Kiedy zdawaliście egzamin wewnętrzny praktyczny?

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Postprzez piecyk » czwartek 04 lutego 2010, 23:53

I tak to powinno wyglądać.

źródło:
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 27 października 2005 r. w sprawie szkolenia, egzaminowania i uzyskiwania uprawnień przez kierujących pojazdami, instruktorów i egzaminatorów



§ 10. 1. Po ukończeniu szkolenia podstawowego lub dodatkowego kierownik ośrodka szkolenia kierowców wydaje zaświadczenie o ukończeniu szkolenia dla osób ubiegających się o prawo jazdy odpowiedniej kategorii, zwane dalej "zaświadczeniem", osobom, które:

1) posiadają wiedzę i umiejętności określone w charakterystyce absolwenta kursu;

2) uzyskały pozytywny wynik egzaminu wewnętrznego.



Brak egzaminu wewn. to jawne łamanie prawa. Chociaż czy jawne? Tylko dzięki niektórym postom w tym temacie. Jak wiadomo papier wszystko wytrzyma, więc w dokumentacji zapewne egzamin w niektórych szkołach się odbywa a w w praktyce(?)...
Poza tym, szkolenie dodatkowe praktyczne również kończy się egzaminem wewnętrznym. Jak to się teraz ma do wydawania zaświadczeń o szkoleniu dodatkowym w niektórych szkołach, gdzie najpierw wystawia się papier, a później realizuje godziny?


1. Egzamin wewnętrzny, składa się z części:

a) teoretycznej - przeprowadzanej w sali szkoleniowej przy użyciu testu komputerowego lub w formie testów pisemnych;

b) praktycznej - przeprowadzanej na placu manewrowym i w ruchu drogowym.

2. Do egzaminu może przystąpić osoba, która odbyła co najmniej minimalną wymaganą programem ilość godzin zajęć teoretycznych i praktycznych.

3. Warunkiem przeprowadzenia części praktycznej egzaminu wewnętrznego, jest uzyskanie pozytywnego wyniku z części teoretycznej.



Z tego wynika, że ostania godzina, w przypadku szkolenia na kat. B ostatnia trzydziesta ma być godziną szkoleniową - nie egzaminacyjną. Egzamin ma się odbyć powiedzmy jako "31 godzina".
piecyk
 
Posty: 119
Dołączył(a): sobota 22 listopada 2008, 01:01
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Sympatyk » piątek 05 lutego 2010, 15:14

egzamin na 25h :)
Po zdaniu mogłem się już na państwowy zapisywac i zostawiłem sobie 4h w zapasie żeby niebyło sytuacji, że 2tygodnie nie jeżdziłem.
z zaświatów
Sympatyk
 
Posty: 54
Dołączył(a): wtorek 02 lutego 2010, 15:17

Postprzez ===Dawid=== » piątek 05 lutego 2010, 20:04

gość mi powiedział, że dobrze jeżdżę więc praktycznego nie miałem. Jedynie miałem rozwiązać test na kompie.
Pozdrawiam, Dawid.
Avatar użytkownika
===Dawid===
 
Posty: 230
Dołączył(a): poniedziałek 02 października 2006, 19:25
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Amos » piątek 05 lutego 2010, 21:37

piecyk napisał(a):Poza tym, szkolenie dodatkowe praktyczne również kończy się egzaminem wewnętrznym. Jak to się teraz ma do wydawania zaświadczeń o szkoleniu dodatkowym w niektórych szkołach, gdzie najpierw wystawia się papier, a później realizuje godziny?

Ano tak, że zaświadczenie o ukończeniu szkolenia nie jest drukiem ścisłego zarachowania, zatem OSK może ich wystawić bądź ile i nijak nie da się sprawdzić, czy wszystkie zostały wpisane do książki ewidencji osób szkolonych. Czy ktoś kiedyś próbował sprawdzić, czy wszystkie zaświadczenia o ukończeniu szkolenia dodatkowego dostarczone do danego ORDu jednego dnia pokrywają się z wpisami w książkach ewidencji osób szkolonych odpowiednich OSK??
Poza tym wiadomo, papier wszystko zniesie. A jeśli na papierze jest wszystko OK, to nikt się już nie czepia...
To nie prędkość zabija, tylko bezmyslność, złe przepisy i kiepska infrastruktura...
Avatar użytkownika
Amos
 
Posty: 490
Dołączył(a): czwartek 16 października 2008, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia strona

Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości