, ale niestety juz go nie mam. Warto tez poszukac czegos na ten temat w necie, bo sa na to srodki z UE. Jesli masz jakies jeszcze pytanie i bede mogla w jakis sposob pomoc to nie widze problemu,pytaj. Pozdrawiam.
zooza1
 
Posty: 17
Dołączył(a): poniedziałek 04 lutego 2008, 23:13
Lokalizacja: Ryczywół

Postprzez Driver'ka » czwartek 07 lutego 2008, 11:37

Hmm, z tego co zrozumiałam, to biorąc dofinansowanie z UP, nie mogę mieć go równocześnie z HP?
Też myślałam o dorobieniu się trochę za granicą, bo to nie głupi pomysł jest. Kilka miesięcy i można sobie już troszkę odłożyć.
A od ilu samochodów zaczynałaś? Kupiłaś używane, czy nowe? Ile osób zatrudniłaś na początku? I jeśli mogę spytać ile tak na oko kosztowało Cię założenie firmy, w sensie właśnie z kupnem aut, wyposażeniem szkoły (i samochodów ;) ), z kosztami wynajęcia lokalu (chyba, że posiadasz jakiś swój własny)? Gdzieś tu ktoś na forum pisał, że najczęściej są to koszta rzędu ok 100 tys zł.
Mój znajomy instruktor coś tam ostatnio przebąkiwał, że myśli coraz poważniej o założeniu swojego OSK, patrzył nawet ostatnio na jakieś lokale i planuje w najbliższym czasie kupić jakiś samochód, który nadawałby się do nauki jazdy: Fiata albo Yarisa - powiedział, że wszystko zależy od tego, jaki przetarg na samochody wygra teraz u nas w WORD.
Ja również o tym myślałam, ale skoro on też o tym myśli, to może mnie z czasem u siebie by zatrudnił ;) Chętnie bym mu pomogła.
Fajnie, że możesz mi coś tam podpowiedzieć, bo mam wrażenie, że jakbym poszła z takimi pytaniami do jakiegoś OSK w moim mieście, to ludzie byliby niechętni do podawania mi na tacy różnych wskazówek czy informacji. Wiadomo - konkurencja 8)
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Driver'ka
 
Posty: 950
Dołączył(a): piątek 12 października 2007, 22:29
Lokalizacja: z domu

Postprzez Driver'ka » sobota 18 października 2008, 16:09

Odświeżam nieco temat. Wiecie co? Stwierdzić muszę na podstawie własnych obserwacji, że konkurencja bywa faktycznie bezczelna i okrutna wobec nowych (i nie tylko) szkół nauki jazdy... Byłam świadoma, że konkurencja to coś naturalnego na rynku usług, ale nie spodziewałam się, że może taką chamówę odwalać :( Tego się już nawet konkurencją nie da nazwać. To jest już chora i niezdrowa konkurencja :/

Tyle refleksji.
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Driver'ka
 
Posty: 950
Dołączył(a): piątek 12 października 2007, 22:29
Lokalizacja: z domu

Postprzez Duszek » sobota 18 października 2008, 17:00

Ojej, Driver'ka nie zalamuj sie!!

Poczatki zawsze sa trudne... W KAZDEJ branzy...

A co mialas na mysli piszac to? Stosuja jakies metody nie fair?
Avatar użytkownika
Duszek
 
Posty: 534
Dołączył(a): piątek 04 lipca 2008, 21:06
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Postprzez rocko19 » sobota 18 października 2008, 19:57

DriverkA.Przeczytałem twoje posty i myśle że jeszcze dziecinnie myślisz.Przejdzie ci załozenie biznesu.To nie takie proste.:)
rocko19
 
Posty: 1158
Dołączył(a): wtorek 11 września 2007, 17:07

Postprzez Driver'ka » niedziela 19 października 2008, 00:15

To nie ja zakładam. Założył kto inny. Ale konkurencja taką chamówę odwala, że szok :/ Oczywiście nie wszyscy, ale są pewne konkretne osoby, które robią to z czystej zawiści. Można rzecz mafia nauki jazdy. Mnie to nie załamuje, ale po prostu wkurza.
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Driver'ka
 
Posty: 950
Dołączył(a): piątek 12 października 2007, 22:29
Lokalizacja: z domu

Postprzez cman » niedziela 19 października 2008, 00:28

No dobra, ale co konkretnie?
cman
 
Posty: 7456
Dołączył(a): wtorek 17 stycznia 2006, 20:02

Postprzez Driver'ka » niedziela 19 października 2008, 00:40

Nie będę pisać konkretów, żeby ktoś niepowołany tego nie przeczytał. Po prostu grają bardzo nie fair. Wkurza mnie chamstwo, nie konkurencja sama w sobie. Najlepiej to by człowieka zjedli. Rynek jest czasami brutalny i dobrze o tym wiedzieć. Ale nie ważne, chciałam po prostu rzucić krótką refleksję. Tylko mnie nie ochrzaniajcie za nabijanie postów.
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Driver'ka
 
Posty: 950
Dołączył(a): piątek 12 października 2007, 22:29
Lokalizacja: z domu

Postprzez tom9 » niedziela 19 października 2008, 20:46

w zyciu nikt cie nie bedzie glaskal po glowie.
starsza ode mnie jestes a nie wiesz ?!
polak musi byc cham bo inaczej w tej dzungli nie przezyje.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez kamiles » niedziela 19 października 2008, 23:07

tom9 napisał(a):polak musi byc cham bo inaczej w tej dzungli nie przezyje.

komentarz adekwatny do podpisu
specyficzne podejście do życia
kamiles
 
Posty: 1044
Dołączył(a): piątek 01 września 2006, 23:13
Lokalizacja: Ustka

Postprzez tom9 » niedziela 19 października 2008, 23:32

kamiles takie jest zycie. przyklad driverki jest idealny.
[b]Kierowca[/b] z prawem jazdy kategorii "B" i "C" 8)

[i]specyficzne podejście do życia[/i]
Avatar użytkownika
tom9
 
Posty: 1444
Dołączył(a): piątek 27 lipca 2007, 22:24
Lokalizacja: Miasto sypialni

Postprzez kamiles » niedziela 19 października 2008, 23:47

tom9 napisał(a):przyklad driverki jest idealny.

byłby idealny, gdyby był... :wink:
...bo tak naprawdę nie wiemy o co chodzi :roll: A słowa, że dzieje się źle, to, moim skromnym zdaniem, trochę za mało, żeby uważać je za przykład tej dżungli, w której nie można przeżyć 8)
kamiles
 
Posty: 1044
Dołączył(a): piątek 01 września 2006, 23:13
Lokalizacja: Ustka

Postprzez ella » niedziela 19 października 2008, 23:52

Po prostu grają bardzo nie fair. Wkurza mnie chamstwo, nie konkurencja sama w sobie. Najlepiej to by człowieka zjedli.

Na razie to piszesz jako obserwator. Jak zrobisz kurs instruktora za te kilka lat i załozysz swój OSK to wtedy zobaczysz na własnej skórze jak to jest.
A jak już rzuciłaś taką refleksję, to myślałam, że coś więcej napiszesz.
A to co się dzieje na rynku OSK najlepiej widać w dziale "Oceń OSK". Tam widać, że jeden drugiego by zjadł. Oczernianie konkurencji a wychwalanie siebie.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Driver'ka » poniedziałek 20 października 2008, 00:24

Ależ ja nie uważam, że w tej dżungli przeżyć się nie da ;) Bo się da, tylko trzeba mieć pomysł jak. Każdy ma prawo do promowania siebie, bo to prawo rynku, tylko po prostu co niektórzy myślą chyba sobie, że mają w mieście monopol na wszystko i nie dają szansy innym. Bo i po co. Dlaczego odwalają chamówę? Z zawiści? Bo się obawiają? Może faktycznie mają czego. Jeśli szkoła dobrze prosperuje, umie się wypromować i zachęcić ludzi by przychodzili na kurs, to nie musi się bać, że zginie. A tu... Na tą szkołę co akurat te kłody podkłada ludzie narzekają. Zaczęły pojawiać się negatywne komentarze na ich stronie. Po dwóch dniach księga gości została zlikwidowana. I nie były to komentarze obraźliwe, wulgarne... Po prostu szczere opinie co było/jest nie tak. Ale wszystko wykasowano. O czym to świadczy? No chyba tylko o tym, że coś jest tam bardzo niezdrowego.
Obrazek

Obrazek
Avatar użytkownika
Driver'ka
 
Posty: 950
Dołączył(a): piątek 12 października 2007, 22:29
Lokalizacja: z domu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości