Jazda bez świateł podczas kursu

Tutaj możecie zamieszczać opinie dotyczące kursów na prawo jazdy

Moderatorzy: ella, klebek

Jazda bez świateł podczas kursu

Postprzez wlodek30 » poniedziałek 13 października 2014, 08:25

Witam,

Mam wyjeżdżoną połowę godzin na kursie. Moje pytanie dotyczy świateł mijania. Instruktor za każdym razem mówi mi, że nie muszę ich włączać (nawet tego zabrania), ponieważ jest dobra przejrzystość powietrza. Czy ma rację? Widzę jak inne elki jeżdżą z włączonymi światłami i często mrygają do mnie, żebym włączył światła :hmm:
wlodek30
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2014, 08:13

Re: Jazda bez świateł podczas kursu

Postprzez MammaMia » poniedziałek 13 października 2014, 08:38

Niektóre auta mają światła dzienne, których używamy podczas dobrej przejrzystości powietrza w dzień, a które to zapalają się automatycznie po uruchomieniu auta. Nie było omawiania wszystkich świateł na lekcjach?

W Fabii np. takie światła znajdują się na dole obok przeciwmgłowych, co niektórzy mogą źle odczytywać i dlatego migają... Też kiedyś błędnie myślałam, że kierowcy włączyli nie to co trzeba :P
Avatar użytkownika
MammaMia
 
Posty: 66
Dołączył(a): poniedziałek 04 sierpnia 2014, 15:18

Re: Jazda bez świateł podczas kursu

Postprzez wlodek30 » poniedziałek 13 października 2014, 09:04

Dziękuję. Jeżdzę Toyotą Yaris 3. Zupełnie zapomniałem o światłach dziennych. :|
wlodek30
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek 13 października 2014, 08:13

Re: Jazda bez świateł podczas kursu

Postprzez aissak » poniedziałek 13 października 2014, 10:38

W czasie kursu mozesz jeździć na dziennych tylko,że na egzaminie musisz pamiętać o włączeniu świateł mijania!
Elki egzaminacyjne w WORD nie mają świateł dziennych(w naszym PORD tak było) dlatego by sprawdzić czy kursanci włączą światła mijania.Za brak świateł mijania na egzaminie można oblać.Ja czasami na kursie jeździłam na dziennych ale na początku jazdy instruktor zawsze kazał mi włączać mijania,żebym sobie utrwaliła gdzie one są i,że muszę je włączyć. Potem w czasie jazdy gdy była dobra przejrzystość powietrza instruktor sam wyłączał mi światła mijania i wtedy paliły się dzienne.Gdy już byłam pod koniec jazd to czasami wyjeżdzając z placu na którym ćwiczyliśmy łuk na miasta sama pytałam instruktora czy przed wyjazdem mam włączyć mijania czy jedziemy na dziennych(już wtedy sama wiedziałam o co chodzi i to kontrolowałam. ). Nie wszystkie auta wyposażone są w światła dzienne.
aissak
 
Posty: 80
Dołączył(a): piątek 13 września 2013, 00:24

Re: Jazda bez świateł podczas kursu

Postprzez oskbelfer » poniedziałek 13 października 2014, 21:11

aissak napisał(a):W czasie kursu mozesz jeździć na dziennych tylko,że na egzaminie musisz pamiętać o włączeniu świateł mijania!


Bzdura

Elki egzaminacyjne w WORD nie mają świateł dziennych


Kłamstwo

Za brak świateł mijania na egzaminie można oblać
.

Nie do końca tak jest

Ja czasami na kursie jeździłam na dziennych ale na początku jazdy instruktor zawsze kazał mi włączać mijania,żebym sobie utrwaliła gdzie one są i,że muszę je włączyć.


Bardzo dobrze

Potem w czasie jazdy gdy była dobra przejrzystość powietrza instruktor sam wyłączał mi światła mijania i wtedy paliły się dzienne.


A Ty nie miałaś rąk ?


Gdy już byłam pod koniec jazd to czasami wyjeżdzając z placu na którym ćwiczyliśmy łuk na miasta sama pytałam instruktora czy przed wyjazdem mam włączyć mijania czy jedziemy na dziennych(już wtedy sama wiedziałam o co chodzi i to kontrolowałam. ).


Brawo :)

Nie wszystkie auta wyposażone są w światła dzienne.


Od tego zdania, należało zacząć cały wywód. Nie we wszystkich WORDACH sa auta z "dziennymi" - a reszta to już wówczas do dyskusji.

Jelsi auto egzaminacyjne ma "dzienne" to w ruchu drogowym można jeżdzić na dziennych.... całą resztę powinien wytłumaczyć instruktor
sorry taki mamy klimat....sorry - na autostradach nie ma skrzyżowań, am sorry
N'attendez pas le Jugement dernier. Il a lieu tous les jours.
Avatar użytkownika
oskbelfer
 
Posty: 3596
Dołączył(a): czwartek 18 września 2008, 19:17
Lokalizacja: Polska


Powrót do Szkolenie kierowców

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości