Zmiana ośrodka szkolenia...

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Zmiana ośrodka szkolenia...

Postprzez isei » poniedziałek 27 sierpnia 2007, 23:46

Witam wszystkich forumowiczów. Mam taki problem, pozwole sobie krotko nakreślić sytułacje:
Dwa lata temu zdałem na prawko kat. B, niestety moja szkoła-ta w której robiłem nie porwadzi kursu kat. A, wiec zapałem sie w tym roku gdzie indziej na tą kat .A (na początku lipca), kurs mi sie ciągnie niemiłosiernie, bo dopiero skończyliśy teorie(fakt,wyłożona profesjonalnie). Dzis zdałem egzamin wewnetrzny i zapisywałem sie na jazdy. I tutaj porażka. Dostałem termin na 11 września, z miejsca Pan poinformował mnie, że nie zdąrze wyjździć tego do października, a ja musze wrócić na studia do Poznania. NIe bede jeździł na jazdy z Poznania do Bydgoszczy. Wiec czy mogę zabrać moje dokumenty z tego ośrodka z Bydgoszczy i rozpocząć jazdy w innym ośrodku w Poznaniu? Na początku dostałem zapewnienie, że zdąrze zrobic ten kurs przed październikiem. Jestem troche zły, nie wiem takze to załatwić z z płatnościami. Prosze o radę.
isei
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 27 sierpnia 2007, 23:25

Postprzez _Sylwan_ » poniedziałek 27 sierpnia 2007, 23:57

według mnie można w każdej chwili zrezygnować z OSK i przenieść się do innego. W związku z tym stary OSK musi Ci zwrócić część pieniędzy :)
Obrazek
Avatar użytkownika
_Sylwan_
 
Posty: 239
Dołączył(a): niedziela 01 lipca 2007, 21:49
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez ella » wtorek 28 sierpnia 2007, 00:06

według mnie można w każdej chwili zrezygnować z OSK

Według rozporządzenia o szkoleniu i egzaminowaniu także można.
Info jest także w FAQ
http://www.prawojazdy.com.pl/forum/viewtopic.php?t=1292
rozporządzenie napisał(a):§ 8. 1. Kierownik ośrodka szkolenia kierowców, który wydał kartę przeprowadzonych zajęć, w przypadku przerwania szkolenia, podkreśla i podpisuje kartę po ostatniej wpisanej pozycji.
2. W przypadku przerwania szkolenia kartę przeprowadzonych zajęć zachowuje osoba szkolona, a jednostka prowadząca szkolenie załącza jej kopię do prowadzonej dokumentacji.
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez isei » wtorek 28 sierpnia 2007, 00:11

dziekuję bardzo, upewniliście mnie w mojej logice myslenia. Zastanaiwam sie czy wogóle zaczynać jazdy w staryk OSK? Myśle, że chyba to nie ma sensu, ze wzgledu na koszty i poźniejsze zwroty. Co o tym sądzicie?
isei
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 27 sierpnia 2007, 23:25

Postprzez ella » wtorek 28 sierpnia 2007, 00:17

To zależy ile tych jazd zdążyłbyś zrobić do końca września. Nie musisz płacić za całośc jazd od razu. Czasu szkoda bo potem zima i chyba przerwa w egzaminach. Nie wiem czy OSK nie mają także przerwy w szkoleniach na A.(może znawcy napiszą)
Avatar użytkownika
ella
Moderator
 
Posty: 7793
Dołączył(a): poniedziałek 24 listopada 2003, 12:14
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez isei » wtorek 28 sierpnia 2007, 00:24

hmmm to poznania to i tak musze jechać :D i mogę już tam zostać do końca :)
isei
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek 27 sierpnia 2007, 23:25


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości