Teoria prawo jazdy bez szkolenia

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Teoria prawo jazdy bez szkolenia

Postprzez czeresniak7 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 15:02

Panowie jak to teraz jest z prawem jazdy na kat B. ??

Chodzi mi o kolegę, gdyż miał 18 lat zaczął robić prawko, 5 poprawek i niestety się poddał. Teraz ma 21 i chciałby znów wznowić i wie, że teraz bd walczyć do końca. Chodzi mi o teorie, jak to wygląda bo ponoć można najpierw zdać teorie a potem iść zapisywać się na samą praktykę ? Bo miały wejść jakieś zmiany, że można w domu się uczyć rozwiazywać testy i iść do WORDU zdać teorie i potem do ośrodka szkolenia kierowców.

Może ktoś coś więcej na ten temat, gdzie najpierw trzeba się udać, jakie dokumenty składać ? HELP jakie terminy muszą być spełnione
czeresniak7
 
Posty: 18
Dołączył(a): poniedziałek 27 sierpnia 2012, 10:44

Re: Teoria prawo jazdy bez szkolenia

Postprzez Makabra » poniedziałek 19 stycznia 2015, 15:18

Jak kolega ma już za sobą kurs na prawo jazdy to go to nie dotyczy. To jest dla osób które dopiero chcą zacząć robić prawko
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Teoria prawo jazdy bez szkolenia

Postprzez svirus » poniedziałek 19 stycznia 2015, 17:02

sure ?
ja robiłem 12lat temu pierwszy raz prawojazdy.
W poprzednim roku rozpocząłem od nowa kurs (ale nie musiałem) i już mnie obowiązywały nowe przepisy... w sumie dziwne jakby mnie obowiązywały przepisy z przed 12 lat :D
svirus
 
Posty: 15
Dołączył(a): piątek 16 stycznia 2015, 04:25

Re: Teoria prawo jazdy bez szkolenia

Postprzez jasper1 » poniedziałek 19 stycznia 2015, 17:11

Kolega ma dwie wersje.
1. Idzie od nowa na kurs i wtedy może zdawać teorię wcześniej, jeszcze przed kursem.
2. Odnajduje swoje dokumenty w WK, gdzie przesłał je WORD po oblanych egzaminach, zapisuje się na egzaminy, a uczy się w osk tyle ile będzie potrzebował.
W obu przypadkach wyrabia PKK.
Moim zdaniem wersja 2. jest korzystniejsza.
Strach przed porażką, przed wyjściem na głupka to główna przeszkoda w uczeniu się
Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration
jasper1
 
Posty: 2233
Dołączył(a): wtorek 12 lutego 2013, 00:04

Re: Teoria prawo jazdy bez szkolenia

Postprzez Makabra » poniedziałek 19 stycznia 2015, 20:36

svirus napisał(a):sure ?
ja robiłem 12lat temu pierwszy raz prawojazdy.
W poprzednim roku rozpocząłem od nowa kurs (ale nie musiałem) i już mnie obowiązywały nowe przepisy... w sumie dziwne jakby mnie obowiązywały przepisy z przed 12 lat :D


To trzeba było nie robić od nowa kursu, tylko wykupić sobie 30 godzin jazd i ewentualnie dogadać się że płacisz za wykłady teoretyczne i na nie chodzisz jako "wolny słuchacz". Jak potem w MORDzie posługiwałeś się papierami z ukończonego drugiego kursu to się nie dziw że objęły Ciebie nowe zasady.
Avatar użytkownika
Makabra
 
Posty: 2168
Dołączył(a): wtorek 19 maja 2009, 23:00

Re: Teoria prawo jazdy bez szkolenia

Postprzez svirus » poniedziałek 19 stycznia 2015, 21:52

Makabra napisał(a):To trzeba było nie robić od nowa kursu, tylko wykupić sobie 30 godzin jazd i ewentualnie dogadać się że płacisz za wykłady teoretyczne i na nie chodzisz jako "wolny słuchacz". Jak potem w MORDzie posługiwałeś się papierami z ukończonego drugiego kursu to się nie dziw że objęły Ciebie nowe zasady.

mogłem spokojnie wykupić tylko 10H (różnica w zmianie przepisów).
PKK musiałem mieć bo wtedy nie było... więc posługiwałem się nowym PKK.
W MORD przy zapisie na Egzamin Pani w okienku miała pełną informacje o tym że wcześniej miałem skończony kurs i też mnie informowała że wystarczyło 10H dojeździć.
Więc nie musiałem się żadnymi "nowymi" ani "starymi" posługiwać... wszystko było... co z resztą mnie pozytywnie zdziwiło :)
svirus
 
Posty: 15
Dołączył(a): piątek 16 stycznia 2015, 04:25


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości